PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207816}

Sztuka zrywania

The Break-Up
6,3 66 510
ocen
6,3 10 1 66510
5,3 7
ocen krytyków
Sztuka zrywania
powrót do forum filmu Sztuka zrywania

Dziwny film...

ocenił(a) film na 4

Podchodziłem do niego jak do typowej komedii romantycznej - tak wynikało w końcu z licznych zapowiedzi. Po raz kolejny jednak nasi rodzimi dystrybutorzy poszli w stronę kasy, nie ukazując nam do końca prawdy. Bo co to za komedia romantyczna bez happy endu?:) "Sztuce zrywania" bliżej raczej do lekkiej komedii z elementami dramatu, ale romantyznu za wiele tu nie ma. Schemat typowej komedii romantycznej jest powszechnie znany: 1. poznają się 2. zakochują 2. rozstają 3. happy end. A tutaj autorzy "nagięli" te dosć sztywne reguły. Skrócili punkt 1, zrezygnowali z pokazania 2, wyrzucili 4, a z punktu 3 uczynili cały film:) Czy to dobrze, czy nie, to już zależy od konkretnego widza - mnie ta konwencja nie przekonała, między Jennifer a Vincem nie wyczułem chemii (mimo że w rzeczywistości są parą;]) i chyba znacznie bardziej wolałbym lekko nietypową komedię romantyczną niż pseudorefleksyjny dramat z elementami komedii:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones