PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4549}

Szuani!

Chouans!
7,2 262
oceny
7,2 10 1 262
Szuani
powrót do forum filmu Szuani!

Pamiętam ten film z dzieciństwa, zrobił na mnie wielkie wrażenie. Chętnie zobaczyłbym go ponownie po latach, jednak jest on nie do zdobycia. Ma ktoś jakiś pomysł?

TOMEK0101

Film można nabyć za granicą, ponieważ ukazał się we Francji na DVD w zeszłym roku ! Niestety tylko w oryginalnej wersji językowej - francuskiej, bez napisów w jakimkolwiek języku ! Zaletą tego wydawnictwa jest zawartość: na jednym dysku jest wersja kinowa, a na dwu pozostałych - wersja serialowa, 4-ro odcinkowa, w Polsce nieznana ! Twierdzę, że nawet nieznajomość francuskiego nie przeszkadza zbytnio w odbiorze i rozumieniu tego bardzo pięknego filmu, który dodatkowo odkłamuje część oficjalnych bredni o Wielkiej Rewolucji Francuskiej - faktycznie gigantycznym ludobójstwie ! Dodatkowym atrybutem jest piękna muzyka Georges'a Delerue. Pozdrawiam

ultramonte

Dzięki. Szczerze mówiąc nie widziałem filmu, tylko serial,który kilka razy był powtarzany z kilkanaście lat temu. Chyba poczekam na polską wersję, albo... nauczę się francuskiego ;)

TOMEK0101

Jeśli jeszcze tu zaglądacie to film będzie można obejrzeć 21.12.2008 na kanale Zone Europa godzina 21,35

Gitka

kanał "Zone Europa" ma to do siebie że filmy są powtarzane wielokrotnie w krótkim czasie

Więc jak ktoś nie zdąży, to może "załapać się za kilka dni"

ocenił(a) film na 8
TOMEK0101

Można obejrzeć na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=GwU5qTs8mn4&feature=related to link do pierwszej części, resztę sam znajdziesz. Tak w ogóle to zdziwiło mnie dość obiektywne pokazanie obydwu stron. Myślałem, że po "Szuanach" polubię monarchistów, lecz jak na ironię, jeszcze bardziej polubiłem rewolucjonistów.

doliwaq

Dzięki :) W międzyczasie udało mi się go zdobyć. Ku mojemu zadowoleniu film się nie zestarzał.

ocenił(a) film na 8
TOMEK0101

Bardzo dobry film - tylko czemu w opisie filmu jest mowa o Wandei, skoro akcja dzieje się w Bretanii?
Nb. o wandejskiej (i bretońskiej) rewolcie bardzo mądrą książkę napisał Paweł Jasienica - "Rozważania o wojnie domowej". Naprawdę warto przeczytać.
Swoją drogą ten serial też bym obejrzał...

Darth_Stalin

Serialu nie mam, ale film mam z polskim lektorem. Może stan techniczny nie jest cudem , ale film jest. Pozdrawiam.

IrenaSz

Ma go Pani jeszcze?

TOMEK0101

Na YouTube już go nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł? :)

arasxc

Można go obejrzeć w oryginale...
Szukając w google po zmianie języka wyszukań na francuski i po wpisaniu "Chouans! 1988 online".
U mnie pierwszy wyszukany rekord to film do obejrzenia za darmo.

ocenił(a) film na 8
arasxc

Jest do zobaczenia z lektorem po wpisaniu frazy w google Chouans napisy pl
Szukałem konkretnie napisów, a znalazłem film z lektorem, dodatkowo ocenzurowany (brak scen z nagą Sophie Marceau)

doliwaq

Dzięki, właśnie obejrzałem. :)

ocenił(a) film na 8
arasxc

Cieszę się, że mogłem pomóc :) Ja sam dalej będę szukał wersji z napisami...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones