PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119215}

Szybcy i wściekli: Tokio Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift
7,1 187 522
oceny
7,1 10 1 187522
4,5 13
ocen krytyków
Szybcy i wściekli: Tokio Drift
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli: Tokio Drift

Kto wie

ocenił(a) film na 8

jak potoczył by się ostatni wyścig, chodzi mi o ten gdzie pojawia się Vin Diesel. Jak myślicie, czy Toretto by wygrał? Samochody typu muscle car raczej nie są stworzone do driftu, no może gdyby odpowiednio je przerobić. Może to pytanie wydać się głupie, ale ciekawość ludzka rzecz.

roko7

Jako, że interesuję się trochę motoryzacją to postaram się pozostawić w moim poście pogląd na Twoje pytanie. Otóż słusznie zauważyłeś iż samochód typu Muscle Car nie jest absolutnie przystosowany do driftu, raz nie ma dobrego rozkładu masy, jest ciężki, a dwa to to, że są gabarytowo za duże do wyścigów drift jakie odbywały się w tych garażach. Muscle Cary zostały stworzone stricte do wyścigów na 1/4 mili, miały krótką skrzynię biegów zazwyczaj 4 biegową, dużą moc (modele flagowe miały zazwyczaj pomiędzy 400 a 500 KM), oraz ogromny moment obrotowy, warto też dodać, że w latach '70 muscle cary osiągały przyspieszenia rzędu 5 sekund do setki co w tamtych latach było wynikiem imponującym i kierowcy świadomi osiągów swoich maszyn ścigali się od skrzyzowania do skrzyżowania, a średnia odległość między skrzyżowaniami, czy też inaczej nazywane są przecznicami wynosi właśnie 1/4 mili dokładnie 402,336 m, tak właśnie powstały wyścigi na 1/4 mili, ale o tym zapewne wiesz, z ciekawostek dodam, że sport ten zaczął się szybko rozwijać w USA, a najwyższa klasa tych wyścigów czyli Top Fuel startuje na dystansie skróconym do 302 m ze wzgledów bezpieczeństwa ponieważ prędkośc uzyskiwana na tym dystanise to już około 500 km/h, samochody te wyglądają jak rozciągnięte bolidy F1, mają około 8000 koni mechanicznych !!!, oraz spalają około 1l odpowiedniego paliwa na SEKUNDĘ, a przyśpieszenie do pierwszej sety to 0,5 sekundy.. Teraz może troche japońskich maszynkach do driftu, to właśnie nasi skośnoocy bracia z kraju kwitnącej wiśni stworzyli pierwszą profesjonalną ligę driftu zwaną D1, która została rozszerzona również o inne kraje na fali popularności jazdy bokiem. Najsłynniejszym samochodem driftowym jest oczywiście Toyota Corolla AE86, zwana przez fanów tego sportu "matką driftu" seryjna wersja podstawowa osiagała około 130 KM i w europie jest bardzo rzadkim widokiem na drogach. Z tego co mnie pamięć nie myli, bo film widziałem dosyć dawno to Shaun na ostatni wyścig z Dominikiem wybrał się Nissanem Silvią S15, najbardziej znany model tego samochodu zbudowany wyłącznie do driftu to HKS Genki Hyper Silvia RS2 z mocą z tego co pamiętam około 450 KM, odpowiednim wyważeniem i budową do jazdy bokiem. Wnioski nasuwają sie same jeśli chodzi o Twoje pytanie, ale cholera ich tam wie jak by się wyścig potoczył. Z ciekawostek dodam, że w Japoni jest bardzo popularny film instruktażowy zwany "Drift Bible" traktujący właśnie o drifcie, oraz została stworzona manga o drifcie pod tytułem Initial D, pod tym samym tytułem ukazała się również gra na PC, oraz PSX. W Japoni wydaje się wiele filmów traktujących o drifcie, oraz wiele czasopism o tym sporcie, jeśli interesujesz się tym sportem to poszukaj w necie filmów o tym opowiadających, a na pewno je znajdziesz, zapewniam Cię, że jest to uczta dla oka fanów driftu. Trochę się rozpisałem, ale myslę, że będziesz może zainteresowany tym co napisałem drift, jak i drag to naprawdę fajne dyscypliny sportu, może w naszym kraju jeszcze nie tak popularne, ale wciąż zyskują duże rzesze fanów, dzięki i pozdro.

ocenił(a) film na 5
StrasznySkrzat

Jeśli pisałeś z głowy to gratuluję wiedzy i zamiłowania ;)
Parę faktów oczywiście znałem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones