PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11717}

Szyfry wojny

Windtalkers
7,0 30 475
ocen
7,0 10 1 30475
4,3 3
oceny krytyków
Szyfry wojny
powrót do forum filmu Szyfry wojny

10/10

ocenił(a) film na 10

jeden z najlepszych filmów wojennych, praktycznie cały czas jest nawalanka :)

ocenił(a) film na 6
FreddyKruger_filmaniak

zobacz "Pluton" lub "Pełny Magazynek", na bank zmienisz zdanie

ocenił(a) film na 5
verigut

Dokładnie.

użytkownik usunięty
verigut

"Pluton" - choć trochę już przereklamowany, ale OK, zgadzam się, jest lepszy od "Szyfrów wojny". Ale fenomenu "Full Metal Jacket" nie rozumiem. Jakoś nie przypadł mi gustu.

ocenił(a) film na 6

Oczywiście każdy interpretuje film według własnych kryteriów. Mnie uderzył obrazem deprawacji człowieka wystawionego na skrajne przeżycia. Postać Jokera, który nie był na froncie, pozwoliła na trzeźwe spojrzenie na to jak jego koledzy z którymi się szkolił, w rzeczywistości stali się nieświadomymi maszynami do zabijania bez strzępów sumienia. (Zresztą podobnie było w fabule "Plutonu"). Jeśli ta tematyka cię interesuje polecam "Pacyfik".

użytkownik usunięty
verigut

"Pacyfik" oglądałem i powiem tak - kapitalna czołówka, piękna muzyka, batalistyka dobra, choć było jej za mało, trzy odcinki ciekawe, parę mocnych scen, które można potem wspominać, a poza tym to nuuuudy. Ale analiza stany psychicznego Sledge' a po powrocie w wojny - miodne!
Jednak tutaj mamy już do czynienia z przereklamowaniem na maksa. Wydaje mi się, że film zarobił za znanych nazwiskach. Z "Kompanią braci" nawet nie ma porównania. Chyba kolejna produkcja, której fenomenu nie mogę pojąć ;) Ale jest ich więcej, jak na przykład "Jarhead" i "Wróg u bram".

verigut

To żarcik?.... Gość wyraźnie napisał jakie ma priorytety w filmach wojennych ("praktycznie cały czas jest nawalanka") a Ty mu pod uwagę poddajesz dwa mądre, głębokie filmy w których to "praktycznie cały czas jest nawalanka" jest sprawą drugo- albo nawet trzeciorzędną

ocenił(a) film na 6
piopio

Daje mu możliwość poszerzenia horyzontów.

verigut

...aaa więc w tę stronę poszedłeś

FreddyKruger_filmaniak

Najlepszy jest "SALWADOR"

ocenił(a) film na 3
FreddyKruger_filmaniak

Jeden z najgorszych filmów wojennych. Praktycznie cały czas tylko nawalanka :-)

FreddyKruger_filmaniak

Dla mnie 9/10. Wole np. Lzy Slonca... P;)

ocenił(a) film na 4
FreddyKruger_filmaniak

Czyli jak nawalanka, to już jest dobrze?
Nawet ona tak prawdę mówiąc tu zawodzi.

ocenił(a) film na 5
djrav77

heh ale i tak to jest lepsze w porównaniu z wątkiem romantycznym w Passchendael który jest Dłuższy niż sam wątek wojenny który i tak jest BARDZO krótki i cienki... musiałem czekać poł filmu by była jakaś bitwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones