PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016709}

Tár

7,2 19 152
oceny
7,2 10 1 19152
7,7 44
oceny krytyków
Tár
powrót do forum filmu Tár

Tár

ocenił(a) film na 8

Tar jako film zadaje wiele pytań, jednak w porównaniu do innych, nie odpowiada na nie. Zostawia nas widzów w samotności i daje otwartą rękę na własne przemyślenie. Nie wymusza od nas żadnych odpowiedzi, które sam twórca chciałby usłyszeć.

Lydia Tar nie jest sympatyczną postacią i film nie stara się skłonić nas do polubienia jej, jednak nie jest to zasługą jedynie skryptu, lecz również niesamowitego aktorstwa Cate Blanchett. Stworzyła ona wielowarstwową postać, tak wyrazistą, że rzuca się w oczy w praktycznie każdej scenie.

Dawno nie widziałem prawie trzygodzinnego filmu, który tak szybko minął.

ocenił(a) film na 5
w0da

sorry, nie odpowiada na pytania? ja tu wszystko miałem podane jak kawa na ławę, co do postaci głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 8
piter279

Ot, takie pierwsze z brzegu: praca w Azji - wybór z miłości do muzyki czy praca, którą musiała podjąć, żeby mieć za co żyć?

ocenił(a) film na 9
piter279

Oo, to ja np. Nie wiem (ponumeruję, bo może łatwiej będzie odpowiadać)
1. Dlaczego nie zostawiła Sharon po tym, jak już objęła dyrygenturę?
2. Dlaczego nie zawalczyła o córkę, którą naprawdę wydawała się kochać, ze wzajemnością?
3. Dlaczego zatroszczyła się o (bodajże) Alvina i stworzyła mu iluzje wielkości?
4. Dlaczego nie podjęła próby walki o siebie, obrony swojego imienia i dorobku?
5. Jaka jest jej relacją z matką?
6. Czy wiolonczelistka była podstawiona?
7. Przez kogo?


Dodatkowo - czy gdyby to był facet wykorzystujący stypendystki - czy też zostałby zmuszony do odejścia?

ocenił(a) film na 8
piter279

To powiedz czy ona wykorzystywała te stypendystki czy nie? Bo właśnie podstawowej sprawy nie wiadomo. Nawet ostatnia scena pozostawia wątpliwości czy skorzystała z tego masażu seksualnego (?) czy uciekła?

ocenił(a) film na 9
w0da

Zabawne :) Dla mnie osobowość Lidii tar jest doskonała w swojej dojrzałości , autentyczności i prawdzie, której jak widzę większość nawet nie jest w stanie dostrzec..... żyjąc w swoich iluzjach. Hmm... Lydia Tar wzbudza moją ogromną sympatię - w końcu ktoś pokazał najwyższej klasy człowieka. DOROSŁEGO, którego empatia nie jest dziecinnym wołaniem o miłość do rodzica.

ocenił(a) film na 7
EspresskA

To, że postać jest prawdziwa i autentyczna, nie oznacza, że nie może być niesympatyczna. To, co Ty uznajesz za sympatyczne, nie musi od razu być doskonałe.

ocenił(a) film na 9
Zloty_Deszcz

Bez względu na to jaki ktoś jest, zawsze będą tacy, którzy będą negować, że jest.

ocenił(a) film na 8
w0da

Czy wiecie może, czy jest to historia, która nawiązuje lub bazuje na prawdziwej postaci czy to w pełni fikcja?

ocenił(a) film na 10
mk34

Fikcjwv

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones