PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10016709}

Tár

7,2 19 262
oceny
7,2 10 1 19262
7,7 45
ocen krytyków
Tár
powrót do forum filmu Tár

Film jest bardzo dobry, a przy okazji uzmysłowił mi, że duża część widzów nie dostrzega niczego niewłaściwego w uwodzeniu pracownic, kursantek, uczennic przez przełożoną. Wydaje mi się, że to wypieranie niewygodnej oczywistości: nie wszyscy jesteśmy równi w podejmowaniu decyzji. Dla Lydii podążanie za instynktem, uczuciem, namiętnością jest łatwe, konsekwencje się przecież nie zdarzają. Trochę trudniej jest odeprzeć te zaloty temu komuś, kto dopiero rozpoczyna karierę i jest zależny od cudzej protekcji. A w dodatku można się zakochać w takim miłosnym drapieżniku. Bez szans na związek.
Ale spoko, uwodzenie to przecież nie molestowanie . Przykre.

ocenił(a) film na 8
Marianna_21

Oczywiście , miało być "uwiedzione :)" .
(problem z edycją)

ocenił(a) film na 8
Marianna_21

Ale z filmu nie wynika wcale, że uwiodła. Podstawowe pytanie filmu to czy przypadkiem rzucenie oskarżenia może zniszczyć czyjeś życie. To, że pisała, że Krista jest zagrożeniem dla innych orkiestr nie oznacza, że się mściła tylko tak mogło być. Film nie daje żadnej odpowiedzi czy bohaterka filmu jest zła czy dobra. To pierwszy taki film w którym nie wiadomo jaki jest bohater, ale mimo tego ja osobiście nie mam jakiegoś niedosytu. Zdecydowania film wart obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones