PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544699}

Taśmy Watykanu

The Vatican Tapes
4,6 31 591
ocen
4,6 10 1 31591
4,7 3
oceny krytyków
Taśmy Watykanu
powrót do forum filmu Taśmy Watykanu

"Opętanie" to nic więcej jak choroba psychiczna i tu nie pomoże czarodziej w sutannie, a leczenie psychiatryczne, wspomagane lekami.

Snowi

Jeśli nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj. istnieją demony i inne złe byty i jest na to mnóstwo dowodów Tylko ograniczeni umysłowo ludzie nie przyjmują tego do wiadomości

czarnapantera22

no i cóż ja mogę ci na to odpowiedzieć... poproszę chociaż o jeden potwierdzony dowód na istnienie demona.Proszę bardzo bardzo...

Snowi

Poczytaj o egzorcyzmach odprawianych przez papieża Jana Pawła II to może się przekonasz. Poza tym wystarczyłoby porozmawiać z księdzem egzorcystą o opętaniach, my mieliśmy taką lekcję na religii.

czarnapantera22

No i oczywiście nie doczekałem się konkretu. Skąd wiedziałem, że nie bedziesz w stanie podać choćby jednego przekonującego przykładu? To proste.Bo takiego nie ma, ponieważ demony nie istnieją..oj naiwna istoto...Problem z wami (ciemnogrodem) jest taki, że wy łykacie wszystko co wam powie ksiądz. Demony, czarownice, biesy i inne diabły rogate- oni wam robią papke ze łba. Ja wiem to nie Twoja wina, że nie grzeszysz inteligencją, ale przyjmować takie brednie bezkrytycznie?- wy to gorzej niż dzieci, bo dzieci dorosną i pojmą jakie głupie kiedyś były, a wy?...heh
Ostatnio czytałem o pewnej kobiecie- ostry przypadek schizofrenii, widziała różne postacie panoszące się w swoim domu (a mieszkała sama) Po prostu miała zwidy, więc poszła do księżulka a ten powiedział, że jest opętana (!) przeprowadził jakieś gusła, nakazał dużo modlitwy i takie tam pitu pitu, oczywiście skasował pacjentkę jak należy (bo w tym wszystkim tylko o to chodzi - o szmal owieczek) i co? Jajco. Kobieta nie leczona psychiatrycznie, bez leków, popełniła samobójstwo. tak to się kończy jak się bardziej wierzy w pierdoły głoszone przez pana księdza aniżeli w medycyne.


.

Snowi

Annalise MJichell zmarła na skutek opętania przez demony. To tylko jeden z wielu przykładów. Nie chodzę na mszę ani do spowiedzi bo wiem jaki kościół potrafi być zacofany. Wierzę w istnienie kosmitów, reinkarnacji, bioenergoterapię i zjawiska paranormalne. Diabeł i piekło to wymysł księży po to by wystraszyć swoje owieczki, dobrze o tym wiem od wielu lat a mam ich dopiero 22. Natomiast demony to zupełnie inna sprawa. Cóż, nauka nie wyjaśni wszystkiego i ci którzy się opierają tylko na niej daleko nie zajdą. Są takie zjawiska jak opętania, nawiedzenia, śmierć kliniczna itp i jakoś lekarze nie umieją wyjaśnić tego fenomenu. Już o cudach nie wspomnę. Trochę szacunku do świętych by się przydało bo papież JPII jest dla wielu autorytetem i nazywanie bredniami spraw tego typu obrażasz wielu ludzi

czarnapantera22

Według wyroku sądowego Anneliese zmarła w wyniku zagłodzenia. Czy to demony ją zagłodziły? Nie sądzę.

Z wikipedii-typy demonów to: rusałki, południce, północnice, strzygi, topielice, latawce, płanetnicy, ubożęta i skrzaty oraz tzw. bobo.
Czyli wierzysz w skrzaty i rusałki. No to kurde gratuluje X)
Ostatni raz powtarzam- wszystko to są wymysły ludzkie (niekoniecznie zdrowych umysłów). Wierząc w takie pierdoły automatycznie w moich oczach jesteś osobą niezbyt rozgarniętą.Tyle.
ps. co do Janka Pawełka II jak dla mnie to był tylko zwykły kawał ch**a, który tuszował pedofilie w kościele, a nie żaden autorytet. Sram na niego i mam nadzieje, że juz zawsze będzie się odradzał jako żuk gnojarz za to zło które uczynił (też wierzę w reinkarnacje)

Snowi

To smutne co piszesz bo to był człowiek święty i dokonywał cudów za życia. Co do Annalise to ona była opętana do tego stopnia że nie mogła jeść ani spać to demony chciały jej śmierci i zwyciężyły. Wikipedia nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Rusałki i skrzaty to część legend należąca już do zamierzchłej przeszłości. Wierzę natomiast w istnienie złych sił nadnaturalnych które zamieszkują inne wymiary i przybywają tutaj by wyrządzać nam krzywdę. To są właśnie demony i na szczęście większość ludzi wciąć wierzy w ich istnienie. Ja wyjaśnisz że osoba opętana mówi wieloma językami których nigdy wcześniej nie używała, niszczy krzyże i święte figurki i wokół niej dzieją się dziwne rzezy np krzyże odwracają się do dołu? To nie są żadne wymysły ale przerażająca prawda. Niestety nie każdy ma odwagę by to zaakceptować. O wiele łatwiej myśleć że nic takiego nam nie grozi, ale brak wiary w zło nie chroni przed nim

czarnapantera22

Dokładnie. To jest bardzo smutne, że gościa pośrednio odpowiedzialnego za zgwałcenie tysięcy dzieci ogłasza się świętym. Jeszcze bardziej smutne jest to , że miliony ludzi święcie jest przekonana o jego świętości. Cuda? Głupota naiwnych ludzi.. proponuje poczytać o Crimen Sollicitationis, tego od księdza nie usłyszysz, ale to są fakty. JP II krył kościelną siatke pedofilską.
Co do demonów to nie chce mi się powtarzać.
Oczywiście zło istnieje, ale nie żadne demony. Kobieto masz 22 lata, a mentalność 10cio latki... czas zacząć myśleć samodzielnie, a nie słuchać głupot, a tym bardziej je powtarzać. Nie uważasz?

Snowi

Jestem przekonana o istnieniu demonów i zdania nie zmienię. Mam głęboki szacunek do Kościoła mimo jego ograniczonych poglądów na wiele spraw i nigdy nie zgodzę się z tym że nauki o egzorcyzmach to głupoty. Co do cudów to tylko głupcy nie mogą uwierzyć skoro lekarze nawet potwierdzają że w wielu przypadkach dochodziło do niewytłumaczalnych uzdrowień. Może i JPII krył księży pedofili, tego nie wiem ale napeweno miał na myśli dobre imię Kościoła. Szkoda ze nie umiesz uszanować poglądów innych ludzi, ale cóż pewnie nikt nie nauczył Cie tego że nie należy oceniać inteligencji innych ludzi na podstawie ich wiary i nazywać publicznie bredniami tego o czym uczą w kościele.

czarnapantera22

Widzisz, człowiek racjonalny nie wierzy, szuka wyjaśnienia. Tak jak kolega Snowi napisał, nie ma żadnych naukowych dowodów na istnienie demonów.

I nie pomoże twoja retoryka "tylko głupcy nie mogą uwierzyć". Równie dobrze ja mógłbym postulować istnienie jednorożców, założyć nawet kościół jednorożca, zebrać wyznawców, kilku kapłanów którzy będą egzorcyzmować opętania "dwurożców" i pisać, że "tylko głupcy w to nie wierzą". Czy to jest argument?

ocenił(a) film na 8
Snowi

https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw
Radzę najpierw zobaczyć, a potem się wypowiadać. (Film powinno się oglądać w stanie Łaski Uświęcającej, ale odnoszę wrażenie że dla Ciebie nie ma to większego znaczenia, może nawet nie wiesz czym Ona jest.)

Pioggia

oho, kolejna nawiedzona.Radze ci przywalić z rozpedu barana w ściane, może coś ci poukłada jak należy w głowie, bo jak narazie to słaby gar masz skoro łykasz te glupotki jak mlody pelikan rybki...

ocenił(a) film na 8
Snowi

Wiele obelg, ale żadnego konkretnego argumentu. To się nazywa dyskusja na poziomie. xD

Pioggia

Tak jak nie dyskutuje się z ciężkimi przypadkami pacjentów w szpitalu psychiatrycznym tak samo dyskusja z ludźmi z Twoją mentalnością nie ma większego sensu. Za bardzo macie wyprane mózgi przez kler. Skumaj, że ten film to zwykła manipulacja i propaganda kościoła katolickiego.To jest zwykłe horror fiction reżyserowane przez kościółek, mające tyle z rzeczywistością co Avatar czy inne Gwizde Wojny... Im więcej ludzi uwierzy w te farmazony tym oni mają więcej w kieszeni, bo przecież tylko oni sa w stanie obronić nas przed demonami LOL

ocenił(a) film na 8
Snowi

No i kolejny raz mnie obrażasz. Dlaczego? Ponieważ posiadam poglądy odmienne od Twoich? Tak się składa, że kilka razy uczestniczyłam w spotkaniach charyzmatycznych typu MAMRE i widzę, że pewne elementy tego to pic na wodę. Niemniej jednak sprawy takie jak opętania czy demony są czymś w co wierzę i czego moim zdaniem nie da się udawać. Widziałam na własne oczy rzeczy, które ty z taką łatwością wyśmiewasz i wierz mi lub nie, ale to nie jest ani śmieszne, ani wyreżyserowane.

Pioggia

Też widziałem chorych psychicznie i wiem, że to nie jest ani śmieszne, ani udawane.

ocenił(a) film na 8
Snowi

Zanim którykolwiek PRAWDZIWY egzorcysta zdecyduje się na działanie, najpierw zleca wykonanie badań w szpitalu psychiatrycznym. Niektórzy ludzie są chorzy psychicznie i wtedy zamyka się ich w szpitalach i leczy. Inni niestety są pod działaniem sił wyższych, sił w które nie wierzysz, a które istnieją i na to istnienie są dowody.

Pioggia

Przedstaw je proszę

ocenił(a) film na 8
Snowi

http://nickycruz.ovh.org/niezwykly_przypadek.html
http://www.trudnawiara.fora.pl/bog-szatan-i-czlowiek,1/egzorcyzmy-najbardziej-wi arygodny-dowod-na-istnienie-boga,12.html

ocenił(a) film na 8
Pioggia

http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=387&doc=336

Pioggia

buhahaha
miałem na myśli jakieś wiarygodne dowody...
dobra, już się nie męcz.

ocenił(a) film na 8
Snowi

No dobrze, a jak Ty mi udowodnisz, że demony nie istnieją?

Pioggia

poważnie, to trzeba udowadniać? to tak jak udowadniać komuś , że nie jest wielbładem hehe
byc może będziesz w szoku ale skrzaty , święty mikołaj i wróżka zębuszka też nie istnieją... duży dzieciaku ;)

ocenił(a) film na 8
Snowi

No i znowu... żadnych konkretów. :)

Pioggia

Przecież to Ty wymyślasz jakieś demony, więc to TY udowodnij ich istnienie. Zaraz mi powiesz, że kosmici cie porwali i będziesz chciała żebym Ci udowadniał nonsens tego stwierdzenia??? no litości...

ocenił(a) film na 8
Snowi

Dałam Ci dowód w postaci filmu dokumentalnego. Teraz Ty spróbuj udowodnić, że nie ma demonów. (Jeśli o kosmitów chodzi to są oni wymysłem amerykańskiego rządu, ale nie o tym rozmawiamy.)

Pioggia

heh ten Twój "dowód" jest dla mnie na tym samym poziomie co ten film potwierdzający istnienie matki boskiej ;) -> https://www.youtube.com/watch?v=YxobYlQ_rm4
TAK. Jesteś nawiedzona tak jak ta baba z filmu, tyle, że ty widzisz demony, a ta buzie w tenczu.Oba przypadki nadają się do leczenia psychiatrycznego. Amen ;P

ocenił(a) film na 8
Snowi

Twoja desperacja jest niesamowita. Czy Ty myślisz, że jeśli będziesz obrażał innych ludzi to przestaną oni mieć swoje poglądy?
Ja nie widzę demonów, ja wierzę w ich istnienie. Jestem ciekawa jak wytłumaczysz fakt mówienia różnymi językami przez opętanych, czy jak tam wolisz - chorych psychicznie?

Pioggia

JESZCZE RAZ POWTARZAM. TEN FILM Z RZEKOMEGO "OPĘTANIA" TEJ DZIEWCZYNY JEST WYREŻYSEROWANY PRZEZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI. TO ZWYKŁA ŚCIEMA I MANIPULACJA NAIWNA ISTOTO.a ZROBIONE TO JEST PO TO BY KLER MÓGŁ POZYSKIWAĆ NOWE OWIECZKI DO GOLENIA.TAKIE JAK TY.

ocenił(a) film na 8
Snowi

No to udowodnij mi, że jest to pic na wodę.

Pioggia

Padaczka + poważna choroba psychiczna + brak odpowiedniego leczenia, zamiast tego odprawiane na niej gusła i głodzenie. Gdyby to było w dzisiejszych czasach dostała by odpowiedni zastrzyk w dupe, kroplówe i byłby spokój.Pieprzone klechy sobie pożerowały na biednej, chorej dziewczynie kreując się przy okazji na jakichś nadludzi walczącymi z pseudo szatanem nakręcili sobie filmik i zrobili kisiel z mózgu jednostkom mniej rozgarniętym..Co tu jest do udowadniania?
A Ty pisałaś wcześniej , że widziałaś jakieś zjawiska (demony?), potem, że nie widziałaś.To jak to w końcu z Tobą jest? Czyżby schizofrenia?? Martwię się o Ciebie... jeszcze przyjdą fachowcy od demonów i Ciebie też zagłodzą...

ocenił(a) film na 5
Pioggia

rzadko się tu wypowiadam, ale teraz aż muszę się włączyć do dyskusji bo to aż kłuje w oczy
elementarna zasada filozofii, obowiązująca również w prawie:
"Ciężar przeprowadzenie dowodu spoczywa na tym, który dowodzi,a nie który zaprzecza". Nie można argumentować, że coś istnieje, bo ktoś nie potrafi udowodnić że to nie istnieje.
Na wyśmiewaniu takiego podejścia katolików furorę zrobili szydercy z Kościoła Latającego Spaghetti, którzy wyśmiewają tych co mówią, że bóg istnieje bo nie ma dowodów, że nie istnieje - oni mówią, ze świat stworzył latający potwór spaghetii ze świętego makaronu z klopsikami, a jest tak bo nikt nie potrafi udowodnić, że to nieprawda

Film dokumentalny jako dowód to absurd - film jest reżyserowany, nawet dokument, zawsze Tworzy go reżyser w jakimś celu, nie dając żadnej gwarancji że to co w nim przedstawia jest prawdą, kiedyś widziałem film dokumentalny o tym, że bóg jest kosmitą, czy to Twoim zdaniem dowód na to, że bóg jest kosmitą?
Tylko i wyłącznie wyniki badań, obserwacji audio-wizualnych, przeprowadzane przez NIEZALEŻNE grupy ekspertów mają realną wartość dowodową
Żeby nie było - nie jestem po niczyjej stronie w tym sporze, jest mi smutno, że katolicy żądają poważnego traktowania a dyskusja z nimi wygląda jak kłótnia z dzieciakiem w przedszkolu, paradoksalnie tacy "obrońcy"wiary robią jej krzywdę, bo potem kościół odstrasza ludzi racjonalnie myślących, bo boją się że we wspólnocie kościelnej są sami tacy zacofani kato-talibowie, kiedyś wśród wierzących, dyskutujących o religii znajdowały się elity społeczne,a teraz?ludzie którzy nie potrafią logicznie argumentować w dyskusji.....

Snowi

Najlepszym numerem szatana było przekonanie ludzi o tym że go nie ma. Snow wyraźnie zalicza się do tych ,,przekonanych,, i raczej nic go nie przekona że jest inaczej. Zatem ta dyskusja prowadzi donikąd.

WOLVERINE55

Co ty mi tu pleciesz, ze nie ma..Toć przecież każde dziecko wie, że zło istnieje.. czynią je ludzie a nie zaden szatan

Snowi

Raczej to ludzie podejmują ostateczną decyzję której efektem są rzeczy złe.

Snowi

A ja nie rozumiem tej mody która się teraz zrobiła. Filmy o wampirach, kosmitach, duchach jakoś przechodzą jako zwykłe filmy. Jak pojawi się motyw opętania i ezgorcyzmów to zaraz zlatują się neofici niosący "kaganiec oświaty" i wykłócają się że to ściema. To mnie śmieszy jak ateizm stał się... nową religią

mlody969

Od niedawna leci program Opętał mnie demon na Polsat crime. Tak dla tych niedowiarków. Dlaczego tak trudno Wam uwierzyć w istnienie sił ciemności? Ze strachu? Brak Wam odwagi by przyznać rację innym ludziom, którzy są mądrzejsi od Was? Na niemal całym świecie zdarzają się przypadki opętania. Jest wielu księży egzorcystów więc nie wiem nad czym tu w ogóle dyskutować. Czy tak trudno Wam zrozumieć że opętanie to nie choroba psychiczna lecz stan zniewolenia przez zły byt, najczęściej demona? Nie macie szacunku do Boga ani żadnego kościoła jeśli obrzucacie obelgami ludzi którzy wierzą w opętania

czarnapantera22

Ożesz ty w morde, opetał mnie demon na polsacie, kolejny niezbity dowód na istnienie demona. Prosze powiedz, że ty tylko bawisz się w trola?

Snowi

Snowi jesteś żałosny. Dlaczego wszystkich wkoło obrażasz? Jesteś sfrustrowany, niedowartościowany czy co? Pewnie nie masz też przyjaciół bo kto chciałby zadawać się z kimś takim jak ty. Jeśli nie przekonują cię relacje osób które zostały opętane to już nic cię nie przekona. Zabawne, ale większość z nich też kiedyś nie wierzyła w opętania, do chwili gdy sami padli jego ofiarą.

czarnapantera22

To nie jest tak, że wszystkich obrażam. Może faktycznie użyłem tutaj zbyt mocnych słów, ale po prostu irytuje mnie jak ktoś próbuje mi wciskać ciemnote.
Wierz sobie w demony i opetania, Twoja sprawa,możesz wierzyć w ufo, a nawet dobre intencje PiSu, ale na Boga nie wciskaj mi, że masz dowody na istnienie demonów, bo masz wielkie Gie, a nie żadne dowody.
A, że wierząc w takie rzeczy wali ci głupotą spod pachy to niestety fakt ;)

czarnapantera22

Nie no serio? Że ktoś nakręcił program i puścił go na Polsacie? A ile to było programów w telewizji o UFO i Yeti?I na jakiej podstawie stwierdzasz że ktoś jest mądrzejszy? I co z tego ze jest wielu księży egzorcystów? Homeopatów, wróżek i radiestetów tez jest dużo.

mlody969

Co ma ateizm do tego? Jak nie wierzę w demony albo w księdza to musze być ateistą, tak?

Snowi

Ok, może nie ty. Ale to często spotykane, jak ateiści wręcz urządzają krucjatę i oświecają "niewiernych" oczywiście za pomocą arbitralnych orzeczeń

mlody969

Jasne ze wierzę w UFO co do Pis to nienawidzę ich i życzę im wszystkiego co najgorsze. Chodzi mi tylko o to, że jeśli wiele osób twierdzi ze doświadczyło czegoś niewytłumaczalnego i opowiadają swoją historię na łamach jakiegoś programu to warto się nad tym zastanowić. Czytałeś kiedyś NIEZNANY Świat? Bardzo dobra gazeta. Nie ma nic wspólnego z Kościołem, często nawet go krytykuje ale też poruszali temat opętań, kosmitów itp.

mlody969

Może i ateiści próbują oświecić ciemnogród, ale czy nie mają do tego prawa? Zobacz jak katole na siłe wszystkim wokół narzucają swoje racje na masową skale to jest wręcz plaga, szczególnie teraz kiedy pisiory przejeły władze. I to jest niebezpieczne, bo może dojść do tego,że jak nie wierzysz w Jezusa to nie znajdziesz pracy i w ogóle będziesz miał pod górke, a przez takie osoby jak ta tutaj nawiedzona czarnapantera może i do tego ,że będzie odgórny nakaz wierzenia w demony i opętania. Oczywiście teraz celowo przesadziłem, nie mniej należy z tym walczyć, bo przez takich ludzi cofamy się w rozwoju wprost do średniowiecza, a tego chyba nie chcemy?

Snowi

Wypraszam sobie. Znowu mnie obrażasz choć w ogóle mnie nie znasz. kwestionowanie wiary i odrzucanie Boga na pewno nie sprzyja rozwojowi. Ja nikomu niczego nie narzucam, nie nakazuje wiary w cokolwiek. Przedstawiam tylko mój punk widzenia i krytykuje tych którzy tak jak Snowi nazywają ciemnogrodem ludzi wierzących w opętania. Masz rację co do tych wszystkich dewotek które leżą pod figurą i chciałyby żeby kościół rządził nam w państwie. Niedobrze się robi jak się ich słucha. Tak się składa ze mam kogoś takiego w najbliższej rodzinie i wiem jakie to wkurzające. Ale ateizm też nie jest dobry. To jest tak jakby zaprzeczyć sensowi życia w ogóle. I nie jest to oświecanie ale niszczenie w innych wiary w Boga która jest potrzebna. Trzeba znaleźć coś pośrodku. Nie odrzucać wszystkiego tylko dlatego ze nie ma dowodów. Czy masz dowody na istnienie Boga?

Snowi

Niestety. Duchy, kryptydy, paranormalia są faktem, lajka dostałeś od idioty a za kilkanaście wieków ludzie ostatecznie zrozumieją, że to ja Alex Rener alias Jack Marston mają i mieli rację i życie po życiu w różnej formie jak najbardziej jest możliwe a gdyby nie zjawiska paranormalne nic by nie było ani nigdy nie powstało włącznie z Tobą i ty o tym wiesz jak zresztą całkowicie zgadzasz się ze mną za co ci serdecznie dziękuję;) :) Tak więc nie odważysz ani nie ośmielisz się mi odpisać, w szczególności jutro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones