PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544699}

Taśmy Watykanu

The Vatican Tapes
4,6 31 568
ocen
4,6 10 1 31568
4,7 3
oceny krytyków
Taśmy Watykanu
powrót do forum filmu Taśmy Watykanu

Nigdy nie byłem najlepszy z historii ale czy Watykan to nie ma przypadkiem około 80 lat? A państwo, "na którym wzorowane jest" Państwo Watykan powstało w okolicach 700 roku? Skąd te 2000 lat? Jeżeli ten film dotyka problematyki opętań i są w nim jakieś osoby związane z kościołem to czy przypadkiem w 2000 roku religia chrześcijańska nie była jeszcze w powijakach?

ocenił(a) film na 5
Pacman_

To jest tylko film..

Pacman_

No własnie po zwiastunie reklamowym na YT tu przyszedłem o tym napisać :/

ehhhh Miałem 2 z historii zawszę, jestem ciekawy co twórcy dostali w szkole :/

Pacman_

Państwo Kościelne istniało w latach 756-1970, a w 1929 roku powstało państwo Watykan. Jednak te państwa to nie do końca to samo co Stolica Apostolska, czyli władza zwierzchnia papieża nad Kościołem katolickim. W trailerze zastosowano potoczne określenie kościoła, który rzeczywiście ma tradycję trwającą 2000 lat (Piotr Apostoł był pierwszym papieżem), a według Ewangelii pierwszy egzorcyzm wykonał Jezus, więc opętania były już wtedy znane. Pamiętajmy też że to tylko film i w dodatku amerykański więc mogą wystąpić jakieś przekłamania :)

ocenił(a) film na 5
kozgi

Zgadzam się zupełnie. Tradycja kościoła sięga 2000 tysięcy lat.

viva312

2000 tysiące = 2000000. Sary ten kościół.

ocenił(a) film na 6
kozgi

Po za tym zła juz doszukiwać się w starożytnym summerze i od tamtych czasów ktoś już zbierał różne zapiski chociaż by sama seria egzorcysta a tu wyskoczy gość i powie ze Watykan ma 80 lat no ludziska^-^

Pacman_

Pamietam ze w 2000 roku religia chrzescijańska miała już się całkiem dobrze

hal9000_mk2

no fakt, tam zamieszałem, chodziło, że 2000 lat temu :)

ocenił(a) film na 4
Pacman_

Myślę, że to jest nie sprecyzowane, ale lata liczymy od narodzin Chrystusa. Czyli obecnie 2015 lat od niego narodzin.

Trutqa

No ale Watykan nie był Stolicą Apostolską, kiedy Jezus miał 15 lat, prawda? :)

ocenił(a) film na 5
szpieg_ola

Tak, ale dowody już zbierano i duża cześć znajduje się obecnie w Watykanie.
To wyrażenie nie jest ścisłą prawdą, ale w ogólności jest prawdziwe.

Pacman_

To jest taka rzekoma reklama dla tego gniota .... Jak naród przeczyta to się podnieci i będzie walił drzwiami i oknami.... Z tego co widać - ani podniecił, ani wali więc .... kolejna nieudana głupia prowokacja.

użytkownik usunięty
Pacman_

Jeśli wierzyć w to co jest napisane w Ewangeliach to opętania istnieją ale nie wiemy czy na pewno Ewangelie są prawdziwe i czy faktycznie ich autorzy dobrze opisali wszystko. Tego nie wiemy i raczej się nie dowiemy. Obecnie nasze pokolenie jest głównie odbiorcą czyli dostajemy materiał na tacy - pytanie czy prawdziwy materiał - wiedzę a nie zwykłe mrzonki prowadzące do podporządkowania ludzkości.

Celna uwaga.
Podbijam.

Pacman_

Jezu człowieku... serio ? Co to film dokumentany na faktach? Czy film z reżyserią....
"kocham" ludzi którzy biorą filmy na poważnie, a potem cisną po filmie bo fakty się nie zgadzają:D <masakierro>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones