PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 194 338
ocen
7,4 10 1 194338
7,6 35
ocen krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

Przed chwilą skomczylam oglądać
I dawno nie przeżywała tak żadnego filmu
Boli mnie ukazanie ich miłości Ale nie
Będę się nad tym rozdrabniac
Ani nad tym brakiem jakiegokolwiek żalu jeżeli chodzi o Ennisa po śmierci Jacka
Chciałabym się spytać co sądzicie o tym że Jack przyjechał z innym mężczyzną budować farmę
Po 20 latach I mimo rzekomej miłości do Ennisa
Ja nie mogę tego znieść
Rozumiem że miał już wszystkiego dość
I że ta sytuacja go przerastają
Ale to już była zdrada w najgorszej postaci
Jakby chciał zapomnieć ułożyć sobie życie z kim innym
Może nawet już przestałby spotykać się z Ennisem
Bo wkoncu jeśli naprawdę kochamy jedną osobę to ta druga się nie pojawia
Ta farma była tak Jakby tylko ich planem
Jeśli jestem w stanie zrozumieć udanie się Jacka do męskiej prostytutki bo tam działały emocje to było zupełnie co innego niż zakładanie sobie życia z innym mężczyzną
Zupełnie jakby zmienił sobie to na kogoś "wygodniejszego" nowego
Co nagle miłość się wypaliła
....
Wiem że to źle opisałam Ale nie wiem jak to ujac
Co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 7
Sandra1111111111

Sądzę, że małżeństwo i udawanie hetero to też zdrada ich "miłości". W ogóle ten film podobał mi się kiedyś, a z czasem coraz mniej podoba mi się sposób przedstawienia w nim romansu. Próbują pokazać disneyowską miłość, ale równocześnie osadzić to w realiach życia. Nic dziwnego, że życie wygrywa z bajką. Ta historia ma sens tylko w tym fragmencie, kiedy są sami w górach i mają przelotny romans

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

Co do komentarza autorki - Jack czekał na Ennisa 20 lat, mógł dla niego zrobić wszystko. Jednak po tym czasie coś pękło, nie mógł znieść czekania, które było dla niego tak okrutne. Postanowił zawalczyć o swoje szczęście, niemniej uważam osobiście, że jedyną osobą, którą kochał Jack był Ennis.

Lady - niestety nie zrozumiałaś chyba sensu tego filmu. Film jest genialny z tego względu, że pokazuje tragizm aż czterech osób. Pokazuje, że czasem szczęście nie jest dla nas osiągalne. W tamtych czasach małżeństwo z kobietą było jedynym slusznym wyborem. Ennis nie mógł poradzić sobie z tym, kim jest. Jack był gotowy oddać wszystko za miłość. Cierpiały oczywiście też ich żony - ale dlatego ten film jest tak genialny - jest bardzo złożony i pokazuje jak kruche jest życie i do czego prowadzi brak wiedzy i tolerancji. :)

ocenił(a) film na 7
LUC1FER

Tak, chyba faktycznie nie zrozumiałam. Moja empatia dla chłopców kończy się tam, gdzie zaczyna się przemoc w stosunku do kobiet – taka jestem nieczuła.

PS. Można także zostać kawalerem zamiast rujnować życie kolejnym osobom jedynie po to, by udowodnić sobie, że jest się hetero.

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

Jeśli oglądałaś uważnie film pewnie wiesz, jak skończył kawaler w wiosce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones