PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 194 400
ocen
7,4 10 1 194400
7,6 35
ocen krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

O ile miłość Ennisa do Jacka jest niepodważalna. To co do Jacka mam kilka zastrzeżeń.
Po pierwsze jesteśmy wstanie kilkukrotnie się przekonać, że Jacka ciągnie do innych mężczyzn, to on zwraca uwagę na Ennisa w pierwszych scenach filmu, czy to jak Jack jedzie do Meksyku, pod koniec filmu można usłyszeć jak ojciec Jacka mówi, że ten pod koniec swojego żywota przyjechał na rodzinne ranczo z innym kochankiem.
Po drugie w przeciwieństwie do Ennisa w scenach rodzinnych Jacka nie możemy dostrzec bólu cierpienia i smutku. Życie układa mu się bardzo dobrze, dostaje pracę sprzedawcy w której radzi sobie świetnie, tymczasem Ennis bierze rozwód z żoną, traci obie córki, łamie serce zakochanej w nim kobiecie i widać cały czas, że walczy sam ze sobą. Twórcy uśmiercając Ennisa może chcieli go "ukarać" za jego podejście?
Niewyjaśniony jednak dla mnie pozostaje fakt, iż to Jack zaproponował wspólne mieszkanie a potem miał żal do Ennisa o odrzucenie jego propozycji.
Mam nadzieje, że ktoś podzieli się ze mną swoimi przemyśleniami.

ocenił(a) film na 10
Dynstanst

Tak tak, minął rok od wpisu, ale mimo wszystko.
Wg mnie miłość Jacka do Ennisa jest niepodważalna i niezaprzeczalna. Widać to choćby w scenie kłótni, w tym haśle Chciałbym wiedzieć jak cię rzucić np. Albo jak mówi, że czasem tak za nim tęskni, że nie może wytrzymać. Gdyby tylko Ennis dał mu znak, ten rzucił by wszystko i wszystkich w cholerę i był z nim. Z resztą, to dobrze też widać przy okazji rozwodu Ennisa. Jack źle zrozumial cel poinformowania go o rozwodzie, zostawił wszystko, wsiadł w samochód, żeby po 14h dotrzeć do Ennisa i srodze się rozczarować. I te jego łzy potem. Jack wprost mówi, że ma większe potrzeby, że nie wystarcza mu kilka numerków dwa razy do roku, po prostu spotykając się z innymi mężczyznami daje upust swoim pragnieniom. Ale to tylko fizyczność, prawdziwe połączenie dusz i prawdziwa miłość tylko z Ennisem i do Ennisa. A ten facet, z którym przyjechał do swojego domu i o którym mówi jego ojciec w końcowych scenach? To jest mi już gorzej ocenić, ale wydaje mi się, że Jack bardzo tęsknił do normalnego życia bez potrzeby ciągłego udawania, może był zły na Ennisa za to, że nie mógł się z nim spotkać w sierpniu? A może to była zemsta tego faceta za obracanie mu żony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones