PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668214}

Tajemnica Filomeny

Philomena
7,4 48 817
ocen
7,4 10 1 48817
6,7 26
ocen krytyków
Tajemnica Filomeny
powrót do forum filmu Tajemnica Filomeny

Z jednej strony bardzo się cieszę, za każdym razem gdy oglądam filmy demaskujące zbrodnie
katolickich duchownych - zło ujawnione zawsze powinno być demaskowane bez owijania w
bawełnę, niezależnie od tego jakie "święte krowy" się go dopuściły. Z drugiej strony odczuwam
dużą frustrację, że po ziemi chodzą takie dozgonnie złe, ciemne typy pokroju księży pedofilów,
czy chore na fanatyzm religijny, skłonne do najgorszego siostrzyczki zakonne. Chodzą, żyją i nie
ponoszą żadnych konsekwencji swoich czynów. Raporty rządów Irlandii, Niemiech, Holandii i
wielu innych obnażające ciągnące się przez dziesiątki lat zbrodnie na dzieciach powinny być
gwoździem do trumny dla tych bezlitosnych zboczeńców. A jednak tak nie jest!
Dodatkowo jak czytam wypociny w komentarzach jakiś bezmózgów, że ten film jest kolejnym
atakiem na Kościół, co rzekomo jest tylko przemijającym trendem, to nie dowierzam. Takie coś o
filmach typu "Filomena" czy "Siostry Magdalenki" mogą powiedzieć tylko ludzie, którzy nie mają
swoich mózgów, a sami byliby skłonni wyrządzać taką samą krzywdę bezbronnym ludziom w
warunkach lekko stymulujących ich psychopatyczny umysł.

jarik44

skończyłam oglądać i mój stan emocjonalny jest podobny;) zgadzam się!! Kościół zawsze manipulował ludźmi...grzechy zjadają go od środka ale czuje się bezkarny więc sobie używa...a ciemny lud wierzy....amen

ocenił(a) film na 8
goska00

Zastanów się co mówisz, bo ja tu słyszę odzywkę jak u gimnazjalisty ( choć zdjęcie na to nie wskazuje) "Kościół zawsze manipulował ludźmi. ..grzechy zjadają go od środka ale czuje się bezkarny więc sobie używa...a ciemny lud wierzy....amen". Trochę to nie na miejscu, nie uważasz? Tacy despoci zawsze byli w Kościele, co nie oznacza, że wszyscy są źli i niedobrzy bezkarnie żerując na "ciemnym ludzie", jak to stwierdziłaś. Dlatego proszę, nie ubliżaj całej społeczności kościoła, tylko dlatego, że istnieją osoby pokazujące go w złym świetle.

Nefremo

Ok sprostować mogę jedynie tyle że nie odnoszę tego do całego kościoła i wszystkich osób tam pracujących ale niestety taki jest główny trend...nie ubliżam społeczności tylko jednostkom, które wykorzystują swoją pozycję w kościele.

goska00

a o powołaniu to ani słowa..?to nie praca zawodowa a oddanie się Bogu i ludziom

ocenił(a) film na 7
Nefremo

a po co być takim delikatnym? kazdy kto jest w kosciele pieniadze ma, auto, zawsze czyste. pieknie wyprasowane 'szaty', ksiaza maja nawet gosposie, bo sami by sobie kur... tych szat nie wyprasowali. wiele ludzi, chociażby w polsce, na takie luksusy nie stac, bo ledwo co na chleb i prad im starcza, to czemu mamy byc delikatni? i do jeszcze w stosunku do kogos kto niby glosi wielkie miloscierdzie i dobro!

ocenił(a) film na 7
sthrashne

Wiele księży pracując jako nauczyciele religii zarabiają na swoje samochody. I bardzo dobrze. W normalnym kraju każdego pełnoprawnego obywatela powinno być stać na samochód.
A to, że "wiele ludzi, chociażby w polsce, na takie luksusy nie stac, bo ledwo co na chleb i prad im starcza" no to już wina naszego biednego państwa. Przypuszczam, że jakby wszyscy księża oddali całe swoje zarobki biednym ludziom, to może z 20% z nich by zdołali pomóc.
Jak się nie podoba to do Anglii gary zmywać.

ADDY94

brawo. mam ksiedza w rodzinie, ma bardzo bogatych rodzicow. Zanim zostal ksiedzem chodzil w garnturach Bossa. I co myslicie ze jak zostal ksiedzem to mu rodzice nie funduja samochodow, i innych rzeczy????On jezdzi taka fura ze biskup nie ma takiej. Ale pazerne polaczki zawistne z 5 pln w kieszeni musza zagladac do kieszeni nawet ksiedzu!!!!!!! Zajmijcie sie swoim portfelem

ocenił(a) film na 7
ADDY94

smieszne, bo mieszkam w anglii. xD powinno stac ale nie stac, jest tez wiele biedniejszych krajow, w ktorych ludzie nie maja pieniedzy na buty! i jest tez instytucja ktora ma tyle siana, ze moglaby im wszystkim pomoc, co wiecej glosi milosierdzie i rozglasza o tym jak dobrze jest pomagac innym, no to co jest nie tak?!

sthrashne

To ze jednego nie stać to zaraz inni maja ukrywać co maja? A ja walę to ! I sluchaj teraz na co mnie stać: 25 krajów w tym japonia, usa 4 razy, meksyk, cala europa. Do stanów latam i wydaje po 3 tys usd sama plus maz drugie tyle na same ubrania. Mam splacony kredyt mieszkaniowy a mam 31 lat. I się teraz nie zesraj bo INNI TEGO NIE MAJA. Nie zagladaj ludziom w kieszeń bo ZAAWSZE BEDZIESZ ZAWISTNYM BIEDAKIEM. A jeszcze obczaj gowniarzu ile wysylam ns tv trwam zeby lewackim scierom zrobic na zlosc: po 1000 pln raz na jakis czas hehehe. Moje torebki to LV i Burberry. A teraz pluj jaden

ocenił(a) film na 7
tasma_klejaca_1

lol, tez stac mnie na rzeczy na ktore przecietny polak mogłby pracowac cale zycie, a mam 20 lat, co wiecej zarobilam sobie na nie sama, ale to nie znaczy ze mam sie odwracac na krzywde innych, a to wlasnie robi kosciol katolicki w moim rodzimym kraju i mam prawo o tym mowic, tyle ile chce! pozatym na prawde gratuluje tv trwam darczyncow, haha

ocenił(a) film na 7
sthrashne

Proponuję poczytać np. o Caritasie :-)

ocenił(a) film na 8
ADDY94

Ja proponuje poczytac o historii kosciola...Mi sie oczy otworzyly po literaturze o tym jak powstal kosciol katolicki. I przestalam chodzic do kosciola, jak zobaczylam wielka korporacje. Ale wierze w Boga. Po prostu nie potrzebuje instytucji kosciola do wiary. Tez mam w rodzinie ksiedza, ktory pomimo, iz ksiedzem jest to ma bardzo wiele dylematow z uwagi na to co tam sie dzieje. Warto nie bac sie poszerzac swoje horyzonty...

ocenił(a) film na 7
jaune

I co w związku z tym? Czy ja coś pisałem o historii Kościoła? O absurdach w dzisiejszej hierarchii? Chcesz się wdać w polemikę, a nie bierzesz pod uwagę tego, że moje poglądy mogą być podobne do Twoich.
Ja zwróciłem uwagę wyłącznie na 2 sprawy.
1) Kościół nikogo nie okrada, datki dla Kościoła są dobrowolne, tak jak pisze tasma_klejaca_1, wspiera telewizję Trwam i nikt mu tego nie zabroni. I takich ludzi są miliony, może nie w aż takim stopniu, ale przy takiej liczbie wiernych to i tak są niebotyczne kwoty.
2) Kościół wspiera innych ludzi licznymi fundacjami np. przez Caritas, który w porównaniu do innych tworów oddaje 100% zgromadzonych pieniędzy na potrzebujących.
Poza tym chcę zwrócić uwagę na to, że kwestię finansów kościoła podejmują głównie rządzący, którzy niedawno okradli Polaków z OFE. Jeśli ZŁODZIEJE mówią mi, że Kościół ma coś nie tak z finansami, to ja jednak wolę wierzyć Kościołowi, nie złodziejom.

ocenił(a) film na 8
ADDY94

Absolutnie nie neguje tego, ze kosciol pomaga. Pomaga i to bardzo. Oprocz Caritasu mozna podac przyklad "szlachetnej paczki". Ale oprocz Caritasu to w Polsce istnieje tysiace organizacji charytatywnych, wolontariatow, nie prowadzonych prez ksiezy czy kosciol, pomagajacych nawet w wiekszym stopniu niz kosciol katolicki.
Kazdy musi znalezc cos dla siebie. Ja nie odnalazlam sie w kosciele katolickim, na kilkudziesieciu ksiezy spotkanych w moim zyciu ledwie z 5 bylo rzeczywiscie wartosciowymi dla mnie ludzmi, rozumiejacymi ludzi, mocno ich wspierajacymi. I nauczyli mnie milosci do Boga.
Mysle, ze warto miec swoje sumienie i wiedze jaka sie nabedzie tylko z ciekawosci swiata. Mam nadzieje, ze nie wierzysz tylko w to co kosciol mowi. Ale jednak weryfikujesz to mimo wszystko.

ADDY94

A to już kwestia wiary. Ja wierzę w Boga.

ocenił(a) film na 7
sthrashne

co to za aktorka w Twoim avatrze?

ocenił(a) film na 8
jarik44

Nawet poganie często spełniali ostatnie życzenie umierającego. Zakonnice się popisały ukrywając prawdę.

jarik44

Dzięki, że mnie odwiodłeś od oglądania tego filmu :) jak takie przygł...py go chwalą, to sygnał, żeby go nie oglądać :D Zdrówko ! :)

ocenił(a) film na 7
jarik44

Masz rację, złych ludzi powinno się tępić. Świat jednak nie dzieli się na niepedofili i księży.
Pedofilia wśród księży jest sprawą bardzo rzadką. Wszystkie przypadki masz od razu nagłośniane w mediach. I rzeczywiście tak powinno być. Bycie duchownym i jednocześnie robienie czegoś takiego dzieciom... straszna sprawa.
Są jednak bardzo ciekawe fakty, które się ukrywa. Np. 30% pedofili to geje. Wiedziałeś o tym? Raczej nie. Bo o tym się nie mówi, to wbrew obecnym poglądom dotyczącym równości. A nagonka na księży jest bardzo modna.

ADDY94

Mam parę znajomych gejów - to są pedofile. Nie w tym sensie ze polują na dzieci pod szkola, nie, ale lubią chlpocow takich ok 13 -15 lat i sięz tym nie kryją. A tych chlopców chetnych nie brakuje tez... uwierzcie mi. A to są ludzie na poziomie (dyrektor działu we franc. firmie) drugi ma swoja dzialalność. Poza tym umawiaja się czesto na orgie. Biorą trzeciego i jazda. Mi to nie przeszkadza, ale mowie Wam jak jest. Wlasnie tak jest....

ocenił(a) film na 8
ADDY94

Podpisuję się pod tym w 100%!

jarik44

Ja zawsze nie rozumiem jednej rzeczy w temacie kościół-pedofile. Skoro jakiś ksiądz jest pedofilem to dlaczego rodzice dziecka, dziecko jak dorośnie nie pójdzie z całą sprawa na policję? Rozumiem, że kościół broni pedofili tak? I ma takie macki, że nawet przed wymiarem sprawiedliwości pedofila wybroni? Śmieszna gadka lewaków odnośnie zjawiska pedofilii w kościele. Oczywiście nie przeczę, że ono nie występuje, ale nie ma się co dziwić, w każdym środowisku są złodzieje, mordercy, pijacy czy zboczeńcy, trudno żeby przyszły kapłan po przejściu święceń stał się świętym człowiekiem i żył bez grzechu. To są normalni ludzie i to, że są księżmi to nie oznacza, że wykupione mają jakieś nieskazitelne świadectwo tak więc uważam, że czepiać się tego iż pedofil czy pijak trafi się za księdza nie ma co. Inna sprawa to ukrywanie pedofili przez wyższą hierarchię kościoła. Tutaj się należy kulka w łeb dla pedofila i więzienie dla człowieka, który ukrywał sprawcę.
Ale do czego dążę? Do tego, że to zjawisko nie jest aż tak powszechne. Każdy tylko mówi o księżach pedofilach itd pokażcie mi księży oskarżonych i odsiadujących wyrok za pedofilię. Jeśli to zjawisko byłoby tak powszechne jak jest nagłaśniane to na pewno sporo spraw by się skończyło karą więzienia dla zboczeńca. Gdzie są ci pedofile z kościoła bo każdy o nich mówi, każdy księży wyzywa a znacie osobiście lub słyszeliście o takim przypadku w swoim otoczeniu? - tylko jakimś rzetelnym przypadku a nie, że ktoś oskarżył bezpodstawnie proboszcza.
Ta cała pedofilia w kościele to nic innego jak walka lewactwa z religią chrześcijańską. Wiadomo w jakim kierunku zmierza świat i wiadomo, że księżom i kościołowi robi się czarny pijar. Zobaczcie w Polsce w mediach jacy księża brylują. Większość z nich to tacy, którzy się bratają z obecnym systemem. Dlaczego oni są zapraszani do mediów a nie księża o konserwatywnych poglądach? I jakoś jak jest gadka o Lemańskim to nikt nie mówi, że księża to pedofile, jakoś wtedy nikt mu nie zarzuca, że jest klechą, czarnuchem, że religia to biznes. Przypadek? To jest cała strategia walki z kościołem. Kościół, księżą itp źli ale z Lemańskiego zrobimy autorytet w mediach i jak on coś powie to jest to święte. Księżą = pedofile tylko gdzie ci pedofile? Ilu z nich siedzi za kratami, znacie osobiście jakiś przypadek księdza pedofila? Propaganda to fajna sprawa, można kogoś łatwo oczernić

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Takiś mądry? A gdzie jest Wesołowsk i dlaczego jest teraz w Watykanie w ciepłym klasztorku a nie na Dominikanie w pierdlu? Dlaczego Gila aresztowano dopiero po wielu miesiącach? Sprawy proceduralne? Bez kpiny proszę! To są sprawy oczywiście pierwsze z brzegu, bo nie chce mi się wymieniać wielu innych, jakby chociaż wielka przyjaźń JP2 z Macielem- pedofilem który zgwałcił setki dzieci i co jest wiadome wszem i wobec. To, że dziwi ciebie, że dzieci jak dorosną nie idą na policję, to świadczy tylko o tym, że nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić traumy tych ludzi, cierpienia i krzywdy jakiej doznali. A na dodatek tego, że sprawy mogą być uznane za przedawnione, a oni społecznie wyklęci jako podnoszący rękę na kościół.
W każdym środowisku zdarzają się przypadki pedofilii? Zgoda, ale w kościele pedofile są zorganizowani, w stosunku do nich były jasne wytyczne, żeby ich ukrywać, przenosić i jest tak do dzisiaj. Zsyłani na misje do biednych krajów tworzą tam siatki pedofilskie, werbujące do burdeli przykościelnych biedne dzieci - patrz przykład Gila, który prawdopodobnie był jednym z głównych werbujących dzieci dla kościelnych pedofilów, albo boliwijskich misjonarzy , którzy przez całe lata setki dzieci gwałcili (znowu przykłady świeże, pierwsze z brzegu tylko). I tylko głupiec może twierdzić, że są to pojedyncze występki.

jarik44

A Ty przeżyłeś traumę związaną z molestowaniem, że tak mi wypominasz, że nie mogę mieć pojęcia co ci ludzie czują? Poza tym trochę logiki, bo napisałeś, że ofiary by o tym nie opowiadały żeby nie być wykluczonym ze społeczeństwa za atak na kościół ale jakoś każdy wie o księżach pedofilach - czyli jednak te ofiary się musiały pucować na ten temat. Mnie dziwi tylko jedno. Skoro te przypadki są tak pewne to gdzie jest prokuratura? Dlaczego tych ludzi się nie sądzi? Ilu księży zostało osądzonych? Skoro ty wiesz jak było to chyba tym bardziej sprawa łatwa do rozwiązania dla sądu? A chyba to, że bandyta się gdzieś ukrywa to nie jest równoznaczne z tym, że nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej? Mówisz, że kościół to zorganizowana mafia co broni pedofili, stary nie odpływaj za bardzo. Ok, wiadomo, że pewne sprawy hierarchowie kościoła zasłaniali ale to nie jest taka mafia (moim zdaniem) co może powiedzieć "tego gościa nie ruszajcie bo nie wolno". Uważasz, że jakiś biskup szantażuje organa ścigania czy trzyma w ręku prokuraturę jak mafiozo i dopiero za jego przyzwoleniem można dojechać pedofila? Śmieszne. Odrzuć przekaz medialny i spróbuj mi logicznie wyjaśnić dlaczego skoro tyle pedofilstwa jest w kościele to tak mało księży siedzi za te czyny, dlaczego tak mało się w życiu realnym, w swoim otoczeniu słyszy, że ksiądz z tej i tej parafii to pedofil?
Bo to wszystko to jest fama telewizji, nic tylko opluć kościół. Nie przeczę, że są nieprawidłowości i jakiś tam pedofilów pewnie chronią ale Ty przesadzasz bo się nasłuchałeś w telewizji ich pieprzonej gadki i ze zjawiska marginalnego robisz normę co jest większa patologią niż pedofilia w kościele i ukrywanie pedofilów, bo opluć to kogoś łatwo tylko się zastanów czasami czy ładnie jest o takie czyny oskarżać niewinnych ludzi. Zobacz ten artykuł:
http://natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-okazuje-sie-ze-nie-ksiezmi-ani-na uczycielami

Pokaż mi jakiś namacalny dowód, statystykę, która udowodni, że pedofilia w kościele to problem powszechny. Zauważ jedno, Tobie z jednego przypadku pedofilii wśród księży zrobią taka papkę z mózgu, że ci się wydaje, że to jest norma. Tymczasem na pewno ani razu nie nazwałeś pedofilami murarzy, ani razu nie pomyślałeś, że ten zawód ma w szeregach sporo takich ludzi, Ty na pewno w telewizji nawet nie usłyszałeś, że zatrzymano czy wykryto pedofila murarza. A tymczasem według tego artykułu powinieneś słyszeć 70 razy częściej (!!!) o pedofilach murarzach niż pedofilach księżach. Przypadek, że akurat ciągle słyszysz o tych drugich? Wytłumacz mi dlaczego w mediach nie słychać o pedofilach murarzach czy ślusarzach, jak to jest?

jarek0991

Bardzo się cieszę, że mogę przeczytać jeszcze tok logicznego i merytorycznego rozumowania. W dzisiejszych czasach to rzadkość.
A takie przypadki jak zostały pokazane w filmie, świadczą o kompletnym niezrozumieniu nauczania Jezusa.

ocenił(a) film na 8
krzysiek8104

Widzisz, twój i tobie podobnym, problem polega na tym, że mieszacie to takich podłych czynów Jezusa. Dla was ktoś, kto wdział habit, szatę liturgiczną jest już na starcie kimś lepszym. I na tym polega to, że nie chcecie widzieć tego całego gówna, które oni robią. Utożsamiacie się z nimi, ich cierpieniem, zagubieniem, grzeszeniem a nie potraficie tego zrobićbw stosunku do dzieci, ofiar tych zboczonych i dozgonnie złych ludzi. Stoicie po stronie gwałcicieli i pedofilów. Jeb.ł was pies!

jarik44

Wiesz dlaczego napisałem, że dzisiaj to rzadkość przeczytać logiczny i merytoryczny tok rozumowania? Bo jarek0991 potrafi myśleć w ten sposób. Ty natomiast przeczytałeś bez zrozumienia mojego posta. W dodatku wmawiasz mi coś co nie jest prawdą.
1. Niestety, ale muszę w to wmieszać Jezusa. Dlaczego? Ano dlatego, że wiara jak i cały zakon oparty jest o katolicyzm czyli właśnie o Jezusa. I napisałem, że takie czyny jakie "siostry" popełnili, świadczą o niezrozumieniu tego co chciał przekazać Jezus. Jezus mówił o miłości, o przebaczaniu, nie tylko cudzołożnicy, ale nawet ludziom którzy Go ukrzyżowali. Nawiązując do filmu, to raczej potępiłem ich zachowanie. Więc błędną hipotezę przyjąłeś jakobym uważał duchownych czy zakonnice za lepszych. Powiem więcej... jako, że dobrowolnie wybrali (-ły) taką drogę życiową, od nich się więcej wymaga. Kolejne zdanie jest także fałszywe. Nie utożsamiam się z nimi. Tym bardziej, chciałbym aby byli sądzeni JEŻELI dopuścili się złych czynów w stosunku do dzieci. Ale jak poprzednik napisał, pedofilia wśród księży jest WYOLBRZYMIONA. Nawet Ty w tym zdaniu wrzucasz wszystkich duchownych do jednego wora ze zboczeńcami i dozgonnie złymi ludźmi. Następne zdanie ... porażka. Wskaż mi gdzie ja napisałem, że stoję po stronie gwałcicieli i pedofilów? A ostatnie zdanie potwierdza, brak merytoryki w Twoim poście.
Na zakończenie, odnośnie przenoszenia księży którym UDOWODNIONO pedofilstwo, to potępiam takie zachowanie. O ile rzeczywiście się tak dzieje, a nie jest to tylko kolejna manipulacja ze strony mediów.

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Jakoś Cech Rzemiosł Róznych nie wydał dokumentu, żeby pedofilów murarzy przenosić na inne roboty budowlane. Jeśliby zawód murarza polegał na tym, że murarze zrzeszeni w jedną wielką organizację byliby wysyłani na wieloletnie roboty, a ichnia organizacja ukrywałaby przed całym światem pedofilów, to by organizację zdelegalizowano i rozniesiono na cztery wiatry. Wyobraź sobie reakcję klechów gdyby taką derektywę ujawniono np. u Świadków Jehowy, albo Hare Kriszna. Wyobraź sobie co by było, gdy w sierocińcu prowadzonym przez krisznaitów odkryto takie makabryczne rzeczy jak u tych ku.ew boromeuszek. Na drugi dzień w każdej takiej placówce siedziałby kurator z papierem od ministra edukacji, a prokurator z ABW czekał za bramą na pierwszy lepszy sygnał. A tu? Nic, ledwo tą ku.wę aresztowano, a i tak połowa społeczeństwa widzi w niej cięrpiętnice, która żałuje swoich grzechów. I znowu sięgnąłem po przykład pierwszy z brzegu, świeży. Poczytaj sobie o raportach rządu Irlandzkiego nt. brutalnych gwałtów, maltretowań a nawet morderstw w katolickich placówkach na przestrzeni kilkudziesięciu lat. To nie są fantazje, ale realne fakty, które pieczołowicie zostały zebrane przez niezależnych ludzi. Jeśliby w Polsce przeprowadzono podobne badania na szeroką skalę, to by światło dzienne ujrzały takie rzeczy, o których się nawet tobie nie śniło. Podobne raporty powstały w Niemczech, Belgii, Kanadzie czy USA. Trzeba czytać a nie słuchać sapania swojego świętojebliwego księżula.
A to, że są księża którzy nie gwałcą? No i co z tego! To już jest jakiś wyraz uduchowienia i wielkiej dobroci, że oni nie gwałcą?

jarik44

Uspokój się, nie denerwuj się bo to do niczego nie prowadzi. Mamy rozmawiać a nie się mieszać z błotem. Napisałeś do kolegi wyżej: "Dla was ktoś, kto wdział habit, szatę liturgiczną jest już na starcie kimś lepszym. I na tym polega to, że nie chcecie widzieć tego całego gówna, które oni robią." Gdzie ja tak uważam? Pokaż mi, gdzie ja bronię jakichś pier... pedofilów? Przyprowadź mi księdza pedofila albo osobę, która go ukrywa. Zamknijmy się wszyscy w jednym pomieszczeniu. Ja go własnymi rękoma za..dolę i Ty w razie problemów - zabójstwo - bierzesz winę na siebie. Kłamiesz, nie masz żadnych dowodów, żadnego mojego wpisu, że ja bronię pedofilów, dla mnie na każdego pedofila jest jeden sposób, jest to kula w łeb.
Druga kwestia odnośnie tego cytatu:
"Trzeba czytać a nie słuchać sapania swojego świętojebliwego księżula." Ktoś tu mówił o tym, że ja traktuję lepiej osoby w habicie? Że ich gloryfikuję? Wydaje mi się czy ktoś tu robi dokładnie odwrotnie i w każdym księdzu widzi zboczeńca, debila, jakiegoś oszusta? I dlaczego ty nie widzisz nic dobrego w instytucji kościoła i w księżach? Może to ty masz klapki na oczach?

"A to, że są księża którzy nie gwałcą? No i co z tego! To już jest jakiś wyraz uduchowienia i wielkiej dobroci, że oni nie gwałcą?"
Znowu coś insynuujesz.
Ponawiam prośbę z poprzedniego posta. Pokaż mi jakąś statystykę, która udowodni, że pedofilia wśród księży to jakiś szczególny przypadek, że wśród księży jest więcej pedofilów niż wśród innych grup społecznych. I mi tu nie podawaj jakichś raportów tworzonych za granicą na przestrzeni KILKUDZIESIĘCIU lat bo oczywiście przez kilkadziesiąt lat to można wielki elaborat z tego zrobić. Zresztą nieważne, powtarzam, podaj mi jakiś dowód na to, że pedofilia wśród księży jest czymś szczególnie powszechnym. Czekam.
I powtarzam drugą moją prośbę. Wytłumacz mi jak to jest, że jakiś wyższy hierarcha kościoła w demokratycznym, wolnym Państwie ukrywa pedofila i jak to jest, że wszyscy - a najlepiej telewizja wie o księdzu pedofilu - i w tym demokratycznym Państwie nikt nie jest w stanie zatrzymać, postawić zarzutów ani księdzu ani osobie mającej wpływ na jego bezkarność. Polańskiego Ameryka poszukuje kilkadziesiąt lat, dlaczego tych księży pedofilów nikt nie może poszukiwać, ktoś im broni? Może inny ksiądz z ambony zakazuje prokuratorowi albo tobie )bo widzę, że dużo tych przypadków znasz) ścigać lub złożyć wniosek o popełnienie przestępstwa i po prostu osądzić tego człowieka?

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Widzisz, znowu wysiłku podaje pierwszy lepszy przykład jaki mi dzis sie napatoczyl w sieci. Wpisz sobie w googlu "800 dzieci utopiomnch w szambie", bo nie moge tu podlinkowywac. A raporty dotyczyly okresow kilkudziesiecioletnich a nie byly tworzone orzez kilkadziesiat lat.

jarik44

Takich - no może nie tak szokujących - spraw możesz znajdować setki i je tutaj podlinkowywać.
Jeszcze raz bo ciągle nie odpisujesz:
"Ponawiam prośbę z poprzedniego posta. Pokaż mi jakąś statystykę, która udowodni, że pedofilia wśród księży to jakiś szczególny przypadek, że wśród księży jest więcej pedofilów niż wśród innych grup społecznych
I powtarzam drugą moją prośbę. Wytłumacz mi jak to jest, że jakiś wyższy hierarcha kościoła w demokratycznym, wolnym Państwie ukrywa pedofila i jak to jest, że wszyscy - a najlepiej telewizja wie o księdzu pedofilu - i w tym demokratycznym Państwie nikt nie jest w stanie zatrzymać, postawić zarzutów ani księdzu ani osobie mającej wpływ na jego bezkarność. Polańskiego Ameryka poszukuje kilkadziesiąt lat, dlaczego tych księży pedofilów nikt nie może poszukiwać, ktoś im broni? Może inny ksiądz z ambony zakazuje prokuratorowi albo tobie )bo widzę, że dużo tych przypadków znasz) ścigać lub złożyć wniosek o popełnienie przestępstwa i po prostu osądzić tego człowieka?"

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Dzięki za artykuł. Daje do myślenia. Zwłaszcza, że i kilka cyferek jest.

jarik44

Pragnę zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie zakonnice były tam złe. Jedna przecież wyraźnie była przyjazna (ta, która zrobiła zdjęcie Anthoniemu). Wg mnie wszędzie są ludzie dobrzy i źli, a akurat tak się zdarzyło, że tam rządziła szalona osoba.

ocenił(a) film na 7
gabik92

bardzo dobry film

ocenił(a) film na 7
Hopkins_44

To tak jakbyś wzięła owoc, który z jednej strony zaczyna gnić, a z drugiej jest pozornie zdrowy. Tylko ten owoc nie nadaje się do zjedzenia, bo mimo wszystko toksyny są wszędzie i można się zatruć.
To nie jest usprawiedliwienie, że niektóre siostry zakonne i księża nie są złe. Tego nie wiemy, co w nich siedzi na prawdę a pozory mogą mylić, bo kościół lubi zakładać maski dobroci i miłości do bólu, właśnie po to, żeby zakryć to zło jakie w nim jest. Poczytałam historię, ale taką z dokumentów i relacji osób pracujących dla matki Teresy i włosy mi się zjeżyły. Pozory, pozory jeszcze raz pozory i kasa.

ocenił(a) film na 10
jarik44

(Świeżo po obejrzeniu filmu). Czuję się tak samo jak ty - za każdym razem. Nie przejmuj się beznadziejnymi wypowiedziami "obrońców". Polecam ci "Siostry magdalenki" i "Ojcowie nasi".
1. Sprawiedliwości w stos. do księży i zakonnic się w naszym świecie nie spodziewam i ty też się nie spodziewaj.
2. Ty i ja jesteśmy: ateistami, komunistami, Żydami, bolszewikami, heretykami, masonami, cyklistami, filatelistami itd....
3. Prokurator się nie zajmie - bo go z tego nie wyspowiadają - a jak nie jego samego to jego żony czy dzieci itd....
4. Bądź pewien, że zdadzą sprawę przed Bogiem za swoje postępowanie i może to mała pociecha bo dlaczego nie "tu i zaraz" - nie da rady: "...cały świat..."

ocenił(a) film na 8
jarik44

Bardzo Ci dziękuję za otwarcie tego wątku i ten wpis. Popieram w całej rozciągłości.
Wiadomo, że nie wszystko w życiu jest zero-jedynkowe.
I nie mam też kompetencji (boskich) by tu ważyć na szali dobre i złe uczynki ludzi Kościoła przez wieki.

Może kiedyś ludzkość potrzebowała takiego przewodnika by nie cofnąć się do okresu zdziczenia, ale zapłaciła za to swoją cenę i czas iść dalej..
Dla mnie Kościół jako instytucja jest przestarzała i odchodzi w niebyt, co jest procesem pożądanym.
Bo jest oparta na wynaturzonych zasadach (celibat) a przede wszystkim fundamentem, na którym jest zbudowana cała organizacja Kościoła Kat. jest poczucie winy (grzech pierworodny) - najskuteczniejsze narzędzie manipulacji, o czym wie każdy zajmujący się rozwojem duchowym czy psychologią.
Nic zbudowane na takiej bazie nie może być dobre, nawet "szlachetne" uczynki wyrastające z takiej motywacji.. bo wynikają z chęci odkupienia a nie budowania..
Cieszę się, że żyję w ciekawych czasach i mogę takie procesy obserwować.

Polecam filmy, które w ostatnim czasie na mnie zrobiły wrażenie:
- oczywiście "Spotlight" Oscarowy film z 2015 r (całość),
- "Trzy bilboardy za Ebbing" z 2017 r - niezapomniana rozmowa głównej bohaterki z księdzem - perełka,
- i absolutny majstersztyk "Młody Papież" serial z 2016 r.

I wszystko na ten temat.

Pozdrawiam


jarik44

myslisz ze znasz całą prawdę..?o wszystkich ludziach kościoła..?tych którzy praktykują i tych którzy po prostu wierzą..?a co wiesz o sobie..?zacznij poznawać siebie bo marnujesz go dla innych w zły sposób a pózniej nadejdzie twój czas i...Zgrzytanie zębów."hahaah

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones