PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32164}

Tajemnica Syriusza

Screamers
6,7 8 927
ocen
6,7 10 1 8927
Tajemnica Syriusza
powrót do forum filmu Tajemnica Syriusza

dobra fabuła, niezłe efekty i grafika komputerowa jak na 1995, polecam.

no i trzeba tez uwazac, bo na youtubie jest film podpisany: tajemnica syriusza ale to nie ten film, jest to chyba cześć druga, z ocen na filmweb wynika ze zdecydowanie slabsza od jedynki

zdradze, ze pierwszy raz ten film oglądałem w dzieciństwie na TVP3 coś około 23, pamiętam, ze zrobił na mnie wielkie wrażenie, zwłaszcza ze coś takiego na takim kanale, obejrzałem teraz po kilku latach ten film ponownie i podtrzymuję opinię, bardzo ciekawy film.

ocenił(a) film na 8
GacMaster

Zgodzę się. Film IMHO niedoceniony, słabo znany nawet fanom gatunku, a ma klimat, nienaganną fabułę i całkiem udane efekty. To co go jednak wyróżnia to ten przygnębiający pesymizm spotykany tu w zasadzie na każdym kroku. Naprawdę trudno znaleźć równie mroczne i posępne sf.

ocenił(a) film na 7
GacMaster

Ech, taki standardowy film hollywoodzki sf z większym budżetem. Fajna sceneria i Peter Weller w roli głównej. Zapowiada się również nieźle, ale... im dalej w las tym więcej nielogiczności i sprzeczności. Nie wiem, czemu ten robot, model 2, nie zabił wszystkich na samym początku, tylko jak został ranny to się ujawnił? No i opcja krwawienia to już przesada, Skynet pewnie czerwienieje z zazdrości. Dalej postacie są dosyć sztampowe i irytujące. Ogólnie z każdą minutą filmu coraz bardziej stawiają twórcy na widowisko, a mniej na logikę. Powinno się zakończyć tak, że wsiada ta kobieta do statku i odlatuje.
No i tak w ogóle to sf nie jest zbyt mroczne lub posępne. Zwyczajne. Żałuję, że w scenie, gdy dzieciaki wyłażą z bazy Sojuszu, wszyscy strzelają im po nogach, nie ma ujęć rozwalanych dzieci-robotów. Bardzo mało brutalnie to zrobiono.

Roy_v_beck

"Nie wiem, czemu ten robot, model 2, nie zabił wszystkich na samym początku, tylko jak został ranny to się ujawnił?" - podpowiem ci, bo to nie byl model2, obejzyj jeszcze raz, moze tym razem zrozumiesz.

ocenił(a) film na 5
El_Draque

To jak wyglądał model 2?

GacMaster

Widziałam ten film wtedy późnym wieczorem na WOT czyli TVP Warszawa i tak samo wbił mnie w fotel. Zrobił mega wrażenie i do dzis obejrzałam go kilka razy i do dzis uwielbiam. Zupełna klasyka s-f!

ocenił(a) film na 8
GacMaster

Mnie też się podobał. Bałem się tego filmu, ale był ciekawy i dobrze zagrany. Film miał szybką akcję i ciekawy scenariusz. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones