PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737101}
5,5 4 100
ocen
5,5 10 1 4100
5,1 10
ocen krytyków
Tajemnice Bridgend
powrót do forum filmu Tajemnice Bridgend

Wyszłam z filmu w niedzielę o 21. I nadal się nad tym zastanawiam. Co więcej, ta historia do pewnego stopnia mnie opętała. Nie mogę sie uwolnić też od wiersza Dylana Thomasa, który przewija się zarówno w drugiej części filmu jak i w samym trailerze (przyznaję, że włosy na całym ciele stanęły mi na baczność)... Nawiedzone.

ocenił(a) film na 8
WestwoodMyQueen

Cóż, sądze, że i Jamie i Sara zapisali się jako kolejne numery na liście samobójców. W jeziorze byli już wszyscy razem, tak jak chcieli. Nie rozumiem tylko dlaczego na filmie z polskim lektorem nadawanym na Cinemaxie nie przeczytano tekstu na zakończenie filmu. Obraz w każdym razie wstrząsający i szczerze mówiąc po około 1h15m zacząłem myśleć, że mnie przerósł. Dopiero właśnie fakt, że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach dał dwa razy więcej do myślenia. Teraz czas poszukać coś o rzeczywistości, ale raczej będzie trudno, bo policja zakazała podawania jakichkolwiek informacji.

ocenił(a) film na 9
L_Lams

@L_Lams, ja siedziałam kilka dni i kopałam w sieci na brytyjskich stronach na ten temat. Udało mi się dotrzeć do kilku ciekawych informacji. Cóż, pewnie Cię to 'rozbawi', ale chcę tam pojechać. Mam Rodzinę w Bristolu, godzinę drogi samochodem od B.
Skłaniam się cały czas ku teorii, że było to coś w rodzaju opentańczego paktu, który raz uruchomiony nie może się zatrzymać.

ocenił(a) film na 8
WestwoodMyQueen

Skonsultuj to może najpierw z psychiatra. Tam "coś" dzieje się stale, ale jest prawny zakaz rozpowszechniania tych informacji przez media. A jeśli się "wciągniesz"? Film wywołał niepokój samymi zdjęciami. Szczerze mówiąc nie wiem czy sam odwazylbym się "to" sprawdzić, ale czakam jakby co na info z pierwszej ręki

ocenił(a) film na 9
L_Lams

Biorę na klate.

ocenił(a) film na 6
WestwoodMyQueen

Pojechałabym z Tobą. Zaintrygowała mnie ta historia, miejscowość i tajemnica lasu.

ocenił(a) film na 9
injustice

@injustce... Ha! Wreszcie ktoś, kto nie każe mi iść do lekarza z tego powodu:>

ocenił(a) film na 6
WestwoodMyQueen

Kręcą mnie podróże po dziwnych miejscach. Marzy mi się Czarnobyl, wycieczka po zamkniętych placówkach (szpitale, hotele etc.), penetrowanie poniemieckich bunkrów i tuneli. Gdyby tylko było z kim... :)

ocenił(a) film na 9
injustice

Szukaj ludzi, są grupy Urbexów. Zajrzyj na stronę Opuszczone.pl. Nie wiem, jak wbija sie do takich grup, ale jeżdżą. Mój kolega jeżdził do Prypeci kilkakrotnie, do Czarnobyla. Fotografoał, zostaał. Jeśli chcesz sie czegoś dowiedzieć - daj znać na priv. PS. Poczytaj sobie o miejscowości Kłomino. pzdr

ocenił(a) film na 8
injustice

Z tym, że sceneria jest (chyba) mocno podrasowana na potrzeby filmu. Google maps nie wynika, żeby w sąsiedztwie Bridgend było jakiekolwiek jezioro.

ocenił(a) film na 6
awesta

Nie psuj mi marzeń na minutę przed Wigilią :P No dobra, na 2 godziny, biorąc pod uwagę moment dodania Twojego komentarza.

ocenił(a) film na 3
WestwoodMyQueen

Samobójstwa są w całym hrabstwie, a nie tylko w miasteczku. To jest już większy teren.

Pewnie działa tam jakaś sekta bo rzeczywiście, pod prawdopodobieństwo statystyczne to nie podchodzi.

ocenił(a) film na 9
Piotrek4

Coś jest z tym miejscem nie tak, ale z informacji, które czytałam, wynika, że tam panuje na miejscu jakaś dziwna zmowa milczenia wśród dorosłych, czy osób których te śmierci pośrednio dootknęły i dotyczą. Jesli Ronde, wnikliwy chlodny dokumentalista o naturze badacza przez kilka lat pobytu tam i kopania w tej historii na miejscu nie znalazł odpowiedzi na to co za tym stoi, to znaczy że nie znajdzie jej raczej nikt... Szkoda. Cholernie szkoda.

ocenił(a) film na 3
WestwoodMyQueen

Bo też może nic tam nie ma.

ocenił(a) film na 7
WestwoodMyQueen

Polecam film dokumentalny na ten temat. Dużo nie wyjaśnia, ale myślę, że warto go zobaczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=tIMmbOMONhk

ocenił(a) film na 9
Al_Mig

http://www.entertheroom.pl/life/22-wywiady/5739-wywiad-jeppe

Polecam, także.

WestwoodMyQueen

A możesz napisać coś więcej czego się dowiedziałaś? Możesz mi np. napisać na priv? będę bardzo wdzięczny. zarówno te zdarzenia, jak i film są niezwykle interesujące.

mxmuss

Dołączam sie do prośby.

WestwoodMyQueen

Mieszkałam tam rok . Ucieklam z chłopakiem. Ponieważ dwa razy chciałam popełnić samobójstwo na Castel Street cefn glas. Zaczyna się tam od alkoholu wieczna impreza to twoje życie . Później dragi.. I szalone pomysły. Byliśmy wolni. Ale to nas przerosło.. mieliśmy problemy nie miałam nikogo tylko go i paru znajomych . Kilka razy spało się na ulicy . Nie miało pieniędzy później były i tak w kolko męczące życie . Gdyby nie on nie bylo by mnie i moich rodziców bo oni mi pomogli wrócić do Polski. W lesie jest pięknie fakt faktem znajdziecie tam znicze rozrzucace i śmieci. Od win w butelkach piw w butelkach i strzykawek. Zwiedzić tam ok ale mieszkać nie polecam

myszka179

Cefn glas 38 . Przeklęta chata na rogu . Mieszkaliśmy tam że znajomymi . 5 pokoi . W każdym 5 popełnili samobójstwo jacyś młodzi ludzie . Sąsiadka starsza pani opowiedziała nam mniej więcej co się stało . Ale nie mogę tego z siebie wydusisc . Nie radzę tam mieszkać . :/ masakra

ocenił(a) film na 6
myszka179

Z Waszych wypowiedzi i filmu można wywnioskować, że tamto społeczeństwo jest chore, młodzież jest puszczona w samopas, nikt się nimi nie interesuje, robią co chcą. Do tego M. Thatcher pozamykała tam kopalnie więc nie ma pracy. Reżyser spędził tam kilka lat a pokazał tylko pijaństwo, bójki i seks, brak normalnych relacji z rodzicami. Ludzie chyba zatracili tam człowieczeństwo, są słabi, zdegenerowani nie potrafiący sobie radzić w współczesnym świecie. Zachodzę w głowę jakim trzeba być słabym człowiekiem żeby targać się na własne życie na przykładzie tego co widzimy w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones