PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555}

Tajemnice Los Angeles

L.A. Confidential
7,7 82 779
ocen
7,7 10 1 82779
8,0 27
ocen krytyków
Tajemnice Los Angeles
powrót do forum filmu Tajemnice Los Angeles

Czarny...

ocenił(a) film na 9

...kryminał!!! I to w najlepszym stylu!!! Właśnie obejrzałem w telewizorni (aż wstyd się przyznać że w kinie nie byłem;)... Kurcze, naprawde jestem pod wrażeniem... A - wiecie co zrobiłem - w telepudle wyłączyłem kolor...totalne porażenie!!! czułem się jakbym oglądał film z lat 50'tych - czarne charaktery, zachrypnięte głosy, policyjni detektywi, pękate, amerykańskie samochody no i...femme fatale (fe...nomenalna Basinger). Tylko przemoc jakby dobitniej ukazana... Momentami akcja naprawdę zapierała mi dech w piersiach (a u mnie o to trudno:)), film ani przez sekundę nie nuży - mamy serwowane gwałtowne zwroty akcji, nagłe strzelaniny, pełne napięcia rozmowy... A teraz największy smaczek - aktorstwo - świetny Crowe (ach, ta szorstkość i chrypka...), świetny Pearce (100% cynizmu...), doskonały Spacey. Plus Basinger w stylizacji na lata 50 (do twarzy jej w platynowych włosach:) Ogółem 2 godziny mijają jak z bicza strzelił - niespodziewnie dobry amerykański film. TRZEBA zobaczyć! Polecam w tonacji czarno-białej.
Aha - reklamy w TV bez kolorów też jakoś tak przyjemniej wyglądają;)

ocenił(a) film na 10
cezar

O tak!
https://www.youtube.com/watch?v=_VIWqtzAHQ0&list=PL427F87AE52925CDF&index=29

ocenił(a) film na 10
cezar

Ja tam kolorów nie musiałem wyłączać - jest w tym filmie taki autentyzm, że ogląda się go świetnie i w naturalnych barwach i nie czuć żadnego udawania, jak w wielu XXI- wiecznych produkcjach.

cezar

Temat niewiele młodszy ode mnie, ale dodam,że kolory w tym filmie są kluczowe dla klimatu. Widać to przede wszystkim na świetnym plakacie.

ocenił(a) film na 10
cezar

Żyjesz jescze??

ocenił(a) film na 10
Kadet7777

23 lata temu dodany komentarz. Wow nie wiedziałam, że wogóle Filmweb ma tyle lat.

ocenił(a) film na 10
Stokrotka5300

Chłopcze jeszcze duzo nie wiesz ;)

ocenił(a) film na 10
cezar

Film prezentuje się świetnie. Czasy, w których filmy miały jeszcze klimat i dało się je oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones