PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555}

Tajemnice Los Angeles

L.A. Confidential
7,7 82 802
oceny
7,7 10 1 82802
8,0 27
ocen krytyków
Tajemnice Los Angeles
powrót do forum filmu Tajemnice Los Angeles

I jeden z najlepszych w historii kina. Znakomite nawiązane do gatunku noir. Perfekcyjnie dobrani aktorzy (Pearce, Crowe, Spacey, Cromwell i Basinger), wspaniała reżyseria Hansona, misternie utkana intryga (doskonały scenariusz), niezawodna muzyka Goldsmitha oraz bardzo dobre zdjęcia Spinotti'ego. Wszystko to sprawia, że "Tajemnice Los Angeles" bez wątpienia są najlepszym filmem tamtego roku.

Jakim cudem Akademia Filmowa doceniała bezwartościowy bubel Camerona? Jakim cudem ten gniot "Titanic" zwyciężył?

Ps Tylko na tym zacofanym portalu, "Tajemnice Los Angeles" mogą być na tak dalekiej pozycji w rankingu.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

zgadzam się że jeden z lepszych kryminałów. ma klimat a to chyba
najważniejsze. dla mnie spacey jest tutaj mistrzem nad mistrzami. a co do
oceny portalu zupełnie bez sensu przecież to ludzie głosują...

ocenił(a) film na 10
La_Pier

może nie trafił ówczesne gusta? wg mnie z chwili obecnej z pewnością dostałby klika statuetek..

a najmocniejszą stroną filmu jest, tak jak napisałeś, obsada - nikt nie szarżuje, nie gwiazdorzy, są to mocne postaci, a do tego kolorystyka potęguje wrażenia..

ocenił(a) film na 9
La_Pier

Zgadzam się całkowicie. Moim zdaniem to w dalszym ciągu jeden z najlepszych kryminałów w historii kina.

Dodam tylko, że jest to dość gorzki film, zdecydowanie nie dla naiwnych odbiorców, przedstawia głównie mroczną stronę życia. Mamy tu różne patologiczne powiązania mafijno – polityczne, mafijno – polityczno – policyjne, do tego jeszcze wątki dziennikarskie. Możemy obejrzeć szantaż, korupcję, zdradę , wszystkie możliwe nadużycia w policji. Każdemu chyba nasuwają się pytania, czy wszystkie te patologie to tylko przeszłość, czy może nie do końca. Do perfekcyjnie dobranych aktorów dodałabym też doskonale odzwierciedloną psychologię postaci. Żaden z bohaterów nie jest jednowymiarowy , a „nikt nie jest tym, kim się wydaje” . Film niesamowicie „wciąga”, trudno jest nawet na chwilę odejść od ekranu, ale wymaga uwagi i można się przy mało uważnym oglądaniu pogubić. Ewentualne wątpliwości wyjaśnione są na sam koniec

ocenił(a) film na 9
LadyBlackCat

Zapomniałam dodać, ze wcale nie dziwi mnie to, iż "Tajemnice" przegrały z "Titaniciem". Często w kategorii najlepszy film wygywają pozycje dość płytkie, proste, przyjemne albo "wyciskacze łez". Niestety, w tym przypadku tak właśnie się stało.

ocenił(a) film na 7
LadyBlackCat

Dla mnie to że film wyciska ze mnie łzy świadczy o jego wartości a nie słabości.
Ludzie, czemu boicie się w kinie łez?

ocenił(a) film na 8
wojtekrot

Zgadzam się. Nareszcie trafny komentarz. Również nie rozumiem dlaczego kwestia głębszych uczuć i emocji w jakiejkolwiek dziedzinie jest deprecjonowana i sprowadzana do poziomu kiczu. To obraźliwe dla dzieła jakim jest Titanic. Nie ujmując nic Tajemnicom.....ale to po prostu inny gatunek.

wojtekrot

Na Trędowatej też płakałeś?

ocenił(a) film na 9
LadyBlackCat

Zgoda, ze film przedstawia mroczna strone zycia. Ladnie pokazuje motywacje ludzi bedacych po "ciemnej stronie", jak rowniez piekno ktore nawet po tej zlej stronie mozna spotkac.

użytkownik usunięty
La_Pier

Najśmieszniejsze jest to że rok wcześniej była podobna sytuacja, gdzie hollywoodzki melodramat ''Angielski pacjent'' wygrał z wybitnym ''Fargo'' braci Coen

ocenił(a) film na 8
La_Pier

gdybym ja przynawal oscary to rowniez wybralbym tego "gniota" Titanica.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Z pewnością wraz z "Boogie Nights" najlepszy film 1997 roku. Akademia nagrodziła "Titanica" (bez przesady, gniotem nie jest) bo uwielbia superprodukcje i prawie zawsze je nagradza np. rok wcześniej "Angielski pacjent" pokonał "Fargo".

La_Pier

tylko końcówka nieco schrzaniona. Nie wiem jak to wygląda u Ellroya ( czytałem tylko Black Dahlia i Big Nowhere ) , ale moim zdaniem za dużo prostoty w finale. Dudley mógł rozprawić się zarówno z Budem jak i Edem w bardziej subtelny sposób niż to jest pokazane w filmie.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Zgadzam sie swietna akcja i postacie ,a Russell Crowe , w roli Buda White'a po protu suuuuuuper , i swietna muzyka i kim basinger idealna do tej roli :-)

ocenił(a) film na 9
La_Pier

Titanica może gniotem bym nie nazwał, bo to całkiem niezły wyciskacz łez ( wgniata w ziemie takie ckliwe hollywoodzkie papki jak Zielona Mila czy Pamiętnik ), ale w porównaniu z L.A Confidential faktycznie wypada bardziej niż marnie. Po prostu doskonały dramat sensacyjny ze świetną grą aktorów ( Spacey, Crowe, Pearce, Cromwell, DeVito ), mistrzowskim scenariuszem obfitującym w rewelacyjne dialogi , wspaniałą muzyką Goldsmitha i przede wszystkim ponurym klimatem noir Los Angeles lat 50. XX wieku.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Pełna zgoda.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Wdał się błąd w pierwszym zdaniu. Chciałam napisać, że niesprawiedliwie i niesłusznie nazywasz film Titanic bublem

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Najlepszy film lat 90.

ocenił(a) film na 8
La_Pier

Uważam, że bardzo niesłusznie i niesprawiedliwie na,uwadze film Camerona bublem. "Tajemnice.. .." są wartościowym filmem w swym gatunku ale" Titanic " to fascynujący obraz zarówno przejmującej,prawdziwej katastrofy,tragedii tysięcy ludzi,nadzwyczajne odzwierciedlenie epoki i tak- wątek uczuciowy- przedstawiony jako poświęcenie życia jak również ukazanie konwenansów i ówczesnych zasad,animozji społecznych. Nie ma nic wspólnego z kiczem a kino powinno rozbudzać pokłady wyższych,głębokich emocji

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones