PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631902}

Tajemnice Piramid

La révélation des pyramides
7,5 2 873
oceny
7,5 10 1 2873
Tajemnice Piramid
powrót do forum filmu Tajemnice Piramid

Nie jestem ani matematykiem, ani inżynierem, ani geologiem, ani archeologiem, ani Egipcjaninem :D,
ale proste i banalne pytanie: po co cywilizacja, która wniosła piramidy, miałaby ukrywać w ich budowie
i konstrukcji jakiś ukryty i tajemniczy przekaz, w dodatku do rozszyfrowania za pomocą matematyki?
Co z tego, że wówczas nie znali koła? I kto ma PEWNOŚĆ że nie znali koła? Być może wszystkie te
obliczenia matematyczne mają sens, w sensie są prawdziwe (nie wiem, nie jestem matematykiem),
natomiast po prostu nie widzę SENSU w tym wszystkim. Dawna/obca cywilizacja buduje piramidy w
odpowiedniej konstrukcji i wymiarach po to, aby za kilkadziesiąt tysięcy lat później współcześni ludzie
mieli zagadkę i zagwozdkę, doszukując się nieprawdopodobnych obliczeń i wyników
matematycznych, po to aby summa summarum wydedukować, że grozi nam zagłada co jakiś tam
okres czasu? To nie prościej byłoby zostawić przekaz hieroglifami? Pismami? Czymkolwiek?

Swoją drogą, śmieszą mnie te wyliczenia, że jeden kamień grafitu użyty do budowy waży tyle i tyle ton
tym bardziej, że kamienie różniły się wielkością. Zresztą skąd takie informacje, czy którykolwiek
kamień został wyciągnięty i zważony? A potem wsadzony z powrotem? Kto na to by wyraził zgodę,
skoro to 7 cud świata?

Anyway, moje propozycje hipotezy są następujące. Piramidy zostały wybudowane w celu
(niepotrzebne skreślić):

- podniesienia ego współczesnego mocarstwa
- wybudowania grobowca dla współczesnego cesarza/władcy/faraona
- teza, w którą najbardziej wierzę: jako formę schronu. Kamienie tak ciężkie, aby przetrwały każde
trzęsienie ziemi, uderzenie meteoru, powódź, potop, wszelkie inne katastrofy.

playman

Matematyka to uniwersalny i ponadczasowy język. Jest kluczem do rozumienia innych dziedzin nauki i otwiera drzwi do poznania otaczającego nas świata. Starożytni niczego nie zaszyfrowali. Wiedza jest dla istot rozumnych. Oto moja propozycja hipotezy tłumaczącej cel powstania Wielkiej Piramidy w Gizie: Zbudowano ją po to, aby głupcy mogli skryć się w jej cieniu a ich głupota nie mogła lśnić w blasku słońca!

ocenił(a) film na 8
playman

no ok ale te liczby raczej przypadkowe nie sa. dzisiejsza sztuka budowlana nie powala na skonstruowanie czegos takiego a co dopiero ichniejsza. kilka milionow kamieni w 20 lat to wychodzi jeden kamien na 3 minuty, a zeby to tak latwo zrobic to musialoby tam ze 30 zurawi pracowac dzien i noc hehe. moze faktycznie kosmici wpadli tu kilka tysiecy lat temu postawili pare piramid i polecieli dalej budowac je w innych galaktykach cholera wie co ufoludom do lbow strzelilo.

dokument bardzo ciekawy kopara opada momentami

ocenił(a) film na 10
podgor5

nie wiadomo tak naprawde ile trwala budowa.

podgor5

Uważam, że tajemnica skonsturowana tak celowo bysmy mogli sami ją odkryć. Tym samym potwierdzając, że jestesmy gotowi aby poznać prawdę. A matematyka to uniwersalny język.
W tych wszystkich liczbach, znakach i miejscach jest za dużo takich rzeczy aby można było mówić o przypadku. jak dla mnie to wręcz niemożliwe aby był to przypadek. Niektóre rzeczy owszem mogą być mocno naciągane i można przymknąć oko ale nie końcówka filmu przy liczbie Pi i Fi, całe te wykresy na globie Ziemi. Nikt ze starożytnych władców nie bawiłby się w takie rzeczy a nawet gdyby chcieli po prostu tego nie znali, nie byli tak rozwinięci.

ocenił(a) film na 7
playman

jako schron XD to nie jest wielkie puste pomieszczenie w ksztalcie trojkata oblozone kamieniami,tam sa jakies tunele przez ktore ciezko pewnie sie poruszac i pewnie kilka pomieszczen..naprawde uwazasz ze ciezko jest obliczyc wage kamienia na podstawie jego wymiarow :) daj spokoj panie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones