Tamte dni, tamte noce (2017)

Call Me by Your Name

2 godz. 12 min.

Recenzje redakcji Filmwebu (1)

 • Zmysły

  autor: Jakub Popielecki

  "Tamte dni, tamte noce" to bowiem – podobnie jak twórczość włoskiego klasyka – kino utkane z literatury. Nie dość że oparte na powieści, to jeszcze szafujące niemalże akademicką ikonografią, tymi wszystkimi wypełniającymi drugi plan szeregami woluminów i czytanymi przez bohaterów w ciepłe letnie dni klasykami. A przy tym jednak kino "kinowe", generujące niemal całą dramaturgię z gry spojrzeń i gry ciał, z napięcia między tym, co widać a czego nie.

  zdaniem społeczności pomocna w: 95%

Recenzje użytkowników Filmweb (3)

 • Kino w cieniu Platona

  autor: patrykDJ2009

  Film podany jest wybornie – odwołuje się do literatury, rzeźby, muzyki, układa wszystko na swoje miejsce, wycina rzeczy niepotrzebne. Jest obrazem niezwykle subtelnym, w którym żadne słowo i żaden symbol nie pojawiają się przypadkiem.

  zdaniem społeczności pomocna w: 97%
 • Włoskie wakacje

  autor: inez3

  Wyobraźmy sobie ciepłe letnie dni, zapach trawy, drzew i gorącego powietrza. Dodajmy do tego powoli mijający czas, piękne krajobrazy i atmosferę sprzyjającą letnim romansom. W takie właśnie miejsce przenosi nas reżyser filmu "Tamtych dni, tamtych nocy".

  zdaniem społeczności pomocna w: 87%
 • Dusza i ciało

  autor: gladiator_filmweb

  Ważny jest w tym wszystkim kontakt. Każde pojedyncze spojrzenie, każdy początkowo przypadkowy dotyk ma olbrzymią wagę i znacząco rzutuje na rozwoju akcji.

  zdaniem społeczności pomocna w: 86%