PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732456}
6,6 5 313
ocen
6,6 10 1 5313
6,9 12
ocen krytyków
Taxi Teheran
powrót do forum filmu Taxi-Teheran

Mistrz Panahi...

ocenił(a) film na 5

który jest po prostu genialny! Pomysł na film świetny, umieszczone w taksówce kamery, które rejestrują różne wydarzenia, które są odpowiednio zaaranżowane wg ustalonego scenariusza, który z grubsza jest realizowany, ale głównie gra pierwsze skrzypce bardzo dobra improwizacja. Wszystko jest dopracowane na wysokim poziomie, wciągające, angażujące widza w tego taksówkowego "big brothera". Śliczna młoda dziewczyna w tej roli debiutująca na dużym ekranie znakomita Hana Saeidi, która zapewne w niedługim czasie zrobi karierę. Genialne sceny dotyczące sprzedawanych filmów. Można się było zastanawiać jak reżyser zareaguje na takie podziemne dystrybuowanie premier filmowych nagrywanych na płyty DVD. Sam doradza i później nabywa takie płyty, nie ma nic przeciwko, a wręcz uczestniczy w kupowaniu zdobywanych filmów. Świetnie opowiedziany film z niekryjącym się z niczym Panahim w roli taksówkarza, komentatora i uczestnika wydarzeń jakie mają miejsce w taksówce przez niego prowadzonej. Warto obejrzeć, to genialne dzieło filmowe!

dzyniu88

Jeśli oceniasz filmy w skali 1-5 to pomyliłaś(eś) portal i filmweb powinien nie wliczać twoich głosów do średniej, gdyż jak mi się zdaje nie mają one nic wspólnego z filmwebową skalą.
Jeśli mój zarzut jest chybiony to dlaczego na twoim profilu widać tylko oceny 4 i 5? I dlaczego zachwycasz się filmem na 5? 5 to film średni jeśli jeszcze nie wiesz... Dla mnie to taki film, o którym nie powiem, że był niezły, ale nie był też dużo gorszy, mniej więcej poziom niektórych parodii i wielu komedii amerykańskich dla młodzieży.
4 to już tylko ujdzie, czyli obejrzysz bez odwracania ciągłego wzroku, wychodzenia, przerywania czy innych czynności.
3 to słaby, czyli taki, którego wolał(a)byś nie widzieć.
2 to bardzo zły, czyli najgorsze co się ogląda, ale dostrzega się w tym choć odrobinę sensu powstania (choćby rozrywka dla masy przy kompletnym braku smaku i realizmu).
1 to nieporozumienie, czyli szkoda, że się widziało, szkoda, że powstało i w ogóle (np. mógłby tu być filmik instruktażowy jak korzystać z kibla, albo propagandowy Kim Dzong Una o tym jaki jest wspaniały).

MarcoK

Pewnie i tak nie zrozumiesz, ale mam promyk nadziei...
A jak nie ty to może ktoś inny, kto podobnie opacznie zrozumiał zasady oceniania...
Dobrze, że nauczyciele nie wymyślają sobie w szkołach nagle skali 1-3...

ocenił(a) film na 8
MarcoK

Nie zrozumie. Nic nie dociera do jego zakutego łba. Próbowałem mu już przemawiać do rozsądku pod innymi jego komciami. Bez skutku. Dalej wali 5/10 świetnym filmom.
A jest to tym bardziej bolesne, że koleś ogląda dużo kina niekomercyjnego, z małą liczbą głosów, gdzie takie 5/10 czy 4/10 potrafi bardzo zaburzyć średnią ocenę. :-/
O jego galopującej głupocie świadczy też to, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować na FW pięciostopniową skalę, Wystarczy po prostu używać ocen 2,4,6,8 i 10.

I też uważam, że Filmweb powinien mieć system odrzucający oceny takich osobników. Dla kogoś znającego się na programowaniu dodanie czegoś takiego to pewnie byłaby godzina roboty. Niestety filmzjebowych partaczy takie zadanie przerasta o całe lata świetlne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones