PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732456}
6,6 5 316
ocen
6,6 10 1 5316
6,8 13
ocen krytyków
Taxi Teheran
powrót do forum filmu Taxi-Teheran

Byłam w piątek na Taxi Teheran i jestem pod wielkim wrażeniem! Wiem na pewno, że Panahi nie poprzestanie na kręceniu filmów, to jest jego żywioł po prostu. Film od pierwszej do ostatniej minuty ogląda się z zaciekawieniem, pomimo, że akcja niemal nie wychodzi poza tytułową taksówkę. Każdy bowiem bohater coś wnosi do filmu, każdy jest charakterystyczny, nietuzinkowy. W Taxi roi się od zabawnych scen, chociaż daje sie odczytać też, że wesoło w Iranie na pewno nie jest. Siostrzenica Panahiego jest chyba największą gwiazdą i choćby dla niej warto zobaczyć ten film. Po seansie naszłą mnie taka refleksja, że ciągle narzekamy a nie jest u nas wcale tak źle...

ocenił(a) film na 7
NieLubieKrupniku

Panahi manifestuje tym filmem przeciwko strukturze i obyczajom panującym w Iranie, a robi to w sposób spontaniczny i nietuzinkowy. Kwestia siostrzenicy mówiącej o tym, że jej nauczycielka narzuciła jej , aby w filmie nie bylo przemocy przekleństw ani niczego takiego jest moim zdaniem osobistym protestem reżysera, który sam w dużej mierze jest ograniczony w swojej działalności na rzecz kinematograffiii poprzez państwo i rząd.

ocenił(a) film na 6
NieLubieKrupniku

To fabularny film czy dokument?

ocenił(a) film na 10
soglif3

Cytat z recenzji Felisa: "Nie wiadomo oczywiście, ile w "Taxi Teheranie" dokumentu, a ile kreacji: to również film o migotliwej granicy między jednym a drugim."

Mam nadzieję, że wszystko jasne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones