PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468428}

Ten Ten

Tenten
7,4 157
ocen
7,4 10 1 157
Ten Ten
powrót do forum filmu Ten Ten

To zdecydowanie nie jest komedia, choć z niewyjaśnionych powodów jako taka jest przedstawiana w opisach i na trailerach. Jak na komedię bowiem film wcale nie jest śmieszny za wyjątkiem kilku zabawnych sytuacji. A nie jest śmieszny ponieważ dotyka kwestii takich jak związki międzyludzkie, tęsknota za rodziną, nieuchronność rozstania, odpowiedzialność za swoje czyny. Wszystko to przedstawione z typową dla kina japońskiego gracją i bezpretensjonalnością - gdzieś pomiędzy słowami.
Naprawdę warto ten film obejrzeć !

ocenił(a) film na 8
zamrai

Zgadzam się z Tobą. Trochę się powtórzę w mojej opinii, ale trudno.

To niezbyt popularny film, mała ilość ocen, reżyser niedawno zaczął swoją karierę, a jednak Tenten w moim odczuciu to świetne kino. Również średnia ocen, czy opinie krytyków bardzo pochlebne, uważam, że troszkę może niedoceniony film na naszym kontynencie.

Tenten po podróż, spacer po Tokio, śladem wspomnień, czy też marzeń. Film sporo koncentruje się na relacjach międzyludzkich, zwłaszcza tych dotyczących rodziny. Poruszane treści są dość poważne, smutne, nostalgiczne. Na tym tle w miarę liczne elementy komediowe (ogólnie ten film został dość dziwnie przez niektóre strony sklasyfikowany jako komedia) sprawiają, że jest tu jeszcze więcej ujmującego dramatu i tenten porusza jeszcze mocniej. Chyba nie sposób nie zżyć się z bohaterami w czasie ich długiej wędrówki (dodatkowo duża ilość ciekawych dialogów, czy bogata narracja wiele mówi o głównych postaciach).
W sumie wszystkie ważniejsze osoby wystepujące w tym filmie są w pewien sposób dość nietypowe, nie zachowują się w normalny sposób. Prym wiodą główni bohaterowie, ale szybko dołączają do nich inne postacie. I mimo tych wszystkich komediowych elementów, nietypowego zachowania bohaterów, dziwnych sytuacji jakie obserwujemy na ekranie, jest to bardzo melancholijny, ujmujący i poważny film.
O ile na początku widz może oczekiwać finału, to im później, tym bardziej się chce, aby jednak do tego finału nie doszło. Piszę dość tajemniczo, ale nie lubię spojlerować i psuć radości z oglądania, ale proszę uwierzyć, że fabuła bardzo dobrze prowadzi tę historię i jest ciekawiej niż mogłoby to wynikać z mojego opisu.

ocenił(a) film na 8
snake1410

Podpisuje sie pod powyzszymi opiniami. Jak dla mnie to najbardziej powazny i "dorosly" film Miki. Tyle ze z kilkoma akcentami komediowymi (swietny jest Ittoku Kishibe grajacy... sam siebie, czy 66letni fan cosplayu :)

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Dokładnie :) film swietny i ujmujący, aż się nie chce by się kończył :)

znacie więcej filmów w tym klimacie rodem z japan? Mi miejsami przypominał Okuribito, Pożegnania, choć tam temat poważniejszy jednak podobnie zmusza do refleksji nad życiem i taka nostalgia się pojawia, a to wszystko razem tworzy klimat który uwielbiam i polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones