PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=860180}
5,3 8 998
ocen
5,3 10 1 8998
5,8 14
ocen krytyków
Terrifier 2. Masakra w Święta
powrót do forum filmu Terrifier 2. Masakra w Święta

Zdecydowanie bardziej mi się podobało od 1 części, w której niby coś się działo ale tak naprawdę to nie wiele. Tutaj wszystko co było w 1 części jest lepiej zrealizowane, fabuła choć nadal nie jest jakaś bardzo rozwinięta, to jest już jakiś trzon i opowiadanie historii. Postacie są O WIELE lepsze niż w 1 części, sam Art był świetny już w poprzednich produkcjach z nim ale tutaj moim zdaniem David Howard Thornton pokazał największe szaleństwo tej kreatury, równocześnie wzbudzający niepokój ale też rozbawienie (scena w sklepie i przymierzanie okularów to złoto) tak samo jak używanie głowy niedawnej ofiary jako pojemnika na cukierki i inne tego typu akcje Arta.

Aczkolwiek najlepsze wrażenie zrobiła na mnie postać Sienny! Lauren LaVera naprawdę świetnie wypadła w roli tej nowej wojowniczej final girl (jej pierwsza główna rola) a motyw z tym kostiumem zbroją mega, ogólnie dawno nie widziałem tak dobrej i intensywnej walki finałowej dziewczyny z zabójcą! Sienna wręcz stała się jedną z moich ulubionych final girls ostatnich lat. Według samego Damiena Leone (twórca) jest to jego ulubiona postać jaką kiedykolwiek napisał i którą miał w głowie od 10 lat. Jeśli chodzi o gore, jest mocno, brutalnie i obrzydliwie, czyli tak jak powinno być w Terrifierze (zwłaszcza scena w sypialni), chociaż chyba bardziej obrzydliwa niż te wszystkie mordy była scena między napisami końcowymi, przynajmniej w moim odczuciu xD

Klimat Halloween był dla mnie bardziej wyczuwalny niż w Halloween Ends, ogólnie dużo lepiej mi się ten film oglądało niż Halloween Ends (i Halloween Kills w sumie też). Fakt mógł być krótszy ale jakoś nie odczułem znużenia czy nudy, elementy nadprzyrodzone mogły być lepiej wytłumaczone (bo w sumie nie były wcale), choć już pierwsza krótkometrażówka i antologia Cukierek albo Psikus wskazywała na to że Art jest nadprzyrodzoną istotą, to akcja z mieczem wskrzeszającym to już był trochę inny poziom, a (po raz kolejny wspomnę) scena między napisami to już w ogóle :D No ale miało to jakiś swój urok kiczu. Damien powiedział że ma jeszcze kontentu do historii Arta na 3 a nawet na 4 część i że zamierza pogłębić jego "mitologię" jak i elementy związane z Sienną i jej mieczem, więc zobaczy się jak z tym będzie, sugerował.

Stylistyka trochę niczym slashera/splattera z lat 80 co również bardzo mi się podobało, ścieżka dźwiękowa też klimatu dodawała. Finalnie miałem dużą frajdę z tego sequela i bardzo chętnie zobaczę zarówno 3 jak i 4 jeśli takowe wyjdą, a patrząc jak głośno jest o tym filmie obecnie i jak dobrze się sprzedaje, to jest to raczej pewne. Co z Artem (i Sienną) wyjdzie na pewno oglądnę, no i mam nadzieję że Lauren LaVera po tym filmie dostanie więcej ról w horrorach!

ocenił(a) film na 8
Rrouge

Dodam tylko, że w filmie jest bardzo dobra muzyka, stylizowana na lata 80. Fani synthwave tacy jak ja, na pewno rozpoznają niektóre kawałki.

ocenił(a) film na 8
CottonCrush

Tak! Zgadzam się, muzyka była świetna :D bardzo klimatyczna i również niektóre rozpoznałem.

ocenił(a) film na 10
Rrouge

Nie do wiary ze ta aktorka Lauren ma 44 lata a tu gra nastolatkę

ocenił(a) film na 10
slawo30

jak bym nie popatrzał w google to bym jej maks 25 lat dał

ocenił(a) film na 8
slawo30

Nie ma 44 lat. Jest to powszechny błąd, dużo serwisów myli ją z inną osobą, sama Lauren na swoim twitterze jak i instagramie kilkakrotnie pisała że są to fałszywe informacje i że urodziła się w latach 90. Ma 20+ gdzieś.

ocenił(a) film na 8
Rrouge

Mylą ją z brytyjską DJ Lauren Laverne co sama Lauren LaVera zasugerowała i to się zgadza bo na większości serwisach Lauren LaVera ma wpisane urodziny 28 kwietnia 1978 i jest to właśnie dokładna data tej Lauren Laverne, nie Lauren LaVery. LaVera ma urodziny w czerwcu, roku dokładnego nie podała ale powiedziała że lata 90

użytkownik usunięty
Rrouge

Wikipedia podaje rok 1994. https://es.m.wikipedia.org/wiki/Lauren_LaVera

Rrouge

Dla mnie, zdecydowanie najlepsza final girl była Laurie Strode i sally hardesty.. choć tu mam takie mieszane uczucia bo jednka wiadomo co sie stalo w TMPM...

ocenił(a) film na 8
Rrouge

Ja dodam ze na końcu mamy tez cos dla fanów wrestlingu. Bo aktor grający pielęgniarza to Chris Jerycho

ocenił(a) film na 1
Rrouge

Boszzz właśnie siedzę na maratonie horrorów w kinie. Skończył się ten film. Jakaś porażka. Najbardziej boli mnie, że każdy z atakowanych osób nie ma mózgu i zamiast uciekać to drą się w niebogłosy i czekają aż ich zaciuka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Rrouge

Bardzo przyjemny film. Wiele świetnych scen. Pomysł, realizacja, aktorzy, muzyka - wszystko mi się mega podobało. Czekam na cz.3 i też chciałbym widzieć więcej produkcji z główną aktorką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones