PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616502}
5,2 439
ocen
5,2 10 1 439
Territories
powrót do forum filmu Territories

Nalezy odróżnić zły film od tematu poruszanego w produkcji, która nas nie interesuje. To tak jakby powiedzieć, że Rodowicz jest beznadziejną artystką bo nie podobają mi się jej piosenki. No cóż - mogę nie lubić jej repertuaru ale ma doskonały wokal.
Film nie jest arcydziełem ale broni się zalwie badziewia, zwykle robionego kamerą z ręki co ma niby podkreślić jego paradokumentalne korzenie (kto na coś takiego w ogóle się jeszcze nabiera?).
Tym razem mamy dwójke gości, którym nie udało sie wyjśc bez szwanku z udziału w wojnie. W ich chorych umysłach wojna trwa dalej a wobec nieudolności policji postanawiają sami wyszykiwac i likwidować tych, którzy w ich mniemaniu stanowią zagrożenie dla kraju. Trudno zresztą określić na ile wierzą w to co robią a na ile jest to sadystyczna gra, rodzaj odwetu za to, że "są przez nikogo niezauważani".
Zarzuty, że film nie ma zaskoczenia są conajmniej dziwne. Zakończenie w pewien sposób ratuje ten film. Jak to w życiu często bywa: zaginionych nigdy nie znaleziono, oprawców nigdy nie schwytano... Nie polecam jakoś szczególnie ale piąteczka się filmowi należy.

użytkownik usunięty
Borys_17

Dla film zapunktował po godzinie swego trwania, czyli mniej więcej w tym momencie, kiedy pojawia się detektyw. Pierwsza godzina filmu upłynęła dla mnie pod znakiem "tego co dla tego typu filmów stałe": znęcanie się nad porwanymi i scenki z życia oprawców. Sęk w tym, że ten film wcale taki kiepski nie jest. Nie wiem dlaczego, ale ta specyficzna więź, która utrzymała się między dwoma żołnierzami uzasadnia większość scen filmowych. Od pojawienia się detektywa i jego konfrontacji z oprawcami akcja naprawdę nabiera ambitniejszego zabarwienia. Szkoda, że dopiero po godzinie. Niby można polecić, ale głównie ze względu na późniejsze sceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones