PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616502}
5,2 439
ocen
5,2 10 1 439
Territories
powrót do forum filmu Territories

wart uwagi

ocenił(a) film na 7

Dla mnie zwykły gniot o torturach, jakich jest wiele. Do puki nie poczytałam o więzieniu
Guantanamo - na jednej ze scen filmu jest zdjęcie tego łysego psychola, w tle tabliczka z
nazwą. Była też scena, w której Obama mówi o zamknięciu więzienia (do którego w
rzeczywistości nie doszło). Wydaje mi się, nie wiem czy prawidłowo, że w filmie doszło do jego
zamknięcia, a tych dwóch to byli strażnicy więzienia, którzy nie zgadzają się z tą decyzją, dalej
poszukują podejrzanych według siebie o terroryzm i traktują je tak jak traktuję się więźniów
Guantanamo.

Wikipedia:
"Osoby przetrzymywane w Guantanamo poddawane są łamiącym przepisy prawa
międzynarodowego technikom przesłuchań. Są m.in. obnażani, ośmieszani (również w
aspekcie seksualnym), zastraszani, izolowani, szczuci psami, ustawiani na wiele godzin w
niewygodnych pozycjach, czy przetrzymywani w pomieszczeniach ze skrajnie niską
temperaturą."

Jak tak sobie wydedukowałam to film nabrał dla mnie sensu i nie był taki zły. A wy jak
sądzicie? Myślicie że tych dwóch było raczej byłymi więźniami czy strażnikami więzienia?

ocenił(a) film na 3
wiolka141

Może i masz rację, z resztą to było dość oczywiste... Film nie zrobił na mnie wrażenia bo był nudny i po prostu nieciekawy, słaby scenariusz, gra aktorska w miarę przyzwoitym poziomie, ogólnie nie podoba mi się naturalizm w filmach, są ponure i o niczym...znęcanie się nad ludźmi nic innego, cały film tylko o tym 0 fabuły....

ocenił(a) film na 8
wiolka141

Wg mnie to byli strażnicy. Tak jak piszesz. Tylko oni raczej nie tyle chcą służyć państwu w walce z terroryzmem co po prostu inaczej nie potrafią. Tak żyli latami. Wyżywali się na więźniach na sposoby, których piszesz. To momim zdaniem miało duży w pływ na ich psychikę. Oni nie byli zdrowi na umyśle. Po prostu musieli się wyżywać i szukali sposobności ku temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones