PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562154}

Terrorysta

Cleanskin
6,4 9 888
ocen
6,4 10 1 9888
6,3 3
oceny krytyków
Terrorysta
powrót do forum filmu Terrorysta

No, no, no!

użytkownik usunięty

Przede wszystkim: nie dziwi mnie, ze film w ogole nie byl/nie jest naglasniany - jest calkowitym przeciwienstwem marketingowej papki ladowanej w TV, wrecz ja neguje. Ostatni film, ktory poruszal te tematyke byl "Autor widmo" Polanskiego i jak wszyscy wiemy, rezyser mial powazne klopoty przed i po premierze - co nie bylo zadnym zaskoczeniem. Cleanskin mowi o dokladnie tym samym, ale oczywiscie w inny sposob. Co wiecej, jest po prostu rewelacyjnym kalwalkiem kina, a osoby zaangazowane w pisanie scenariusza musialy calkiem niezle znac ten caly polityczny i parapolityczny bajzel. Do minusow - niektore postacie sa przerysowane az do przesady, ale rozumiem, ze po prostu nie bylo czasu na bardziej stonowane ich przedstawienie.

Zakonczenie mistrzowskie i pisze to z pelna odpowiedzialnoscia.

Film normalnie ocenilbym na 8, ale odwaga tworcow i aktorow w poruszaniu dzis tak niebezpiecznego tematu daje zasluzone 9.

Dla mnie ten film to absolutna rewelacja. Cieszę się, że ktoś podziela to zdanie. Byłam zakoczona, że ma tak niskie oceny. Zwłaszcza zarzuty wobec scenariusza mnie zdumiały. Dochodzę do wniosku, że większość ludzi nie zrozumiała tego filmu.

ocenił(a) film na 8
miszelka_filmweb

Zgadzam się z wami.

ocenił(a) film na 7
miszelka_filmweb

Dokładnie, dobre angielskie kino z polityką w tle. Warto zobaczyć!

miszelka_filmweb

Widocznie nie zrozumiałem... ;-) Dla mnie max. 5.

użytkownik usunięty

Potwierdzam, dobry scenariusz, niektóre teksty są rewelacyjne/ Doskonałe przedstawienie dwulicowości, czy wielolicowości polityki zachodu wobec Arabii, dwulicowości rekrutujacych do zamachów. Słuszna krytyka płynąca z ust zamachowca budzi wyrzuty sumienia. Dobra gra wszystkich aktorów. Polecam!

ocenił(a) film na 8

Film świetny! Znacie jakieś filmy w podobnym klimacie?

użytkownik usunięty
Adeeek

Wspomniany już wyżej "Ghostwriter". W kwestii dwulicowości polityki można polecić "Idy marcowe".

użytkownik usunięty
Adeeek

Z nieco innego punktu widzenia film o tematyce łączącej świat służb i terroryzmu arabskiego - "Traitor". No i oczywiście genialny "Homeland". Z innej beczki - "W imię ojca" ze wspaniałymi kreacjami Pete Postlethwaite'a, Emmy Thompson i Daniela Day-Lewisa. A z kina już raczej rozrywkowego - również z Seanem Beanem "Patriot Games" oraz "The Devil's Own". Z pewnością inni dorzucą swoje propozycje.

Z ciekawości dopytam - masz na myśli serial Homeland? Czy jakiś film, o którym nie wiem? Podpisuję się też dwoma łapkami pod "Idami marcowymi", może mniej akcji, ale i tak świetny.

użytkownik usunięty
Wirwanna

Tak, chodziło mi o serial. Był naprawdę wciągający i zaskakujący, dobrze zrobiony +i świetnie odegrane role przez Danes i Lewisa. Czekam na kolejny sezon. Pozdr.,

No to muszę się zgodzić, ja zaczęłam bo moją uwagę przykuł właśnie główny bohater, którego pamiętam z Kompanii Braci. Ma nadzieję, że 2 sezon utrzyma poziom! Pozdro również :)

użytkownik usunięty
Wirwanna

Też na to liczę.

ocenił(a) film na 7
Adeeek

No myślę,że może niekoniecznie o bliskim Wschodzie,ale też na temat machinacji politycznych,to JFK,albo Wszyscy ludzie prezydenta(na pewno lepszy od Id marcowych).

ocenił(a) film na 9
Adeeek

36 Quai des Orfevres ma podobny mroczny klimat, francuski film z Depardieu i Auteuil

Masakrycznie wciągający film, ciekawa fabuła, niezła obsada, porusza niepopularny temat, wart obejrzenia :)

sirradix

No przykro sie oglądało , jak taki poziom trzeba mieć zeby zostać zatrudnionym w Secret Service ?? Spec od broni co trafia za 3 razem ? , juz nie wspomne o glownym aktorze co za kazdym razem jak wchodzil do jakiegos pomieszczenia to przy scianie ktos sie czaił a nastepnie zabierał mu broń .... a na końcu filmu zeby na raty jeszcze strzelać do gościa co chciał wysadzic całe piętro .....

ocenił(a) film na 7
makaay1

oj tam, oj tam

ocenił(a) film na 6
makaay1

I jeszcze: ilekroć wchodzili na górne piętra nikt z - przeszkolonych przecież - terrorystów na nich przy schodach nie czekał,wchodzili jak by tam nikogo nie było...To nie jest czepialstwo ,tylko podstawowe prawdopodobieństwo akcji.

makaay1

No tak, bo po biegu każdy super strzelec powinien od razu trafić :] Co innego umiejętność strzelania, a co innego radzenie sobie w polu, stres, adrenalina. Bez doświadczenia takich rzeczy nie opanujesz - możesz sobie strzelać z zamkniętymi oczami, a w krytycznym momencie spudłujesz.

"a na końcu filmu zeby na raty jeszcze strzelać do gościa co chciał wysadzic całe piętro" - Ty zapewne wpakowałbyś mu cały magazynek, przy okazji rozwalając łeb na pół ojcu panny młodej :-)

użytkownik usunięty
makaay1

Wiesz, jak na kogoś, kto ma zdjęcie STEVENA SEAGALA w awatarze, znanego z występów w dobrych filmach (:D:D:D), nie traciłbym na twoim miejscu dobrej okazji, żeby się zamknąć, kiedy poważni ludzie rozmawiają o dobrym kinie.

ocenił(a) film na 8
makaay1

Weź pistolet i popróbuj ... jeśli myślisz, że to takie proste,...

ocenił(a) film na 8
makaay1

Mozesz mi powiedziec skad masz wiedze na temat Secret Service, to jak sa dobrzy i jak dzialaja? Steven Segal?, aha i wszystko jasne

ocenił(a) film na 8

Dobry kawałek angielskiego kina : )

ocenił(a) film na 8

Jeden z lepszych filmów jaki ostatnio oglądałem , polecam , to że angielski dla mnie jest dodatkowym plusem , no i Sean Bean również .

ocenił(a) film na 6

scenariuszowo (poza drobiazgami) bardzo dobre, aktorsko nierówne, ale i tak niezłe, zwłaszcza, że traktuje o temacie o jakim nie wolno w mainstreamowych mediach mówić

ocenił(a) film na 9

Świetny film, pokazuje głupotę muzułmanów, źle im tam? To do domu do siebie!

ocenił(a) film na 7
Unibet_78

powiedz to 20 milionom Polaków za granicami Polski

ocenił(a) film na 9
CelineMarie

Chętnie, jak zaczną zabijać masowo!

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

A myslisz ze jak bylismy pod okupacja to nie zabijalismy? Na terenach zaboru rosyjskiego (uzywajac dzisiejszej terminologii) zamachy terrorystyczne w wydaniu Polakow byly na porzadku dziennym a w samym roku 1906 bylo ich ponad 1200. Jak by nie bylo, kraje muzulmanskie sa pod okupacja (w tym nasza)

ocenił(a) film na 6
AstonMarkiz

Czyli twierdzisz że mieszkający w Anglii Muzułmanie są pod okupacją, a przypadkiem nie jest odwrotnie ? Oni zaczynają okupować Anglię narzucając swoje prawa.

ocenił(a) film na 8
Leszekcce

Polska bedaca pod zaborami (czy jak kto woli: okupacja) tez miala swoja masowa emigracje (w tym min Mickiewicz, Slowacki etc).
Demokracja ma to do siebie ze kazdy moze zadac, protestowac, walczyc o wieksze prawa ii to nie tyczy sie tylko muzulmanow (robia to feministki, faszysci, geje, mniejszosci narodowe/religijne etc). Mieszkam w uk od 10 lat (w tym 5 lat z muzulmanami w jednym mieszkaniu), studiowalem z nimi, pracowalem i powiem jedno: sa doslownie tacy jak my: pija, pala imprezuja, sa bardzo pomocni. Media pokazuja fanatykow jako caly swiat muzulmanski, a idioci w to wierza

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Zle im tam??? Aktualnie miliony muzulmanow emigruje z Syrii, Iraku, Egiptu . Mozna by mnozyc dziesiatkami panstwa ktore sa objete konfliktem gdzie oczywiscie US macza swoje palce. Gdzie maja emigrowac ci ludzie??

AstonMarkiz

Do Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Omanu, Bahrajnu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu... i innych. Byłoby im tam dużo łatwiej ze względu na wspólne: język i religię. I rasę. I krąg kulturowy. I masę innych, mniejszych. A dlaczego wolą do nas, do Europy. Odpowiedzi są przynajmniej dwie, socjal to tylko jedna z nich...

Unibet_78

Love England
or
leave England.

ocenił(a) film na 8

W pełni się zgadzam, jeden z moich ulubionych filmów w ostatnich latach. Pomijając już nawet wątek główny, film urzeka sposobem w jaki został zrealizowany - jest surowo, charakternie i niesamowicie klimatycznie, a Bean jak zwykle znakomity.
Też dałem 9.

ocenił(a) film na 9

Bardzo, bardzo dobre kino akcji. Film zmusza do myślenia, co jest jego wielka siłą. Rewelacja

ocenił(a) film na 10

Film na 9 ale za tematykę daję 10 - NIE DLA ISLAMIZACJI EUROPY

ocenił(a) film na 8
magik30

WTF? Przecież to rząd mordował.

ocenił(a) film na 10
rock79

hasło - dodane od siebie

użytkownik usunięty

Fakt - wielka odwaga twórców, jak i tematyka bardzo ciekawa....

Ale temat a raczej jego potencjał nie został należycie wykorzystany. Sean Bean non stop popełniał błędy i ogólnie nie wykorzystali jego potencjału aktorskiego - jakby bardziej rozbudowali jego postać byłoby lepiej a tak to taki mi był obojętny - wchodził, łapał, dostawał, ostatecznie zabijał. Ogólnie cała akcja była zrobiona na odwal się - intryga polityczna ok, ale przy tym akcja powinna być bardziej konkretna i poukładana jak w "Uprowadzonej" czy "Skyfall" - wydłużyć film o 30 minut, skrócić ten wątek z arabami i zgrabnie wymieszać akcję z wątkiem politycznym.

Nie zachwycił mnie ogólnie

Bardzo podobny typ filmu to "Bardzo poszukiwany człowiek" z 2014.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones