PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572635}

Terytorium wroga

Forces spéciales
6,7 17 837
ocen
6,7 10 1 17837
Terytorium wroga
powrót do forum filmu Terytorium wroga

Nie wiem czemu, ale ten film strasznie przypominał mi francuskie wydanie filmu "Łzy
Słońca" z Brucem Willisem. Może to przez tą "poruszającą" muzykę, może przez to że
nowoczesna technika wojenna przegrywa non stop z AK47, może dlatego, że mamy
podobnie doczynienia z brutalnymi wrogami. a może dlatego że grupka komandosów
potrafi rozwalić pół armii ?

Jeżeli słyszę , że ten film jest odrealniony, oczywiście zgadzam się, ale...talibowie to
mimo wszystko motłoch, motłoch który doskonale zna swoje położenie i ukształtowanie
terenu, dlatego nie można ich lekceważyć....co do odrealnienia, oczywiście, wystarczyłoby
kilkanaście takich grupek i byłoby po partyzantce, ale czy ten film się źle ogląda ? Gdy
ktoś chce obejrzeć dokument, to polecam pozycje BBC czy National Geographic...fakty,
fakty, fakty....Ten film jest dynamiczny, mocny, brak w nim elementów NUDY,dlatego
uważam go za naprawdę mocną pozycję !

7/10
Za dobrą aczkolwiek prostą jak drut fabułę.
Za wartką akcję.
Za popisy komandosów. xD
Za umilenie mi czasu.

TO wszystko. Podsumowanie:
-Jeśli chcesz REALIA to obejrzyj dokument, ale i tam możesz liczyć na stronniczość
dlatego mądralińskim mówię - ZAPIEPRZAĆ DO AFGANISTANU I PRZEKONAĆ SIĘ JAK
TAM RZECZYWIŚCIE JEST, to jest film, ma dostarczać rozrywki...
-Jeżeli ktoś sądzi, że film jest nudny, to... no nie wiem co mam odpowiedzieć.
Powodzenia.

ocenił(a) film na 9
PFMH

Dokładnie to samo pomyślałem po filmie - klon Łzy Słońca, ale to dobrze, bo to jeden z moich ulubionych filmów :) POLECAM!

ocenił(a) film na 3
PFMH

Czy to, że film nie jest dokumentem zezwala na zamieszczanie w nim głupot? Wiele osób nie dopuszcza jakiejkolwiek krytyki i od razu musi wszystko odbijać najprostszą zagrywką "to nie ma być realne". Co następne - "film nie musi być logiczny, bo służy (tępej) rozrywce"?
Można tworzyć widowiska z głową i dopracowaniem i takie się ceni.
Film od początku do końca pozował na realistyczny, więc nie gadajcie, że był kręcony wyłącznie dla rozrywki (szczególnie, że chcą jakieś pseudomądrości przemycić) - to nie Rambo, ani Terminator, a próba pokazania prawdziwej wojny.

Mam zapieprzać do Afganistanu, żeby wiedzieć, że stanie wyprostowanym w grupie i nawalanie do innych stojących w grupie ludzi jest debilne?
Brak planu B? Co to, wycieczka krajoznawcza?
Niekończące się fale Talibów, umierające jedna po drugiej - gramy w grę?
Talibowie o kondycji żołnierzy z oddziałów specjalnych, najlepsi z najlepszych, toż to musi być tajna jednostka specjalnych sił Talibów.
Helikoptery przeznaczone do szybkich akcji i odbierania żołnierzy w trudnych warunkach nie są w stanie obronić się przed grupką ludzi z AK i rezygnują z jakiejkolwiek pomocy, kiedy komandosi przez większość czasu są poza zasięgiem wroga? Ok...
itp.itd....

Od razu uprzedzam, że nie dam się wciągnąć w żaden flame. Odpowiadam na Twój komentarz i tyle z mojej strony. Dobrze wiem jak wyglądają dyskusje na tym portalu... Jakikolwiek film się tutaj krytykuje to zawsze, ale to zawsze "wychodzi", że każdy krytykujący niby się nie zna, a chwalący już tak i wszystkie argumenty przeciwko filmowi się "nie liczą, bo tak" ;)

W innym temacie zawodowy żołnierz krytykuje ten film, ale tam też "wyszło", że on się nie zna i jest, cytuję "kretynem, dzieciakiem i trollem", cały Filmweb :)

ocenił(a) film na 7
wojtek858

A ja szanuję opinię innnych ludzi, cenię to że komuś chce się odpisywać na "brednie" które wypisuje, także ukłon !

ocenił(a) film na 6
PFMH

Nie wiem dlaczego, ale moje skojarzenia przynajmniej w pierwszej połowie skierowane były w stronę Demonów Wojny wg. Goi. Bardzo podobna fabuła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones