PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10109}
6,3 2 544
oceny
6,3 10 1 2544
6,7 7
ocen krytyków
Test pilota Pirxa
powrót do forum filmu Test pilota Pirxa

Ciekawostką jest fakt, że film kręcili na zamku w Mosznie w Polsce !!!
http://www.zamek-moszna.info.pl/zamek_moszna.htm
Na początku jak przyjeżdża Pirx i poznaję swoją ekipę to pokazany jest ogród, wejście do zamku oraz wnętrze zamku.
Wspaniała architektura i zapierający dech wygląd, Polecam :)

ocenił(a) film na 6
horrorek1970

Rzeczywiście, dzięki za informację. Architektura fascynująca. Teraz rozumiem, skąd ten zamek. Podczas oglądania zastanawiałem się wciąż, czemu innowacyjne technologie przyswajane są w neogotycki wnętrzach - no tak, po prostu trudno było o coś bardziej odzwierciedlającego przepych Zachodu. W założeniu to chyba miała być Anglia, jak mniemam.

horrorek1970

Gwoli ścisłości - zamek w Mosznej. W mosznie masz jądra ;)

Film właśnie leci na kanale TVP Kultura i zamek od razy wydał mi się znajomy! Niestety niewiele jest informacji na ten temat, a jedną z niewielu jest właśnie ten komentarz.

jaceg

A co jeśli horrorek jest kobitką i nie wie? Albo transem po operacji i już nie ma? W tych czasach wszystko jest możliwe, nie tylko nieliniowcy skończeni. A może po prostu był słaby z polskiego?

ocenił(a) film na 6
horrorek1970

Pięć lat temu z żoną, spędziłem tam dwie noce w apartamencie cesarskim bosko było ech...

horrorek1970

W Mosznie nie ma Zamku ;) To jest pałac, a nie zamek. Częsty błąd osób nie ogarniających podstaw budownictwa z tamtych lat. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że sami właściciele wprowadzają w błąd, pisząc o swoim pałacu "zamek". Tak lepiej brzmi "Mam Zamek" a nie "Mam Pałac".

Gregory1959

Słuszna uwaga kolego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones