PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876121}
7,0 7 254
oceny
7,0 10 1 7254
6,0 14
ocen krytyków
Tetris
powrót do forum filmu Tetris

Czy za duży to wysiłek? Praktycznie cały content z napisami, w dodatku w FHD obraz co rusz się rozmazuje na Android TV (które jest rzecz jasna ścierwem, ale jakoś inne serwisy streamingowe sobie z tym radzą). Co do samego filmu - cóż, zawód. Da się obejrzeć, ale ten wesoły i bajkowy sposób przedstawienia, pewnie dostosowany pod dzisiejszą niezbyt lotną widownię, irytuje, podobnie jak komputerowe tła i rozpikselowane wstawki. Świetny temat na film, ale w dużej mierze zmarnowany. Niemniej da się obejrzeć - stąd moja wysoka ocena 5/10. Tak czy siak szkoda, bo naprawdę mogło powstać cos nietuzinkowego i na poziomie, co zapadłoby w pamięć. A to taki film do obejrzenia i zapomnienia, w dodatku strasznie przekoloryzowany.

ocenił(a) film na 6
ural

Jak ktoś korzysta z lektora to tak jakby wyciął sobie z 10 % wartości filmu. <br/>Aktorzy ćwiczą dykcję, uczą się brzmienia swoich zdań a ktoś wybiera opcję bezpłciowego lektora zagłuszającego wszystko co oni chcą przekazać ...dramat. <br/>Lektor to zbrodnia na kinie .
A co do problemu to tutaj raczej nie pomogą , można by również zapytać kiedy podwawelska będzie w lidlu pakowana a nie tylko na wagę:) 
Do Apple pisz Pan.

Maverick0069

Korzystam przeważnie z lektora i nie uważam, że mi cokolwiek odejmuje z wartości filmu. Nadal słyszę w tle głosy aktor&oacute;w, natomiast zbrodnią uważam, jest dubbing w produkcjach aktorskich.

ocenił(a) film na 6
Maverick0069

Jeśli lektor to zbrodnia na kinie, to czym sa napisy? Idziesz do kina poczytać czy ogladać?

PS: odrywając co chwile wzrok od ekranu, tracisz jakieś 90% tego, co wypracował operator kamery.  To większa strata niz te 10%.

Sony_West

Jak komuś czytanie napisów zabiera 90% z filmu, to albo jakieś poważne błędy zostały popełnione na wczesnym etapie edukacji, albo dopadł go wtórny analfabetyzm.
Przecież jak ktoś regularnie ogląda filmy z napisami, to ta czynność odbywa się niemal podświadomie bez odrywania wzroku od czegokolwiek.

ocenił(a) film na 7
ural

Nie marudź, po co Ci lektor ?

KonradG97

Bo Kuwa portugali hiszpania niemcy i nawet ruskie mają a POLAK to wsiun i nima

ural

Naucz się czytać lektor to zagłuszacz.

ocenił(a) film na 6
andrze_r

jeśli lektor zagłusza wam film, to chyba macie jakiś problem ze słuchem, lub koncentracją.
Ja mimo obecności lektora zawsze słyszę dokładnie cała ścieżkę dźwiękową i głosy aktorów. Nie sprawia mi to problemów. Często wręcz wyłapuję na bieżąco różnice między tym, co powiedział aktor, a tekstem przetłumaczonym, który przeczytał lektor.

Dlatego dla mnie czytanie napisów to czynność wręcz durna. Dziwię się ludziom, którzy zamiast patrzec na ekran, wola czytac napisy.  Ja gdy chcę poczytac, to ide do biblioteki. Film jest do oglądania a nie do czytania.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Dlatego optymalne jest oglądanie filmów , bez żadnych napisów i bez lektora...
Poza tym , że lektor był słyszalny stosuje się zabieg wyciszenia aktorów - to tak jakbyś powiedział , że słuchając muzyki fajnie Ci się słucha drugiego kawałka lecącego ciszej w tle... no, ale kto co lubi .

Sony_West

To jednak masz problem ze słuchem i z czytaniem, lektor to ZAGŁUSZACZ filmu

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Włącz sobie Snatch z lektorem, posłuchaj tekstów Stathama, usłysz cygański akcent Pitta. A jak już zobaczysz że to nie istnieje, to por&oacute;wnaj tłumaczenie lektora ze stanem faktycznym. Następnie puknij się w pierś i z pochylonym czołem wr&oacute;ć tu przeprosić.

ocenił(a) film na 5
fyrk

Sam się puknij. Dwa pajace, nie patrzące dalej niż czubek własnego nosa. To, że wolicie bez lektora i bez napisów nikogo tu nie interesuje. Napisów nie chce mi się czytać gdy konsumuję przy oglądaniu, zaś w oryginale mógłbym oglądać, ale partnerka nie zna perfect angielskiego i nie wyskakujcie mi z tekstami "niech się nauczy", bo skoro Apple chce zarabiać kasę w Polsce, to ma się dostosować do polskiego rynku, tak jak dziwnym trafem zrobiła to cała reszta serwisów streamingowych, a nie widzowie mają się dostosowywać do Apple. W główkach już tak wam zwoje wyprasowali, że jeszcze uważacie, że to jest ok i bronicie tego debilnego stanu rzeczy - co tylko i wyłącznie niestety świadczy o waszym nikłym poziomie inteligencji.

ural

Popieram w 100%.

ural

nie lepiej nauczyć się języka? a nawet jeśli nie - to dzięki napisom przynajmniej słyszysz oryginalnych aktorów. lektorzy powinni być zdelegalizowani :)

ural

Nie cierpię filmów z lektorem. Tylko napisy !

ural

Zbędna dyskusja uważam, do wyboru powinny być napisy i lektor, bo to płatny serwis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones