PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90812}
7,2 4 154
oceny
7,2 10 1 4154
7,2 15
ocen krytyków
Tetsuo Człowiek z żelaza
powrót do forum filmu Tetsuo - Człowiek z żelaza

dużo można by pisać o tym filmie: że jest nienormalny, dziwaczny, chaotyczny, industrialny, cyber-punkowy, perwersyjny, chory, surrealistyczny, odrealniony, nielogiczny, pokręcony, szokujący, odrażający, odrzucający, ciężkostrawny, symboliczny, trudny, klimatyczny, przerażający, psychodeliczny, oniryczny, hipnotyzujący, fantasmagoryczny, alternatywny, awangardowy etc.
Wszystko to składa się na obraz wyjątkowy, sam określiłbym Tetsuo jako ekstremalne połączenie Cronenberga i Lyncha z japońską szaloną wyobraźnią i pozbawionym hamulców wizjonerstwem. Większego "majndfaka" jeszcze nie oglądałem, zryło mi banię doszczętnie! I tak powinien wyglądać horror w jego klasycznym rozumieniu, jako niezrozumiały i pozbawiony większego sensu koszmar senny!

Nu_RaKu

Jeżeli lubisz filmy/horrory chore, pokręcone, obrzydliwe, bezsensu i przypominające senny koszmar to polecam Siedem Bram Piekieł. Nie jest to film w taki jak TETSUO (czyli surrealistyczny z przesłaniem), ale posiada wspomniane cechy. Na pozór normalny horror gore z zombie, ale w praktyce nie przypomina żadnego znanego dotąd horroru (no chyba, że pozostałe filmy reżysera). W SBM liczy się klimat oraz chore sceny, fabuła i aktorstwo nie odgrywa żadnej roli.
PS Jakie mógł byś polecić filmy w stylu Tetsuo;)

szmyrgiel

PPS Tetsuo obejrzałem wczoraj i się w pełnie zgadzam z Twoją opinią. Film świetny, wyjątkowy i mądry. Trudno znaleźć jakieś wady, no może trochę charakteryzacją momentami kulała (za dobrze było widać, że Mężczyzna siedział w wielkim plastikowym worku oblepionym złomem, albo elastyczne, gumowe rury).

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

no dzięki dzięki, "siedem bram piekieł" zobaczę na pewno, tym bardziej że widzę po reżyserii że to Lucio Fulci a to wybitny włoski reżyser filmów grozy i gore. A taki najbardziej podobny do "Tetsuo" film to chyba "Eraserhead" Davida Lyncha, jaj jeszcze nie widziałeś to polecam, i jeszcze podobno "Begotten" jest ostro chorym i dziwnym filmem (chociaż tego akurat sam jeszcze nie widziałem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones