PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628615}
4,5 2 222
oceny
4,5 10 1 2222
The ABCs of Death
powrót do forum filmu The ABCs of Death

Mam pytanie do osób, które oglądały już ABCs of Death, jak wypadł filmik Srdjana Spasojevicia? Po obejrzeniu Srpskiego Filmu jestem bardzo ciekaw jego kolejnych produkcji i owszem zamierzam obejrzeć za jakiś "Abecadło", ale najbardziej jestem zainteresowany dziełem Serba

ocenił(a) film na 6
assassin47

Właśnie zrobiłem sobie małą przerwę w filmie i skończyłem akurat na nowelce "Removed". Srdjan na pewno nie zawiódł swoich fanów, tworząc dziwaczną, pozbawioną dialogów i o dziwo średnio brutalną (ale dość obrzydliwą) historię. Najciekawsze że na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć o czym ona jest. "Removed" jest pełne symboli, które trzeba samemu zinterpretować. Przez myśl mi przeszło że może to nowela o samym "Srpskim filmie", który starają się ocenzurować i zarobić na jego legendzie, a ten zaczyna żyć własnym życiem :p Chory pomysł, niemniej taka jest moje pierwsze skojarzenie...

Lucky_luke

hehe dzięki za informacje :) nasunął mi się wniosek, że sam Srpski Film też okraszony jest rozmaitą symboliką, podaną jednak w bardzo krwawej formie, a symbolika ta dotyczy samej Serbii i jej sytuacji polityczno-gospodarczej, która w skrócie jest po prostu "chora" jak film...cóż muszę obejrzeć teraz nowelkę Srdjana,a przy okazji cały "ABCs..."

Lucky_luke

Jak dla mnie świetna nowelka, chociaż nie jest najbardziej "porąbaną" nowelką z kompilacji. (przebija ją np Libido). Moim zdaniem metafora jest dość oczywista. To film o artyście, wykorzystywanym przez producentów etc, który ostatkiem sił ucieka i próbuje dokonać rzeczy niemożliwej - stworzyć coś nowego, ten heroiczny czyn popychania pociągu symbolizuje z pewnością to właśnie. Potem płaczące niebo krwi. Wydawało mi się to oczywiste.

ocenił(a) film na 6
Moondog

No ja po krótkim zastanowieniu stwierdziłem że to raczej nowelka o cenzurze. A konkretniej odnosi się ona do kategorii wiekowych, obowiązujących w stanach. To absurdalne że film mający kategorię NC-17 zostaje puszczony w zaledwie kilku kinach, oraz zignorowany przez publikę, podczas gdy po dokonaniu kilku cięć i przyznaniu kategorii R jest hitem zarabiającym miliony. Nasz bohater jest takim ohydnym filmem gore, który po usunięciu kilku klatek nadal jest ohydny, ale staje się idolem publiczności. Ma on jednak dość grzebania w własnej treści, więc ucieka, a starając się wypchnąć pociąg, moim zdaniem po prostu próbuje czegoś dokonać własnymi siłami- zyskać jakąkolwiek widownie, bez poklasku dystrybutorów, którzy skreślili go ze względu na kategorię. Nie wiem, może za dużo piję ale tak wygląda moja pełna interpretacja :p

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Zajebista interpretacja, na którą nie wpadłem. Wielkie dzięki.

ocenił(a) film na 7
stasiuvino

Przyłączam się do podziękowań.

Lucky_luke

Bardzo dobra interpreacja!

ocenił(a) film na 4
Moondog

O kurna! Pewnie masz rację, bo ja za cholerę nie wiem o czym to było :D

ocenił(a) film na 6
assassin47

Moim zdaniem wypadło raczej kiepsko, krwawo surrealistyczny, jednak jakoś nie kopie po tyłku ani wizualnie ani fabularnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones