PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10148}
6,6 30
ocen
6,6 10 1 30
The American Dreamer
powrót do forum filmu The American Dreamer

Dokument nakręcony w okresie powstawania drugiego filmu w reżyserskiej karierze Dennisa Hoppera "The Last Movie". Pozycja mało znana i obecnie dosyć ciężka do zdobycia, a szkoda, bo zdecydowanie warta uwagi. "American Dreamer" skupia się nie tyle bowiem na procesie kręcenia wspomnianego dzieła (które zresztą było już wówczas w okresie post-produkcji), co na osobie samego Hoppera. To jego filmowy portret, w którym znajdziemy mnóstwo arcyciekawych wypowiedzi aktora i reżysera, dotykających najróżniejszych kwestii, od poglądów na temat natury kina począwszy, poprzez zagadnienia - nazwijmy to - społeczne, a na dylematach filozoficzno-etycznych skończywszy. Wyłania się z tego obraz osobnika miejscami pełnego sprzeczności, ale zarazem konsekwentnego i, bez wątpienia, bardzo wrażliwego. Fascynujący hołd dla prawdopodobnie jednego z ostatnich prawdziwych pasjonatów-wizjonerów amerykańskiego kina, outsidera, który swą legendę zbudował całkowicie na własnych zasadach. To się pochłania, nie ogląda.

Caligula

Witam. Ściągałeś ten film z torrenta?

NW_

Właśnie, gdzie można go znaleźć?

ocenił(a) film na 6
dolce8

http://cinearchive.org/post/27633328382/the-american-dreamer-1971

ocenił(a) film na 7
Caligula

Mam pytanie. Czy podchodząc do seansu trzeba mieć mocne podłoże w postaci poznanego dorobku wspomnianego przez Ciebie reżysera, czy można przystąpić do filmu ,,z marszu"? Podpisuję się również pod powyższymi pytaniami o ewentualne źródło, z którego można by nabyć tą produkcję.

ocenił(a) film na 10
MasterOfCookies

Czy trzeba? Bez wątpienia jakieś obeznanie z jego filmografią, tak od strony reżyserskiej, jak i aktorskiej, byłoby przydatne, ale koniecznością mi się to nie wydaje. Pytanie jedynie, czy podchodzisz do niego z podobną czcią jak ja,) Jeśli nie, to sądzę, że spokojnie możesz sobie odpuścić. A obejrzeć można już chyba w całości na youtubie, bo ktoś zamieścił. Nie wiem tylko dlaczego ta wersja jest krótsza o blisko 10 minut, a źródło z którego zaopatrywałem się w swoją kopię już niestety nie istnieje.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Dziękuję, znalazłem. :) Powiem szczerze, że mimo mojego braku obeznania z twórczością tego pana, film bardzo mi się podobał. Bardzo wiarygodnie przedstawiono portret psychologiczny głównego bohatera. Swoją osobą zaintrygował mnie na tyle, że chyba sięgnę po efekty jego twórczych zmagań. ;)

ocenił(a) film na 10
MasterOfCookies

Jak najbardziej słusznie, dla tego Pana warto obejrzeć nawet największego gniota, bo i w takich zdarzało mu się grywać - on akurat nigdy nie zawodzi, nawet jeśli cała reszta w filmie jest kiepska. Pozdrawiam,)

ocenił(a) film na 6
Caligula

Uwielbiam Hopper'a, ale tutaj za dużo jest hipisowskiego mambo jambo, które wówczas kończyło zresztą swój żywot. Wymowna jest scena, kiedy Dennis siedzi wśród skretyniałych grouppies i próbuje wykładać swoje poglądy, a te głupkowato chichoczą, bo to jedyne co potrafią. Hopperow'i natomiast jest chyba wszystko jedno, póki ma alk, dragi i wspomniane dupy.

Wątek "The Last Movie" zupełnie nie rozwinięty, a sporo się przecież działo. Materiał dobry dla fanów DH , ale większej głębi w nim bym nie szukał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones