PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495700}
655
chce zobaczyć

The Associate
powrót do forum filmu The Associate

ciekawe jak będzie się miało z filmem???

BigDadddy

Witam! A ja właśnie przed minutą skończyłam czytać "Prawnika" i prawdę mówiąc czuję się nieco rozczarowana. Ogólnie rzecz biorąc jestem miłośniczką tego typu literatury i przeczytałam już całkiem sporo thrillerów, ale to była moja pierwsza powieść Grishama i, natchniona pochwałami znajomych, spodziewałam się świetnej lektury. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam, bo niewątpliwie ma wiele zalet jak intrygująca fabuła czy ciekawe postaci. Jak w każdym dobrym thrillerze autor umiejętnie buduje napięcie, a w powietrzu aż wiszą pytania: kim naprawdę jest Benny Wright, dla kogo pracuje i kto jest tym drugim szpiegiem pracującym w kancelarii S&P. Niestety Grisham nie udziela odpowiedzi, pozostawiając nam snucie domysłów. Co prawda w ostatnich rozdziałach Kyle ujawnia swoje podejrzenia, ale wolałabym, aby zakończenie przyniosło jednoznaczne rozwiązanie tej zagadki, tego mi osobiście w książce brakowało. Widocznie taki był zamysł autora. Niemniej jednak z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści Grishama i będę czekać na ekranizację "Prawnika" :) Do niedawna nie wiedziałam, że tak wiele jego thrillerów zostało przeniesionych na ekran! Moim ulubionym jest "Czas zabijania". A Ty masz jakieś typy?

BigDadddy

Ta książka to zupełny zawód, patrząc na to co Grisham potrafił napisać wcześniej. I nie mówię tu o ekranizowanych powieściach. "Prawnik" jest opowieścią naiwną, pełną luk i logicznych dyrdymał. Jest pośrednią formą pomiędzy "Firmą" a cyklem powieści "Teodore Boone" (pisanych dla młodych czytelników). Początkowo w roli Kyla miał być obsadzony Shia Labeuff, jest Zac Efron. Oboje gwarantują pełną salę kinową nastolatek i to do nich będzie adresowany film. Fani Grishama będą zawiedzeni po raz drugi.

baraja_2

Zgodzę się, byłam "Prawnikiem" bardzo zawiedziona. Pod koniec miałam wrażenie, że książka mogła zakończyć się po drugim rozdziale, była lekko o niczym, dosyć płaska i nierozstrzygająca. Mam jednak pytanie: czy ten film wyszedł/wiadomo co z nim? Rok wciąż ma wpisany stary, ktoś nawet wystawił ocenę, ale nic innego o nim nie wiadomo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones