PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1209}
7,6 36 646
ocen
7,6 10 1 36646
6,9 13
ocen krytyków
The Doors
powrót do forum filmu The Doors

Dla fanów zespołu to perełka!

ocenił(a) film na 10
martin_stone

Zgadzam się całkowicie. Najlepsza rola Kilmera, już takiej nie miał.

ocenił(a) film na 10
chemas

Dokładnie! to był jego szczytowy moment!

martin_stone

W szoku jestem że nie było żadnego oscara. Pamiętam że po obejrzeniu na drugi dzien kupiłem od razu soundtrack.

ocenił(a) film na 10
Turkisz80

To odczucia mieliśmy bardzo podobne! Kilmer zagrał rewelacyjnie!

martin_stone

Wtedy chyba Tańczący z wilkami zgarnął statuetki o ile się nie mylę.

martin_stone

Polecam serial Vinyl. Blisko mu klimatem i w jednym odcinku pojawia się zespół the Doors :D

ocenił(a) film na 9
Turkisz80

ale to chyba tylko na moment? jak masz jakis link do scxeny to podrzuc bo nie moge znalezc

xDrix

Sorry ale miałem błąd tłumaczenia. Tamten zespół nazywał się Dolls :(

ocenił(a) film na 10
Turkisz80

Dzięki! Racja, dobry serial!

martin_stone

Jak dla mnie to on został aktorem po to, żeby zagrać tę rolę :)

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Dobre! Bo w wielu rolach ktoś by go tam zastąpił, ale w tej NIKT!

ocenił(a) film na 10
martin_stone

Jeszcze rola Doca Hollidaya w "Tombstone". Tam też Kilmer dał popis. Innych ról tego formatu w jego wykonaniu nie pamiętam.

ocenił(a) film na 10
kinomanpl

Dokładnie. Mistrzowsko to zagrał, ta scena z kubkiem albo jak ledwo żywy przyszedł na pojedynek, super rola

ocenił(a) film na 6
martin_stone

Fakt, ogląda się fajnie, a po seansie cały czas nuci się "Light my fire", tylko że część rzeczy jest zbyt podkoloryzowanych - np. scena rytualnego picia krwi (zmyślona, bo Morrison tego nie robił), i ogólnie mogli się bardziej zagłębić w filozofię hipisów i w psychikę Morrisona.

BTW, na tym filmie byłem kiedyś ze szkołą i to wtedy pierwszy raz go obejrzałem. To były czasy, kiedy ze szkołą chodziło się na dobre filmy.

ocenił(a) film na 10
Trojden

Teraz będą wycieczki na Smoleńsk ;p

ocenił(a) film na 6
chemas

Masakra z tym całym Smoleńskiem. Ja byłem ze szkołą w sumie na "Quo Vadis", "Pianiście" i właśnie "The Doors" - i choć odnośnie "Quo Vadis" mam zastrzeżenia odnośnie obsady (Paweł Deląg i Bogusław Linda jakoś nie byli dla mnie zbyt wiarygodni), efektów specjalnych z ogniem (wyglądało to dość sztucznie) i zachowania statystów (uciekające przed pożarem dzieci nie wyglądały na przerażone, tylko raczej na ucieszone), a w "The Doors" zastrzeżenia odnośnie przedstawienia postaci Jima i niezagłębienie się w jego psychikę i skupienie się na skandalach, to cenię te filmy i uważam je za dobre i dobrze zrealizowane, a w każdym razie ciekawe. A "Pianistę" za naprawdę świetny film, do którego nie mam zastrzeżeń.

A "Smoleńsk", jak wynika z recenzji i opisów, to amatorsko zrobiona, chaotyczna, propagandowa szmira z fatalnym montażem i beznadziejną grą aktorską, zwłaszcza głównej bohaterki. Widziałeś recenzje Dema3000, Ichaboda, Sfilmowanych, Pawła Opydo?

ocenił(a) film na 10
Trojden

Nie, nie widziałem.

ocenił(a) film na 6
chemas

To polecam. Zwłaszcza na recenzji Dema3000 można się pośmiać.

ocenił(a) film na 10
Trojden

Właśnie słucham :)

ocenił(a) film na 10
Trojden

To prawda, ale takie to niestety dzikie prawo reżyserów fabuł, że lubią sobie trochę powymyślać. Ale muzyka na szczęście była jak trzeba:)

ocenił(a) film na 10
martin_stone

O tak. Pamiętam, jak dawno temu za ostanie pieniądze kupiłem ten film na VHS. Fanem zespołu byłem już od jakiegoś czasu i jak zobaczyłem ten film w księgarni... Jak oglądałem go pierwszy raz, to po prostu odleciałem. I to bez brania czegokolwiek.

ocenił(a) film na 10
kinomanpl

znam to! miałem tak samo, miałem wrażenie, że przeniosłem się w tamte czasy

ocenił(a) film na 9
martin_stone

Prawda!! Szkoda że pominięty w nagrodach

ocenił(a) film na 10
martin_stone

Nie tylko dla fanów, dla wszystkich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones