PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131426}

The End of Evangelion

Shin Seiki Evangelion Gekijōban: The End of Evangelion: Air/Magokoro o, Kimi ni
7,9 10 589
ocen
7,9 10 1 10589
The End of Evangelion
powrót do forum filmu The End of Evangelion

"Zakończenie jednej z najpopularniejszych serii anime."

Ma ktoś spis/listę owej serii? Lubię chronologię, tytuł mnie przyciągnął, a więc i w oglądaniu teraz chciałbym ją zachować. Z góry dzięki :)

ocenił(a) film na 10
TheBestPL

26 odcinków, poza tym równolegle manga która różni się nieco i wg mnie w interesujący sposób. Manga wciąż wychodzi, genialnie rysowana.
Następnie kinówka Death&rebirth a po niej koniecznie End of evangelion !!

Ostatnio wyszły dwa z czterech planowanych filmów stanowiących inaczej opowiedzianą historię z tej serii. Fenomenalne technicznie i dość poruszające, jednak bez serii tv niewiele można zrozumieć.

szerglinka

Dzięki za odpowiedź. Trochę dużo odcinków, mam nadzieje, że będzie mi je dane kiedyś oglądnąć :)

szerglinka

Podłączam się do tematu.

Czyli obejrzenie filmu bez tych 26 odcinków jest bez sensu? Kto wpada na pomysł, żeby serial kończyć oddzielnym filmem? Chyba tylko Japończycy, Te odcinki są gdzieś to zdobycia po polsku?

ocenił(a) film na 10
Zielony2009

Akurat mam aktualny link wszystkie odcinki po polsku plus End :) http://kreskowki.fani.pl/vid/neon-genesis-evangelion/124

W zasadzie Death/Rebirth można sobie darować, natomiast End to jest już kosmos.

Poza tym niedługo pojawi się już trzeci z czterech planowanych filmów Rebuild of evangelion.

Tutaj o drugim z tego cyklu: http://www.filmweb.pl/film/Evangelion+Shin+Gekij%C5%8Dban%3A+Ha-2009-444849

Polecam :)

szerglinka

Twój link nie bardzo działa. Może byłabyś tak miła i wysłała mi to na PW lub spróbowała tutaj jeszcze raz? :)

ocenił(a) film na 10
TheBestPL

wygląda na to, że siadł im serwer. za parę godzin powinno działać, to popularna strona

szerglinka

Ja jak próbuję oglądać mam tylko czarny ekran.

Spróbuję potem.

Zielony2009

Wystarczyło wyłączyć program do usuwanie reklam.

mam teraz pytanie do obeznanych w serii. Zauważyłem, że jest trochę tych filmów "Evangelion". W jakiej kolejności po serialu je oglądać?

ocenił(a) film na 10
Zielony2009

Po serii można ale nie trzeba obejrzeć Death & Rebirth.
Pierwsza połowa tej kinówki to kompilacja scen z serii tv, taka specyficzna układanka,
powiedziałabym że dla maniaków serii.
Druga część to wstęp do Enda, te sceny będą w Endzie powtórzone,
ogólnie ta kinówka to taka powtórka, ale może pomóc ogarnąć całość.

Możesz też po serii tv od razu obejrzeć End of Evangelion.

Rebuild to cały temat nakręcony od nowa, świeża grafika, nowe postacie.
Można obejrzeć oddzielnie po serii i Endzie, fabuła jest uproszczona i zmieniona w stosunku do serii tv,
to jednak kinówki więc wielu wątków tutaj nie znajdziemy i ciężko wgryźć się w fabułę zaczynając np od 2.0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones