PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787309}
7,1 42 494
oceny
7,1 10 1 42494
7,7 44
oceny krytyków
The Florida Project
powrót do forum filmu The Florida Project

Zakończenie

ocenił(a) film na 8

Mam problem z zakończeniem. Nie potrafię go rozgryźć. Ogólnie cały film składa się z mikroscenek, pozornie bez ładu i składu, jednak tworzących jakąś historię.
Jak interpretować końcową scenę, kiedy dziewczynki biegną do Disneylandu?
Siła dziecięcej przyjaźni? Niemożność zrozumienia przez dziecko powagi sytuacji (tj. odebrania matce)?

miodek497

Też mam z tym problem! Moze ktos to wyjasnic?:)

venacava

Co tu wyjaśniać ? Dziewczynki mają dość nędznego żywota.
Biegną do magicznego zamku, gdzie Disney zamieni je w księżniczki.
I od tej pory wszystko już będzie piękne.

Billy_Bones

co tu wyjasniac - otwarte zakonczenie jest zawsze warte wyjasnienia. ja nie wiem jak je odbierac, czy tak, ze dziewczynki uciekaja do zamku disneya i jest to slodko-zludne zakonczenie, czy traktowac to jako gorzka metafore na to, ze sie zgubily lub gorzej. jesli twoja odpowiedz byla ironiczna, ale mimo wszystko na serio, to dzieki

ocenił(a) film na 9
miodek497

Dzieci mieszkają tuż przy miejscach, w których pobyt jest dla wielu spełnieniem marzeń - ogromnych, słynnych parkach rozrywki. Na pewno ciągle słyszą rozmowy turystów o tych miejscach. Nie mogą do nich wejść, więc bawią się na swój sposób - "Animal Kingdom" zastępuje "safari" z krowami za motelem, "Haunted Mansion" (Nawiedzony dwór) - opuszczone osiedle. Ich motel to "Magic Castle", a w ostatniej scenie dziewczynki biegną właśnie do kultowego zamku Disneya.

parallel_line

To, ze biegna, jest zrozumiale, bo pokazane w ostatniej scenie... pytanie brzmi: co dalej?

venacava

dalej szara rzeczywistość- znajdzie je policja i zabierze pomoc społeczna. ps. wie ktoś może jakim cudem one weszły do parku bez biletów? :D

ocenił(a) film na 8
miodek497

Ja zinterpretowałam to trochę jako kontrast między ich życiem, a tych, którzy mogą pozwolić sobie na wizytę w Disneylandzie. Widać uśmiechnięte dzieci, rodziny, może to pokazanie, że w głębi serca też chcą takiego życia i Moonee właśnie do niego biegnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones