PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442784}
6,5 22 326
ocen
6,5 10 1 22326
5,7 9
ocen krytyków
The International
powrót do forum filmu The International

Cudo!

ocenił(a) film na 10

Znakomity, klasycznie nakręcony i zbudowany thriller, poważny w każdym aspekcie, zero jakichkolwiek młodzieżowych chwytów mających rozbawić publikę, odpowiednio brutalny, bez oczojebnego montażu, zbliżeń czy innych pierdół wizualnych. I tym bardziej po seansie, niesamowicie dziwią mnie te wszystkie nieprzychylne opinie, że niby nudny? Rozwleczony? Za długie dialogi?! Ja oglądając The Intarnational nie mogłem oderwać oczu od ekranu, siedziałem zahipnotyzowany, w ogóle nuda to dla mnie obce słowo w kontekście tego właśnie filmu. Klasyczna, oldskulowa realizacja tylko dopełniła mój zachwyt. Zdjęcia Griebe to po prostu kosmos, idealnie, wraz ze świetną muzyką, budują klimat i podnoszą napięcie danych scen. Scen przekozackich dodajmy: otwarcie w Berlinie, zamach na Calviniego (czad!), strzelanina-majstersztyk w muzeum (fantastycznie nakręcona, kapitalne motywy z: tętnicą, uchem, wózkiem i komórką, jedna z najlepszych tego typu scen jakie widziałem!), finał (lubię takie bezceremonialne zagrania, bach i koniec!). Aktorsko również rewelka, szczególnie Owen, idealnie zakotwiczona postać w latach '70/'80, wiarygodnie nakreślona i zagrana. Czyżby więc film idealny? Nie do końca, choć to i tak tylko jeden, większy zarzut - po jakby nie było, kulminacyjnej strzelaninie napięcie trochę siada i wtedy film się wlecze, ale w Stambule powraca na właściwe tory. Jak to dobrze, że są ludzie którzy chcą jeszcze kręcić takie filmy. Poważne, olewające małolatów i panujące trendy. Co prawda, w zalewie takiej tandety dla cool-dzieciaczków jak jakiś Wolverine, raczej widowni nie znajdą, ale zawsze trafią na kogoś takiego jak, który tylko powie: "Więcej!" :) Więc szacun dla Tykwera, oby więcej takich cudeniek! 9/10

ocenił(a) film na 8
PacMan

Prawie się zgadzam :)

Jak sam napisałeś film z pewnością nie jest nudny, nie za dużo akcji i nie za dużo gadania, czyli w sam raz. Gra aktorska całkiem niezła, ale ja bym nie powiedział, że rewelacyjna. Sceny strzelanin świetnie zrobione i rzeczywiście genialne zdjęcia. Muzyka też niczego sobie. Najbardziej podobał mi się jednak taki zimny klimat tego filmu przypominający kryminało-akcyjniaki z lat 70. Ciekaw też jestem czy Tykwer nie inspirował się twórczością Michaela Winnera, gość kręcił podobne filmy. Też dziwią mnie te nieprzychylne opinie, może po prostu na dzisiejsze czasy jest to słaby film, może potrzeba bardziej filmów, w których jest sama akcja, a jeśli już gadają to bez sensu.

W każdym razie ja oceniłem ten film na 7/10, ponieważ owszem jest dobry, ale wedug mnie zabrakło takich bardziej charyzmatycznych aktorów oraz... w sumie to nie wiem czego jeszcze. Może po prostu za dużo obejrzałem podobnych filmów z lat 70.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
PacMan

Zgadzam się z założycielem tematu w 100%. Ja również nie mogłem oderwać wzroku od ekranu. Niesamowity klimat, bardzo realistyczny. Ja daje 8/10 (chcialem dac 9, ale film pod koniec troszkę stracił klimat, który był od samego początku).

ocenił(a) film na 8
PacMan

I ja się zgadzam. Dla mnie to jest przykład kina sensacyjnego, które chciałbym widzieć zawsze: ciekawa fabuła, świetni bohaterowie, doskonały sposób prowadzenia akcji, ale nade wszystko - realizm! Brak debilnych scen pościgów, w których samochody latają, obijają się i niewiadomo co jeszcze, strzelaniny jakieś takie bardziej prawdziwe, brak natrętnego morlaizatorstwa (są za to dylematy, są dywagacje na ich temat) i ogólne ładne 'zgranie' wszystkich elementów.

Jak się ktoś spodziewał kolejnego 'Transportera', to może marudzić. Ale wydaje mi się, że jeśli ktoś ma mózg i potrafi go używać - doceni ten film. Nie musi kochać i chwalić, ale uszanuje na 100%.

No i scena końcowa w Stambule:) Zgadzam się z autorem tematu - perfekcja. I jeszcze to 'z pozdrowieniami od braci...':) Rach, ciach i po kwiku (widać, że Owen już otwierał usta do dyskusji ze schwartzcharakterem, wahał się, a tu przychodzi koleś, bum, i grzecznie ukłoniwszy się - odchodzi). Rewelacja!

ocenił(a) film na 4
PacMan

Jedyne dwa plusy filmu to muzyka i ambitna próba trzymania napięcia (w dużej mierze za sprawą pierwszego). Niestety scenariusz jest strasznie głupiutki, napisany na kolanie, entuzjastycznie oparty na popularnym ostatnio ruchu "Zeitgeist". Jako poważny kryminał czy film polityczny - jego naiwność go zabija - wszechmocny czarny charakter (bank) stosuje metody drobnego gangstera, który milionowy interes ubija w miejscu publicznym w osobie dyrektora generalnego. Aktorstwo przeciętne, nie było okazji go właściwie zaprezentować przez dość szybkie tempo fabuły i brak zagłębienia w bohaterów oraz ich motywacje. Geniuszu zdjęć nie zauważyłem w żadnym momencie, ot normalne rzemiosło. Film starał się być poważny merytorycznie (i na takiego pozował marketingowo), ale poważnie nie wyszły nawet sceny akcji - niby efektowne, ale nierealistyczne (kto dał tym biednym chłopcom UZI do rąk?). Chciałem zobaczyć coś na kształt "Michaela Claytona", a ujrzałem miernotę. 4/10.

ocenił(a) film na 8
PacMan

Film troche przynudawy, ale za to ten klimat. Dla ludzi ktorzy pragna akcji to sie nie nadaje. Dla ludzi ktorzy chca afery, klimatu ktory powala to ten film jest dla nich. Akcja w muzeum jest chyba najlepsza. Efektowna wymiana ognia, oraz tak jak wyzej ktos powiedzial. Ostatnia scena - cos pieknego

ocenił(a) film na 9
pierug92

Powiem krótko - Na tle ostatnich nowości to REWELACJA, Tykwer jak widać coraz lepiej cyzeluje swój warsztat, jak komuś za mało akcji zapraszam na Transportera...

ocenił(a) film na 5
PacMan

może nie byłem tak zachwycony jak ty, ale film był kilka klasa lepszy niż przeceniany i głupawy i wtórny "Taken" z Neesonem.

ocenił(a) film na 9
PacMan

zgadzam się, jedyny wątek do jakiego można się przyczepić to że po przybyciu pod wytropiony adres tak szybko namierzyli strzelca ale można to wybaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones