PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442784}
6,5 22 329
ocen
6,5 10 1 22329
5,7 9
ocen krytyków
The International
powrót do forum filmu The International

mianowicie potężnej strzelaniny w budynku (bodaj biurowiec) w drugiej części filmu.
Określiłbym ją jako odpowiednik słynnej strzelaniny ulicznej z "Gorączki". Miodne!!

użytkownik usunięty
manuka

Strzelanina w muzeum Gugenheima- zgadzam się, z tego powodu można obejrzeć ;-)

ocenił(a) film na 7

Dla pokazania wyjątkowej architektury Mediolanu oraz Stambułu również.
Wspaniałe widoki ,zdjęcia i kolorystyka ,taka soczysta i głęboka, dopełniają intrygi.

djrav77

Myślę że nie tylko z powodu architektury, ale jeśli już o niej wspominamy, to na uwagę zasługuje również lokacja siedziby braci Calvini.

ocenił(a) film na 7
Pete

Pete ja wiem, że nie tylko z tych powodów, a dlaczego właśnie nie tyle dla tych drobnych elementów, a konkretnie dla całości, piszę w swoim poście do ''Międzynarodowego'' przy temacie założonym przez siebie.
Co do budowli w takim ''terenie'' to ja byłem w szoku, a małżonka przyglądała się i zastanawiała, czy to możliwe w ogóle. Fantastycznie również wyglądają te ''wyrzeźbione'' w skałach drogi i tunele.

ocenił(a) film na 7
djrav77

Dokładnie. Imponujące.

ocenił(a) film na 8

http://www.awn.com/articles/production/re-constructing-guggenheim-ithe-internati onali

ocenił(a) film na 8
manuka

Popieram.

użytkownik usunięty
manuka

również uważam, że to jedna z lepszych scen strzelaniny w historii kina:)

ocenił(a) film na 8
manuka

Muzeum Guggenheima uznałeś za biurowiec? Ehhh...

ocenił(a) film na 8
angeldog

a nie napisałem "bodaj" ? ehhh

ocenił(a) film na 8
manuka

Nawet z "bodaj" to obciach. Po pierwsze, żaden inny budynek na świecie tak nie wygląda. Po drugie, mówili, co to za jeden.

ocenił(a) film na 8
angeldog

oj, cóż za wrażliwość artystyczna, do ranki przyłóż Guggenheimik milusi, cmok cmok; obciachowy jestem przyznaję się bez dalszego bicia Pańcia artysty

ocenił(a) film na 8
manuka

Innymi słowy jesteś gejem, jak wnoszę ze słownictwa. Rozumiem, że nie cierpisz tych wstrętnych hetero, którzy lubią podziwiać impresjonistów. A jeśli do tego są nieco obyci, to fuj...

ocenił(a) film na 8
angeldog

no właśnie Tobie chciałem delikatnie między wierszami przypisać gejostwo takim stylem wypowiedzi;-) hetero lubiący podziwiać impresjonistów, dobre sobie hehe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
angeldog

i oto godne zakończenie merytorycznej dyskusji

ocenił(a) film na 8
manuka

Wiem, spodobało ci się to, co masz zrobić.

ocenił(a) film na 7
manuka

Całkowicie się zgadzam. Takiej strzelaniny ze świecą szukać. Gorączka to dobre porównanie.

ocenił(a) film na 6
jbazooka

Myślę że strzelanina i jatka z filmu As w rękawie jednak mocniejsza :-)

ocenił(a) film na 8
manuka

Warto obejrzeć głównie z jednego powodu...pokazania hiper mafijnych struktur w światowym obiegu gospodarczo finansowym .W pewnym momencie chodzi już o takie biliony baksów ,że pieniądz jako taki nie ma już znaczenia,liczą się strefy wpływów ,a przede wszystkim niemal całkowita kontrola nad danym państwem ,regionem, częścią świata.Największe firmy świata zostały założone przez banki ,lub są pod ich kontrolą np; Real,Marktkauf ,Praktiker,Obi ,Nomi ,Netto ,KAUFLAND, Metro, Makro, to wszystko = Deutsche bank strategic investment group. I takie osoby jak p.Obama, p Merkel, czy dziwny p Tusk , to najprawdopodobniej tylko rezydenci/marionetki ,których jedynym zadaniem jest nadzorować 'plankton'[tak nas określa pan Sikorski] ,czyli nas ,aby nie gęstniał i nie szumiał za bardzo . Bank z Luxembourga jest łatwy w rozszyfrowaniu, ale czy ,to ważne i tak prawie wszyscy skupią się na strzelaninie w muzeum[Pomyślały osoby odpowiedzialne za dopuszczenie filmu do dystrybucji,a o mało i miał zostać tzw. 'pułkownikiem'].

ocenił(a) film na 8
rabarbar_filmaniak

w podobnym duchu - czyli bez większego echa w kontekście ukazania mafijnych struktur w świecie rynków finansowych - przeszedł znakomity "Le Capital" z 2012 r.....

ocenił(a) film na 8
manuka

'Chciwość' też dobry,ale ten akurat zapadł mi bardziej w pamięci dzięki grze aktorów. Simon Baker jako Jared Cohen wypowiada w tym filmie tylko kilka zdań i ja więcej nie potrzebuję ,bo i tak dostałem olśnienia. Szkoda ,że tak trudno mu wyrwać się z serialowej komody z szufladami...

manuka

Biurowiec... ;-)))

użytkownik usunięty
manuka

Tą strzelaninę w muzeum zaliczam do słabszych momentów w filmie. Organizacja, która potrafi upozorować atak serca wysyła ~6 osób z Uzi w miejsce publiczne, aby zabić profesjonalnego zabójcę, który dla nich pracuje? Żenada.

Zgadzam się, jak dla mnie ta scena opuszcza poziom filmu

manuka

Żółwik ale , u mnie, na 7/10 !!!

ocenił(a) film na 5
manuka

Porownanie tego do goraczki jest nie na miejscu, scena w muzeum to bajka i te ciagniecie ledwo zywego goscia z 3 kulami: piesn o clavie owenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones