PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746246}
5,3 48 016
ocen
5,3 10 1 48016
4,0 9
ocen krytyków
The Meg
powrót do forum filmu The Meg

2018r. Odkrywają Megalodona i postanawiaja go zabić ? Myślałem, ze tego typu myslenie skończyło sie wiele lat temu

java_ff

W trailerze dopływa do miejsca niedaleko brzegu, w którym ludzie urządzili sobie kąpielisko. Nie wiem jakim sposobem mieliby go oddelegować z powrotem na głębokie wody, aby nie siał spustoszenia. Inna sprawa, że odkrycie Megalodona w roku 2018 byłoby istnym cudem i nawet się nie dziwię, że ze strachu woleli go zabić. To co najmniej niepokojące, że cudem uchował się rekin, który w teorii miał wyginąć te 2,6 mln tam temu :D
Ponosząc wodze fantazji, gdyby taka sytuacja miała miejsce w rzeczywistości, to naukowcy zapieraliby się nogami, aby tylko utrzymać go przy życiu i obserwować dalsze poczynania. Zawsze mnie to cholerstwo fascynowało, podobnie jak podwodny świat. Ocean jest przerażający, a gdy pomyśleć, że był kiedyś zamieszkiwany przez Megalodona, przy czym nadal stanowi dom dla mniej lub bardziej przerażających kreatur, z czego wiele ciągle nie zostało odkrytych, to aż mnie ciarki przechodzą :D

Necto

Ludzi jest kilka miliardów. Megalodon tylko jeden i pewnie ma 2.6 min lat :) Wiec chyba ma wieksze prawo tu przebywać
Niedługo umrzesz, czego tu się bać. Co za różnica czy zje cię rak czy Megacoś tam.

java_ff

Brnąć w fantazje. Zakładam, że gdyby na ciebie szarżował, to nawet w przebłysku byś nie pomyślał, aby się ratować, bo za czterdzieści lat i tak pewnie umrzesz? :D Na zagrożoną plażę też byś się zapuszczał bez obaw, o kąpieli nie wspominając, bo z kolei za dwadzieścia lat może cię auto rozjechać? :D

Necto

Wystarczy nie chodzic tam gdzie plywa megalodon, proste? Proste.

El_Draque

"Wystarczy nie chodzic tam gdzie plywa megalodon, proste? Proste."

Właśnie ani trochę, bo pisaliśmy o tym, że Megalodon, który teoretycznie miał wyginąć, podpływa do kąpieliska, z którego korzystają ludzie, więc dopiero po tym wydarzeniu ludzie przestaliby się tam zapuszczać. Potem z kolei pisaliśmy o wadze potencjalnej śmierci i momencie, w którym może nastąpić, więc twój komentarz tak trochę w ogóle do niczego nie pasuje. Bez urazy, ale chyba sam doskonale wiesz, że ludzie potrafią być różni i zachowywać się baaardzoo nieracjonalnie wtedy, kiedy akurat powinni użyć rozumu :D

El_Draque

ahahahah jezu jaka tu jest wspaniała strefa beki <3 :D @Necto, @El_Draque dziękuję Wam :D

nofcknway

niezamaco, tez sie dobrze bawie.

Necto

Dokładnie, lekko się mówi o małej wartości ludzkiego życia, gdy nie dotyczy to ciebie...
java_ff to pewnie by go na herbatkę zaprosił :D

java_ff

Mój ojciec mawiał, że gdyby nie było różnicy to by psy dupami szczekały.

java_ff

Nie ma większego prawa tam przebywać. Tak jak i ludzie nie mają większego prawa tam przebywać. Mają za to prawo się bronić, a rekin ma prawo ich zjadać.

_Pablos_

Każde istnienie ma swoją naturę i stara się według niej przetrwać - bardzo trafny komentarz.

ocenił(a) film na 5
Necto

te 2,6 mln było wszystko większe z powodu ciśnienia które było większe.

ocenił(a) film na 6
java_ff

Do tego jeszcze Statham w takim czymś.... On też zaczyna się staczać jak Cage ? Kasy mu brakuje ?

SantaCruzeNomad

By się stoczyć trzeba być na górce. On tam nigdy nie był. Zawsze czołgał się w mule.
Cage był wiele razy nagradzany jako aktor

ocenił(a) film na 6
java_ff

Masz rację. Może to właśnie go uratowało przed takim losem jak Cage'a. Koleś który miał wszystko tonie teraz w długach. Aktor który zagrał w jednych z moich ulubionych filmów Twierdza, Con Air i Bez Twarzy.
Co do Stathmana. Ja tam go lubię. Ma kilka świetnych filmów.

ocenił(a) film na 7
java_ff

"Cage był wiele razy nagradzany jako aktor" No tak, bo przecież miarą oceny wybitności aktora, jest ilość wygranych plebiscytów.

Lestero

Masz rację , miarą oceny wybitności aktora jest "Twoja Miara".

SantaCruzeNomad

A w czym takim Statham zagrał? Same produkcje klasy B. Pływak,który bawi się w aktora. Nie mów mi tylko, że transportery i inne mechaniki to były dobre filmy. Typowy aktor mało wymagającego kina akcji. Nazywając go aktorem obrażasz tych prawdziwych

penetrator1981

No chyba cie za długo penetrowali...

ocenił(a) film na 7
mixererunio

Pewnie od 1981 roku ;) Tu już żadna maść na ból dupy nie pomoże, biedaczek...

ocenił(a) film na 4
penetrator1981

Statham gral np. w Pulp Fiction. W jednym z lepszych filmow jakie powstaly.

Damiann17

Ha ha ha ha!!!! Ciekawe kogo?

ocenił(a) film na 4
wh80

Nie rozumiem? Chodzi Ci o to kto stworzyl ten film?

Damiann17

Pytanie jest proste - Kogo Statham grał w Pulp Fiction ?

ocenił(a) film na 4
wh80

Haha, dobra, moj blad, to Bruce tam gral. Zawsze myle te dwojke ze soba, bo sa dosyc podobni.

penetrator1981

Niby przesuwają się przed oczyma kolorowe obrazki (czytaj "akcja" zapisana na celuloidzie), huczy i buczy z każdego kanału,Statham pręży jak należy swoje miocyty (inaczej włókna mięśniowe XD) ,"muzakowy" podkład dopasowany pod odbiorcę hollywood'owej nijakości prowadzi nas bezbłędnie do każdego punktu ,w którym narasta napięcie jak miotającego się od jednego niepotrzebnego stoiska do następnego, otumanionego przerostem formy nad treścia klienta każdego potężnego centrum handlowego.
Już 5 sekund po seansie nie pamiętałem imion bohaterów.
Witaj w świecie marketing sensorycznego.

penetrator1981

Bruce Willis dla młodszego pokolenia.

SantaCruzeNomad

Film z budżetem 130mln $ i twierdzisz, że Statham podziela los Cage? Ciekawe...

java_ff

Java ty tak serio, czy brales korki z żenady ?

java_ff

Skąd ci to przyszło do głowy? Aktualnie ludzie zabijają ponad 60 miliardów zwierząt rocznie, wiec czemu by mieli oszczędzić jakiegoś przerośniętego rekina? xD

ocenił(a) film na 7
celebes

dzis ide to obadac :D

java_ff

W filmach? Ale przecież to jest fikcja, w niej nie ma realnej historii, a raczej - tworzy się ją tak, jak komuś wyobraźnia pracuje. Ale to bajki, nie bierz tego na serio...

ocenił(a) film na 3
java_ff

Bo to film dla debilnych dzieciaków zrobiony wyłącznie dla dużej kasy. W realu ludzie by się hurtowo zabijali, by złapać to zwierzą żywcem. Od włascicieli oceanariów, przez koncerny farmaceutyczne, przez miliarderów chcących poznać tajemnice długowieczności po koncerny zbrojeniowe.
A swoją drogą, że takie guano dla niedorozwojów ma tak dużą oglądalność, to tylko zachęta dla jeszcze głupszych produkcji. Następne będzie Meg Dwa z całym stadem rekinów atakujących LA, które zwalczy grupa nastolatków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
java_ff

2018 rok. Motłoch nadal nie trybi, czym charakteryzuje się fikcja filmowa, zwłaszcza podgatunek "monster movie" xD

ocenił(a) film na 3
Enchateau

poczułeś się osobiście dotkniety zdaniem, że to film dla debili? Potwierdzasz to w całej rozciągłości. Dzięki :D

ronin29

Nie wiem dlaczego miałbym się poczuć dotknięty, bo fakt, że twój post urąga ludzkiej inteligencji, jeszcze silący się na tą wymuszoną ironię, może co najwyżej śmieszyć xD To, że to wyszydzyiłem, to naturalna reakcja zdrowo myślącego człowieka.
No chyba, że masz jaja i potrafisz twój post jakoś uzasadnić. Np. W jaki sposób w 2018 roku można krytykować film za to, że ma zarobić? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że przeleżałeś ostatnie 20 lat w piwnicy i nie wiesz jak działa biznes plus odwieczne prawo producent-konsument xD

"W realu ludzie by się hurtowo zabijali, by złapać to zwierzą żywcem. Od włascicieli oceanariów, przez koncerny farmaceutyczne, przez miliarderów chcących poznać tajemnice długowieczności po koncerny zbrojeniowe."

W realu owszem, choć sprawa nigdy by nie wyglądała tak czarno biało. Ale że mamy do czynienia z fikcją filmową (xD), w dodatku jest to podgatunek "monster movie", którego cechą jest gigantyczny stwór którego trzeba ubić, to wniosek chyba nasuwa się sam co nie?

Aa i zupełnie nie rozumiem jaki proces zachodzi w twojej głowie, kiedy wysuwasz wniosek "ma tak dużą oglądalność, to tylko zachęta dla jeszcze głupszych produkcji.". Możesz coś szerzej?

ocenił(a) film na 4
ronin29

Tak tak, przejął się tym, ze odezwałeś się do niego jak buc.

ocenił(a) film na 7
java_ff

Tez strasznie mnie to zdziwiło , to byłoby mega ważne odkrycie . Na pewno jakoś chciano by go złapać i poddać badaniom . Tak mi się wydaje .

ocenił(a) film na 4
Blair_K

To byłoby cenne odkrycie, gdyby umiał mówić i opowiedział nam coś więcej o świecie dinozaurów. W przeciwnym razie bardziej cenna będzie dla mnie informacja, jak smakują Filety z Megalodona.

ocenił(a) film na 6
java_ff

W filmie tego nie wyjaśnili dokładnie, ale pozostawienie niebezpiecznego organizmu w środowisku bez naturalnego wroga, to także cholerne niebezpieczeństwo dla ekosystemu.

Freeman47

JESTEŚ KRETYNEM

java_ff

ogolnie film nudny ale rozumiem jeszcze 1 megalodon cudem przezyl te miliony lat ale skad nagle wzial sie drugi?

ocenił(a) film na 6
Bolonsky

Hmmm.. Jeden rekin przeżył ponad 2miliony lat? No nie wiem xD już chyba bardziej prawdopodobne jest że po prostu cały gatunek przetrwał ale jedynie w małym zakątku świata niedostepnego dla ludzi. Tą barierę przerwali jedynie na chwile więc tylko dwa zdążyły się wydostać ale zapewne żyje ich tam więcej i funkcjonują tam jak każdy inny gatunek na ziemi rozmnażając się choć możliwe że w bardzo nie wielkiej ilości.

ocenił(a) film na 6
java_ff

"Człowiek to jest zwierz gorszy od hieny jest, bo zabijanie jest dla niego piękne." Illusion - Vendetta

ocenił(a) film na 5
Pschemass

"I pewnie za jakiś czas
nie będzie komu wstać "
też ILLUSION

ocenił(a) film na 4
Pschemass

"Dymałbym, ale mam opryszczkę a jestem uczciwy". Tez ILUSSION.

java_ff

PRZYPADKOWO odkrywają

java_ff

Nie wśród amerykanów. Amerykanie to ciągle prostaczki wyznające zasadę: "najpierw strzelaj, potem pytaj". Nawet gdyby przed amerykaninem stanął sam Bóg i obiecał raj na ziemi, to amerykanin by go zastrzelił - ot, dla zasady.

ocenił(a) film na 7
java_ff

Czyli pozwolić rekinowi się zabić ?? Nie byłoby możliwe aby oszczędzić i rekina i setki ludzi z plaży np.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones