PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843004}
6,0 31 830
ocen
6,0 10 1 31830
4,8 9
ocen krytyków
The Old Guard
powrót do forum filmu The Old Guard

Chyba oglądałem inny film ;) Czytam komentarze i jestem zaskoczony. Jak dla mnie to film dobrze zagrany, z ciekawym pomysłem i klimatem, interesującymi postaciami i odrobiną refleksji. Nie nudziłem się ani przez chwilę. Lubię silne kobiece postaci. Lubię tematykę nieśmiertelności. Fabuła pewnie i mogła być jeszcze lepsza, czarny charakter mocniej zarysowany, ale summa summarum film wyszedł dobrze. A czytając komentarze typu "lewacka propaganda", "kolejny gniot Netflixa" itp. to zbiera mi się już na wymioty :P

ocenił(a) film na 1
georgelucas85

Netflix w tym filmie dyskryminuje osoby trans oraz lesbijki, bo nie było żadnej. Dlaczego Netflix pokazuje tylko całujących się gejów, a nie pokazuje całujących się osób trans? Dlaczego jest tak mało murzynów? Dlaczego Netflix nie dał roli żadnemu Azjacie? Dlaczego nie mogliśmy w tym filmie akcji obejrzeć żadnej osoby qeer? Bez tego film jest niepełny.

ocenił(a) film na 7
leomus

W pierwszej chwili czytając twój komentarz uśmiałem się z sarkazmu z niego płynącego (ot w 90% ostatnio tworzonych filmów poprawność polityczna wyziera z ekranu)... Ale potem patrzę na 1 za ten film który od strony czysto rozrywkowej zasługuje na 7 i dociera do mnie że ty tak możesz myśleć, a to już śmieszne nie jest ;)

ocenił(a) film na 5
przemo_7792

Ten film max na 5 zasłużył. Ocenę 7 nie daje się byle jakiemu gniotowi.

ocenił(a) film na 7
znamir11

Oceny są czysto subiektywne i nie widzę problemu w tym że dałem mu 7. Zresztą filmu nie przewijałem, obejrzałem od początku do końca, dobrze się bawiłem, totalnie nie interesuje mnie że gra Theron ale fajnie że gra, film dobrze nakręcony i zmontowany, jak były jakieś efekty specjalne to ich nie widać (są filmy że żal patrzeć).
Fabuła może nie jest twórcza, ale żyjemy w czasach "wypluwania" kilku filmów/seriali miesięcznie więc cudów nie ma zawsze coś będzie podobne do czegoś. Nie ma się co czepiać.

ocenił(a) film na 4
przemo_7792

Trochę słabe, że piszesz, że oceny są czysto subiektywne, a masz pretensje do kogoś, kto dał 1 :D I jeszcze śmiesz twierdzić, że "zasługuje na 7". To oceny w końcu są subiektywne, czy takie jakie Ty chcesz?

ocenił(a) film na 7
iluvatar11

Tak zapytam umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo zaczynam w to wątpić. Kontekst moich wypowiedzi ani nic nie zarzuca nikomu a nie ŚMIEM nigdzie zatwierdzać tylko SUBIEKTYWNIE piszę że zasługuje na 7 i daje 7.
Zacznij czytać ze zrozumieniem a wszytko wyda się ładniejsze i prostsze w odbiorze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
leomus

Dlaczego ludzie jak Ty potrafią tylko skakać do ekstremów, powtarzając zawsze dokładnie to, co Ty powtarzasz? Ta sama kalka, że w następnym filmie musi być "czarna trans kobieta azjatka". Z tego co ja widzę, osoby z mniejszości seksualnych są zadowolone z prostego faktu, że obejrzały sobie spoko film akcji z fajnymi postaciami. Nawet nie musiał być najwyższych lotów. To nie oni lecą do internetu pierdzielić takie komentarze, jak twój i siać zamęt o poprawność polityczną.

leomus

Jak bardzo trzeba mieć wątłe poczucie męskości, żeby tak pisać...

leomus

LEOMUS Ale elokwentny wywód Polska dla Polaków won z lgbt łapy precz od naszych polskich dzieci a i jeszcze żydokomuna czarni czysta rasa o czymś zapomniałam o i taki super pomysł kręćmy filmy tylko z robakami ale nie czarnymi ale tam robak na robaka może wleźć ku... A jak one ten teges ... problem z robakami też słabo ... ha ha ha

ocenił(a) film na 8
blanka100

Z psami też absolutnie nie, bo jak Reksio wejdzie na Azorka....:))))) leomus... na filmwebie od 12.07.2020.. no cóż można teraz tutaj pogrymasić,wywalić pokornonną frustrację..:D

Lysiczka

Panie Reksio on to dawał ostro na tym podwórku Free love i te sprawy :-) dzięki ci panie za ludzi z dystansem ps. Filmy powinny budzić emocje tylko że to tu to nie są emocje a płaska bezcenna nienawiść przed tym co inne a to zawsze będzie budzić mój sprzeciw pozdrowienia dla wszystkich filmwebowiczów

ocenił(a) film na 8
blanka100

Święte słowa:))Pozdrowienia dla Ciebie również:)
))

blanka100

Popieram. Jak widzę ilu facetów ma problem z gejami, to zaczynam mieć problem z facetami ;)

menysek

Bardzo dojrzałe podejście :) generalizowanie wszystkich facetów po zachowaniu garstki z nich jest takie postępowe i tolerancyjne. Nie wiem czy masz się za jakąś feministkę czy co, pisząc takie rzeczy, ale dla mnie nie różnisz się niczym od tych homofobów. Nie pozdrawiam.

menysek

Bardzo dojrzałe podejście :) generalizowanie wszystkich facetów po zachowaniu garstki z nich jest takie postępowe i tolerancyjne. Nie wiem czy masz się za jakąś feministkę czy co, pisząc takie rzeczy ale dla mnie nie różnisz się niczym od tych homofobów. Nie pozdrawiam

menysek

Bardzo dojrzałe podejście. ;) Generalizowanie wszystkich facetów po zachowaniu garstki z nich jest takie postępowe i tolerancyjne. Nie wiem czy masz się za jakąś feministkę czy co, pisząc takie rzeczy ale dla mnie nie różnisz się niczym od tych homofobów. Nie pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
leomus

Napisz swoje pytania do Grega Rucka.

ocenił(a) film na 9
leomus

Poważnie XD To zdradzę Ci tajemnicę. Andy jest biseksualna. A jak tak strasznie brakuje Ci osób trans to polecam 9-1-1 Lone Star.

ocenił(a) film na 4
leomus

Ja też czekałem aż główne bohaterki zaczną się całować, albo chociaż jedna okaże się mężczyzną, może ta azjatka z końca jest trans.... Wtedy ten film ma sens i od razu jedna gwiazdka do góry

ocenił(a) film na 6
leomus

czy azjatami nie była pozostała dwójka "nieśmiertelnych"? Ten który zmarł oraz ta utopiona?

ocenił(a) film na 7
leomus

Rola dla azjaty nie wchodzi w zasięg różnorodności, tylko rola dla dindu nuffin się liczy...

ocenił(a) film na 7
georgelucas85

Popieram w 100%. Netflix robi dość specyficzne kino akcji, które każdy rzecz jasna ocenia według swojego uznania. Zapewne trafiają do konkretnych odbiorców, bo jak widzę takie pseudo opinie jaką naskrobał leomus to zaczynam rozumieć, jak głęboko propaganda i sposób myślenia obecnej władzy wpłynął na rodaków. I celowo mówię o pseudo opini, bo koleś jedyny film jaki ocenił to właśnie Old Guard i dał mu najniższą możliwą ocenę. Pewnie standardowo - na podstawie obejrzanych 15 minut.
Old Guard na IMDB ma ocenę 6,9 na podstawie ponad 21 tys głosów i moim zdaniem to ocena odzwierciedlająca poziom filmu.

ocenił(a) film na 7
georgelucas85

To nie jest kino najwyższych lotów, ale nie miało nim być. To miała być mało refleksyjna rozrywka na letni wieczór, a nie dzieło sztuki. Mi oglądało się całkiem przyjemnie, nie nudziłam się. Też kompletnie nie rozumiem komentarzy w stylu "lewacka propaganda", albo ocen na poziomie 1-3. Kino akcji, może nie wybitne, ale też nie totalna klapa. Moje, niewygórowane (po obejrzeniu trailera), wymagania spełniło. Lekkie i przyjemne, gdzie trup ściele się gęsto, fajne zakończenie... Całość nie jest wybitna, ale ok.

ocenił(a) film na 7
georgelucas85

Zgadzam się w 100%. Należy również dodać,że twórcy liczyli na kontynuację i ten film jest jakby pilotowym odcinkiem serialu,wprowadzeniem. Wypadło to naprawdę dobrze a Charlize jest zaje****a

georgelucas85

No wiesz tyle naćkanych głupot związanych z historią, a nie daj co, ludzie jeszcze uwierzą chociaż w część z tego (większej bzdury niż tej o heretykach to nie słyszałem a do tego jak toto jeszcze przedsawili). Oczywiście zawsze "krześcijany" złe a postępowi i dobrzy "przebudzeni" tacy super ...
Taka naiwność to tylko dla nastolatków, którzy wagarowali z historii.
Obowiązkowo tematy miłości jednopłciowej ... no to ten wspaniały przykład jak to miłość jednopłciowa może połączyć dwie zwaśnione religie :D No chyba większej bzdury nie dało się wymyślić. Twist fabularny ... kurde bardziej naiwnego naprawdę nie widziałem :) Motywacja kolesia przewspaniała :) Przecież on doskonale wiedział, że to, co oni mają, poszukiwane jest od wieków i na pewno nikt od tak, by im nie odpuścił. Jeśli miałby dość ... to raczej na 99% nie powinien wystawiać swoich. Mógł sam się podłożyć ... niby koleś ponad 200 lat a naiwny jak nastolatki czerpiące wiedzę historyczną z netfixa :) Do tego oczywiście zdrajca to biały, heteroseksualny (bo miał rodzinę - czyli złoooo) mężczyzna ;)
Sceny i aranżacja walk - na plus, ale tak naprawdę wystarczyło posłuchać kaskaderów (ci już znacznie bardziej przykładają się do pracy i mają większy wpływ - jest większy nacisk na realizm). Na plus, zasługuje jeszcze to, co "odnalazł" ten były agent... powiązanie i de facto "boską opatżoność" :)

bonekinc

Jak srasz też dorabiasz do tego ideologie?

kobra_werde

Twój problem to postrzeganie przeszłości przez pryzmat teraźniejszości, a wszystko co możesz wiedzieć to najprawdopodobniej efekt tej czynności którąś opisał ...

bonekinc

Podziwiam Was Prawdziwi Mężczyźni Patrioci. Ileż wy macie samozaparcia z walczeniem z tym co was w d... swędzi. I lepiej Ci? To siądź, bo właśnie postawa macho ukrywa lęk przed homosekluanymi ciągotkami. Przyjemnej walki z wypartym ego

menysek

A może jeszcze coś napiszesz? Więcek bzdur? A może zwyczajnie przeczytasz trochę historii i o historii? A może zwyczajnie przeczytasz także coś, co napisali biolodzy ewolucyjni? Nie masz pojęcia o rzeczywistości i tego z jakiej historii ona wynika. Mnie nic nie swędzi w odbycie - zwyczajnie czerpię z doświadczeń cywilizacji i prawidłowo używam papieru toaletowego :) Dodatkowo także higiena osobista także daje efekt "in plus". Hmmm - postawa macho, to postawa macho, a homoseksualne ciągoty to homoseksualne ciągoty. Mnie zwyczajnie nie kręci ta sama płeć i tyle :D To, że ty ma jakieś inne doświadczenia albo urojenia - to na prawdę nie mój problem. Naprawdę polecam coś także z psychologii ewolucyjnej - może pojmiesz, jak bardzo obecne ideologie są oderwane od rzeczywistości ... tylko wiesz, trzeba coś przeczytać i to ze zrozumieniem :D

ocenił(a) film na 4
georgelucas85

Film niestety mocno przeciętny. Nie ma w nim niczego wartego uwagi i powiewu świeżości. Na maksa przeruchany temat, oklepane schematy, słabe sceny akcji, przewidywalność fabuły i mega słabe zakończenie zwiastujące drugą część. Nie poleciłbym tego filmu nikomu.

użytkownik usunięty
Highlander_fw

Pełna zgoda , gwiazdkę więcej dałeś za Charliez? :) Szkoda że taka aktorka gra w tego typu filmach klasy B no ale obecnie niewiele do zagrania jest jak widać w kinach

ocenił(a) film na 4

Dokładnie tak. Film obejrzałem głównie ze względu na nią i tylko dlatego lekko zawyżyłem ocenę. :)

ocenił(a) film na 5
georgelucas85

Ten ciekawy pomysł, o którym mówisz, powstał w głowach autorów "Nieśmiertelnego" jakieś 40 lat temu a nie w głowach autorów komiksu z 2017 r., którzy uczestniczyli także w produkcji tego filmu. Moim zdaniem "The Old Guard" to raczej nierówny film, z wieloma mieliznami. Całość nie wychodzi poza standard kategorii B. Czyli zgadzam się z Highlander_fw.

ocenił(a) film na 1
georgelucas85

Zdecydowanie inny, albo co bardziej prawdopodobne zasnąłeś i śniło Ci się przeciwieństwo tej tandety od netflixa

ocenił(a) film na 8
georgelucas85

Świetny film rozrywkowy , a krytyków odsyłam do Lektury Kieślowskiego.. :))

użytkownik usunięty
georgelucas85

no właśnie. Jak dla Ciebie. Masz swój gust, na podstawie iluś tam może nawet set filmów oglądniętych i masz prawo ocenić go jak Ci się podoba. Film jest kliszą, kalką, powieleniem tego co już było ( choćby "Nieśmiertelny" z C.Lambertem który nawet dzisiaj ogląda się z miłą chęcią, podczas gdy tego drugi raz bym nie mógł znieść. Nie czekam na drugą część tak jak czekało się lata na drugiego "Nieśmiertelnego" A jak wiemy, Nieśmiertelny może być tylko jeden ;)

ocenił(a) film na 8

Oczywiście, że moja ocena jest subiektywna (tak jak z resztą i Twoja) i masz prawo się z nią nie zgadzać ;)

georgelucas85

Też lubię silne kobiece postaci. Ten film to jednak niestety jakaś nieudana parodia silnych kobiecych postaci. To wręcz bajka tak niewarygodna, że nawet małej dziewczynce trudno byłoby w nią uwierzyć i się z nią utożsamić. W klimacie silnych kobiecych postaci już bardziej urzekła mnie disneyowska Mulan z 2020 roku. Oparta na disneyowskiej bajce, a i tak znacznie bardziej wiarygodna, czy prawdziwa emocjonalnie niż to coś z Charlize Theron.

W klimacie silnych kobiet również ciekawy jest "On the Basis of Sex". Gdzie co prawda kobieta nie walczy bronią, lecz swym mózgiem. Ale w jakim stylu to robi!

ocenił(a) film na 7
georgelucas85

Dokładnie w samo sedno! Też mnie irytują te wszystkie becwaly wypisujące o lewakach i srakach dekle nie wiedząc często nawet co i jak:-( Film jest fajny pomysł jest muzyka super akcja itd. Jedne co mi nie pasuje to to że nie rozwinęli wogule wątku nieśmiertelnosci z kad co jak i dlaczego?Dlaczego jeden człowiek w rodzinie może być nieśmiertelny a reszta chociażby rodzice już nie przecież to wręcz nie logiczne?! Skoro geny te same to czemu jeden w rodzinie jakby z Marsa przyleciał? :-) ogólnie w filmie za dużo logiki nie ma ale tak czy owak niezła bajka dla dorosłych/nastolatkow do obejrzenia więc polecam!

ocenił(a) film na 7
georgelucas85

Fajny i ciekawy film który przyjemnie się ogląda . W dzisiejszych czasach coraz mniej można obejrzeć tak fajne filmy jak ten . Polecam

ocenił(a) film na 3
georgelucas85

No, super film w którym 80% przebiegu jesteś w stanie przewidzieć po maksymalnie 20 minutach.

ocenił(a) film na 8
georgelucas85

Ludzie na film web nie umieją oceniać. Chociaż jak już się rozpiszą w komentarzach, to częściowo potrafią zauważyć pewne wady lub zalety filmu. Akurat z argumentem odnośnie homo czy zatrudnianiem czarnego, ciężko się nie zgodzić że niema to niejednokrotnie związku z rozbudową fabuły czy jakąś większa głębią, a jedynie z szerzeniem ideologi (nie koniecznie dobrych) lub w kwestii wizerunkowym u tych grup, to w tym filmie wątek gejów mi nie przeszkadzał. Sam film mieści się między 6,9 a 7,4 więc nadal ocena za niska. Jeśli oglądam film po raz 2 lub więcej, to już w samo w sobie świadczy że film dostarcza sporej rozrywki. Ocena 6 nie jest jednak zła gdy nie ma możliwości dać po przecinku, jednakże ocenianie takiego filmu poniżej 6, to już po prostu głupota i nie wiedza w kwestii oceniania filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones