PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010603}
6,3 237
ocen
6,3 10 1 237
The Phantom of the Open
powrót do forum filmu The Phantom of the Open

Bardzo dobre kino,które bawi i wzrusza jednocześnie - ja jako wielki fan kina z UK czuję się w pełni usatysfakcjonowany.Film świetnie zagrany z pozytywnymi i sympatycznymi głównymi bohaterami,którym chce się kibicować.Fajny taki "ciepły" humor oraz klimacik UK z tamtych lat.Kilka scen jest świetnych a końcówka sprawiła że mi łezka poleciała.Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Też lubię ten klimacik z UK!
Zwłaszcza jak jest ciepło i wtedy grzyby rosną na ścianach w tych sympatycznych i ciasnych mieszkankach, a z oczu ich mieszkańców lecą łezki... ;)
Dzięki Tomek! - znów znalazłeś dla mnie fajnego "podobasa" :))
Fajne to było!

ocenił(a) film na 8
kotlet4ever

Zaj.....te są te typowe brytolskie domki.Zawsze miałem do nich słabość - z chęcią bym zamienił moje mieszkanie z wielkiej płyty na taki brytolski domek.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Taaa...
Teraz ci się tak wydaje, bo faktycznie ładnie wyglądają.
Ale wyłącznie... z zewnątrz ;)
Kilka argumentów na "nie":
- w umywalce są dwa krany - z jednego leci woda o temperaturze górskiego potoku zimą, z drugiego taka jak z czajnika, co zaraz wybuchnie.
Jak chcesz umyć ręce w jakiejś normalnej, to zatykasz korkiem i myjesz się jak w misce...
- te piękne ściany z cegieł nie są ocieplone niczym - w zimie zimno, w lecie gorąco, w środku wilgoć
- jak normalnie wieczorem rzucisz na podłogę skarpetki i nie przypniesz ich pinezkami do podłogi, to rano ich nie znajdziesz - karaluchy je sobie gdzieś wyniosą, a jak nie wiesz gdzie się podrapać rano, to już pluskwy ci podpowiedzą
-obok ściany to trzeba bardzo ostrożnie przechodzić - chwila nieuwagi i jak tapeta odpadnie, to masz tyle grzybów na podłodze, że zamiast iść do pubu musisz cały weekend robić przetwory
- wszystko co tylko może, to... nie działa - to za sprawą pokoleń "majstrów", którzy poprawiali i przerabiali wszystko "na szybkości", "po taniu" i tak jak akurat nie umieli ;)
Zasadniczo te piękne kamieniczki to są jak scenografia w jakimś westernie.
Fasada jest piękna, ale z tyłu podparta patykami ;)
No i ogólnie jest jak na łosiedlu - tylko Jaś Fasola jak podjeżdżał pod dom, to miał wolne miejsce do parkowania i świeciło Słońce... ;)))
To tak tylko w telegraficznym skrócie ;)

ocenił(a) film na 8
kotlet4ever

OKI - nie wypowiadam się,bo nigdy w takim domku nie mieszkałem,ale dalej twierdzę,że ładnie wygladają - hahahaha.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Ty Kleju to jesteś trochę jak emeryt, co się cieszy z 14-tej emerytury ;)
Albo raczej jak Finch (2021) - tam jeden taki też chciał zobaczyć na własne oczy piękny widok z pocztówki...
Spoilerował nie będę, ale obczaj sobie, bo będzie się dla Ciebie bardzo dobrze podobało ;)
Możesz tam sobie najpierw przeczytać mój komentarz zamiast recenzji... :)

ocenił(a) film na 8
kotlet4ever

Oglądałem,ale mi nie przypasował - dałem mu tylko 5.

ocenił(a) film na 7
kleju30

No i dobrze :)
Jakbyśmy się zgadzali w 100%, to nie byłoby... pola do dyskusji ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones