PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615843}
4,9 435
ocen
4,9 10 1 435
The Quarry
powrót do forum filmu The Quarry

Wątek z Bożego Ciała - kryminalista udaje księdza i jest w tym bardzo dobry. Ale to nie jest główny wątek w filmie. Akcja toczy się bardzo powoli i dopiero w drugiej połowie filmu robi się żywiej i ciekawiej. Podobał mi się klimat - smutny i przygnębiający ale na plus dla filmu. Dobra gra aktorów, szczególnie Shannon. Trochę filozofowania o przebaczeniu, kwestie rasowe, małe miasteczko gdzieś przy granicy z Meksykiem. Film oceniam na trochę powyżej średniej czyli 6.

ridah

jeszcze w serialu Damnation (jest na netflixie) jest taki sam wątek, swoja droga niezly serial polecam jak ktos lubi westernowe klimaty

ocenił(a) film na 6
miko1980

Dzięki. Dodałem go do listy.

ocenił(a) film na 6
ridah

Oni tam nie mają żadnej liturgii, więc nietrudno udawać - wystarczy przeczytać jakiś kawałek z Biblii i polecić wiernym, żeby coś zaśpiewali albo zmówili. Klimat przygnębiającego zadupia na Południu zaiste dobrze się smakuje. Mnie się kojarzy z netflixowym filmem "1922", no i z pierwszym sezonem "Detektywa".

ocenił(a) film na 6
rpm100

To prawda, że nic specjalnego raczej nie robił. Nawet nie mówił w tym samym języku co parafianie. Ale z jakiegoś powodu go cenili. Klimat rzeczywiście podobny do 1. sezonu Detektywa ale Detektyw był zdecydowanie ciekawszy. 1922 jeszcze nie widziałem ale może się zabiorę za niego.

rpm100

Skojarzenie z "True Detective" podwójnie zasadne, w końcu Whigham również grał tam przybitego życiem kaznodzieję.

ocenił(a) film na 7
ridah

Jak ktoś lubi takie klimaty to polecam Mudbound. Też taki przygnębiający na biednym południu Stanów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones