PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588309}
7,5 1 141
ocen
7,5 10 1 1141
The Song of Lunch
powrót do forum filmu The Song of Lunch

Palce lizać!

ocenił(a) film na 7

Bardzo elegancka i zmysłowa ekranizacja... poezji (sic!). Największym plusem tego niedługiego filmu telewizyjnego jest duet Emmy Thompson i Alana Rickmana, którzy jak zwykle są po prostu genialni. Piękny język, a do tego Londyn, włoska kuchnia i chianti. Jeszcze szczypta melancholii, nostalgii i humoru i mamy danie, że palce lizać.

ocenił(a) film na 9
snoopy

"Down boy" - zdechłam ze śmiechu xD

użytkownik usunięty
snoopy

Potwierdzam: świetny styl i język, fantastycznie zbudowany nastrój przez muzykę i zdjęcia, no i oni: Thompson i Rickman. Nie wiem, co można sobie jeszcze wymarzyć innego, jak aktorski popis tych dwojga. W swojej kameralnej, teatralnej ironiczno-tragicznej (nie, nie tragicznej, a raczej po prostu... smutnej) konwencji przypomina to trochę "Dowcip" z Emmą Thompson właśnie w roli głównej. Oba filmy uwielbiam!

ocenił(a) film na 7

"Wit" po prostu kocham. W pierwszej trójce moich ulubionych filmów.

snoopy

Jak najbardziej popieram. Film wprowadza w specyficzny klimat, jest łagodny, z nutką inteligentnie podanego humoru. W żadnym przypadku nie przytłaczający. O aktorach nie będę się wypowiadać, jako że chyba już wszystko zostało napisane. Kawał dobrej roboty, coś wspaniałego.

ashlm

dzieło bogów! jestem oczarowana! Byłam przygotowana na wspaniałą grę aktorską (w końcu mówimy tutaj o klasykach angielskiego kina), ale film przewyższył moje najśmielsze oczekiwania. Język niczym melodia dla moich wrażliwych uszu. Wiem,że jeszcze nieraz do tego filmu wrócę, po prostu bajeczny. Stąd też oceniony na 10 i dodany do ulubionych. :)

ocenił(a) film na 9
Zosii

piękny! :) Niby nic- siedzi dwoje ludzi w restauracji, rozmowa zbyt się nie klei, mężczyzna rozmyśla... Ale te niecałe 50 min. to taka perełka. Dwójka, fenomenalnych aktorów, którzy jednym gestem/ słowem przekazują całą gamę uczuć ;)
Polecam!

martynab

serio trwa 50 minut? :p

ocenił(a) film na 9
elciasek4

naprawdę :) Ale mimo to (albo właśnie dlatego) warto obejrzeć! :)

martynab

no a gdzie widzialas bo na necie nie moge wyszukac

ocenił(a) film na 9
elciasek4

nie pamiętam skąd go mam, ale chyba gdzieś jakoś wyszperałam w internecie ;)

ocenił(a) film na 7
elciasek4

Ja obejrzałem na YouTube - był tam swego czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones