PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622564}

Thor: Mroczny świat

Thor: The Dark World
7,0 196 017
ocen
7,0 10 1 196017
5,5 30
ocen krytyków
Thor: Mroczny świat
powrót do forum filmu Thor: Mroczny świat

Mam pytanie. Nie oglądałam ani "Thor`a" ani "Avengers", a że nic nie ma w telewizji chciałabym obejrzeć "Thor:Mroczny Świat". Mocno się pogubię? Czy film ma dużo nawiązań do poprzednich filmów przez które nie da się go oglądać bez obejrzenia tamtych? Czy bez obaw można rzucić okiem? :)

ocenił(a) film na 10
silverlp1

Z tego co pamiętam to do pierwszej części to mało nawiązuje. Za to z Avengers pojawia się kilka postaci i są wspomniane. Myślę ,że dasz radę :)

ocenił(a) film na 3
silverlp1

Ile masz lat?Jeśli więcej niż 10 to zaryzykuj,ale mówię wprost ,że to chała jest.

silverlp1

Części aluzji i nawiązań nie zrozumiesz, ale nie są one potrzebne do ogarnięcia samej fabuły, która jest prosta jak konstrukcja cepa. A film przyjemny, świetnie zrealizowany - polecam (a dla postaci Lokiego na pewno warto "rzucić okiem";))

silverlp1

Rzucić okiem może i można, ale na pewno nie bez obaw.
Ten film jest częścią w pełni spójnego uniwersum.
To druga filmowa historia Thora - wypada wiec obejrzeć pierwszą, by zrozumieć relacje Thora z Odynem, Lokim, Jane i innymi bohaterami.
Poza tym akcja filmu dzieje się po "Avengers". Umyka Ci więc środek historii, gdzie również pokazana jest historia Lokiego, oraz jego relacje z bratem. Ważnym wątkiem jest też ten dotyczący profesora Erika Selviga.
Z kolei by obejrzeć Avengers wypada znać dwa pierwsze Iron-many, Hulka, Kapitana Amerykę i pierwszą część Thora. Dlatego, że jest on kontynuacją tychże tytułów.

Więc chyba nie ma wyjścia, by w pełni cieszyć się seansem trzeba poznać wcześniejsze wydarzenia tego uniwersum. Inaczej chyba nie ma większego sensu, wielu rzeczy możesz nie zrozumieć, przez co film może wydać Ci się słabszy niż jest w rzeczywistości. (inną kwestą jest to, że do arcydzieł raczej nie należy, ale tu nie o tym)

robokob

Dzięki wszystkim za wyczerpującą odpowiedź :P Ze wszystkich wymienionych widziałam tylko Iron Mana (nie pamiętam która część hehe) i Hulka. Pewnie skończy się na tym, że obejrzę wszystko, ale nie w tej kolejności co trzeba :D

użytkownik usunięty
silverlp1

Iron Man
The Incredible Hulk (ale to można pominąć bo niewiele wnosi)
Iron Man 2
Thor
Captain America: The First Avenger
Avengers
Iron Man 3 (do oglądania Thora 2 można pominąć, albo objerzeć po nim)

i dopiero THOR 2.

Dzięki ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones