PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=325418}
6,8 239 162
oceny
6,8 10 1 239162
5,6 29
ocen krytyków
Thor
powrót do forum filmu Thor

Wie ktoś może jakie relikwie znajdowały się w zbrojowni oprócz mjolnira i szkatuły.
Widziałem pięć w scenie jak lodowe olbrzymy chciały ukraść szkatułę.

ocenił(a) film na 10
mariuschrek

ja wiem tylko że były rękawice niskończoności Thanosa. Reszty nie mam pojęcia ;__;

ocenił(a) film na 8
Dochuu

I te rękawice były widoczne właściwie przez milisekundę,gdy Destroyer niszczy Lodowych Gigantów ;D

ocenił(a) film na 7
mariuschrek

Ja też podłączam się do pytania co to były za artefakty . I jaką moc/jak działa rękawica nieskończoności ???

ocenił(a) film na 10
matthewrealfan

ja bym tych rękawic wgl nie zauważyła gdyby nie to że ktoś wieki temu zrobił printskrina i wrzucił na tumblra ;p
aha to była jedna rękawica z tego co teraz czytam.nie jestem jakąś znawczynią,więc wszelką wiedzę czerpię z netu,nie z komiksów ;)
"Infinity Gauntlet" to rękawica stworzona specjalnie do przechowywania klejnotów nieskończoności. Te kolorowe świecidełka to właśnie te klejnoty. Z nią jest praktycznie niezniszczalny i superpotężny ;p Sam Thanos pochodzi z rasy Wiecznych, która jest opisywana jako doskonała pochodna procesu ewolucji rasy ludzkiej.Jednak nie jest taki ładniutki jak jego kosmiczni kumple,i ma obsesję na punkcie śmierci ;p taki żarcik kosmonaucik na końcu avengersów był że "igranie z rasą ludzką to jak igranie ze śmiercią" a że ma na jej punkcie hopla to się złowrogo uśmiechnął ;p Te świecidełka były przechowywane przez „Starszych Wszechświata” ale wkurzony Thanos im je odebrał i zrobił rękawiczkę.Klejnoty Nieskończoności to pozostałości jednej z pierwszych istot, od chwili powstania wszechświata. Myślę że to wystarczająca odpowiedź ;p Odyn musiał je Thanosowi kiedyś odebrać i sobie leżą w Asgardzie.Zresztą jak kosmiczna kostka czyli tessaract z która w jakiś sposób Thanos też był powiązany.

http://images.gildia.pl/_n_/film/news/2012/05/wyjasniamy-zakonczenie-the-avenger s/5-356.jpg rękawica w Thorze
http://images.gildia.pl/_n_/film/news/2012/05/wyjasniamy-zakonczenie-the-avenger s/6-120.jpg rękawica pokazana na jakimś konwencie/spotkaniu Marvelowskim.

Dochuu

a wiesz w ktorym momencie pokazali ta rekawice?

ocenił(a) film na 10
mania19

w thorze? chyba w momencie gdy jotuni dostali się do zbrojowni.

ocenił(a) film na 9
matthewrealfan

2018, wszyscy już się dowiedzieli po co ta rękawica i wszyscy płaczą

ocenił(a) film na 10
mariuschrek

http://www.dailyblam.com/news/2011/05/08/thor-movie-concept-art-reveals-cosmic-w eapons-from-odins-vault

prosze bardzo! wszystkie artefakty+fotki. jak ktoś sobie nie radzi z angielskim to chętnie pomogę,aczkolwiek nie zapewniam profesjonalnego tłumaczenia :>

No i jest "Orb of Agamotto" artefakt związany z Dr.Strange.Niedawno były plotki że miałby się on pojawić w Thorze 2.

ocenił(a) film na 7
Dochuu

Dzięki wielkie ;)

ocenił(a) film na 10
matthewrealfan

do usług :>

Dochuu

Również dzięki.
Przyglądając się raz jeszcze zbrojowni zauważyłem coś ciekawego. Otóż naliczyłem w niej 8 wnęk (4 po jednej i 4 po drugiej stronie), i się zorientowałem, że jednak w każdej z nich jest umieszczona relikwia. Wcześniej myślałem, że artefakty są umieszczone tylko w niektórych z nich, a zmyliła mnie "Eternal Flame", o której myślałem że to zwykły kielich z ogniem i że prawdopodobnie jest jeszcze rozmieszczony też w innych wnękach.
W sumie w zbrojowni pokazanych jest siedem relikwii (pomijam "Casket of Ancient Winters", który znajduje się na środku). Pytanie, więc co jest tą ósmą?
Zaczynając od schodów znajdują się:
w prawej wnęce - "Orb of Agamotto", na przeciw w lewej - "Tablet of Life & Time"
następne wnęki, po prawej stronie - ? (widać kawałek elementu, być może jest to "Twilight Sword"), a po lewo - "Infinity Gauntlet"
kolejne wnęki, po prawo - ? lub "Twilight Sword", a po lewo "Warlock's Eye"
i na końcu, po prawo "Eternal Flame", a po lewo "Mjolnir"
Ciekawe czy z pokazaniem tych artefaktów, to celowy zabieg. Być może pokażą je szerzej w przyszłości i znajdują się tu odpowiedzi, jakie filmy powstaną. Np. "Orb of Agamotto" - artefakt związany z Dr.Strange (jak napisałeś), "Warlock's Eye" być może pojawi się w filmie "Guardians of the Galaxy" (ostatnio czytałem informację, że Gamora ma być powiązana z Adamem Warlockiem), "Infinity Gauntlet" prawie na sto procent pojawi się w filmie, w którym wystąpi Thanos, czyli albo"Guardians of the Galaxy", albo "Avengers 2", reszta - nie wiem.
U mnie średnio z angielskim, dlatego może przeoczyłem informacje, które są zawarte na stronce którą podałeś. Swoją drogą jak masz czas, to możesz przetłumaczyć;)

ocenił(a) film na 10
mariuschrek

Jestem dziewczyną! :P
Jasne chętnie przetłumacze,tylko jak mówię,jestem tylko licealistką i nie zapewniam że będzie na 100% dobrze ;p

"Poza Szkatułą ,składownia Odyna zawiera także inne artefakty które występują w komiksach:

Potwierdzone:

-Wieczny płomień (u góry,z lewej)-mistyczny ogień który nie może być ugaszony .Został ukradziony Surturowi przez Odyna,Vili'ego i Ve Borson'a u zarania dziejów,tak aby Surtur nie mój rozpalić swego miecza i przywołać Ragnarok (zmierzch Bogów).

-Rękawica Nieskończoności (z prawej)-Rękawica Nieskończoności była zaprojektowana by utrzymać sześć „klejnotów duszy” lepiej znanych jako „klejnoty nieskończoności”.Kiedy są połączone dają niesamowitą siłę czyniąc użytkownika wręcz niepokonanym.

-Oko Warlocka (na dole,na środku)-potężna i mistyczna broń użyta nieskutecznie przeciwko Odynowi,Thorowi i Wojowniczej Trójce podczas inwazji na Asgard.

-Miecz Zmierzchu (nie ma na zdjęciach)- stworzony przez Surtura z wykorzystaniem energii rodzinnej galaktyki Korbinitów (?), przeznaczony by rozniecić ogień we wszechświecie. Później używany jako źródło energii przez Lokiego i Morgana Le Fay.

Niepotwierdzone:

-Kula Agamotto-kryształowa kula używana przez Doktora Strange do jasnowidzenia. Wiadomo że razem z nią można otworzyć brami między wymiarami.

-Tablica Czasu&Życia (u góry,na środku po prawej stronie)-na tabliczce zapisana była biochemiczna formuła do przygotowania serum,tak zwana „Lifeline Formula”, która mogłaby całkowicie uzdrowić i nadać jej użytkownikowi szansę na osiągnięcie pełnego potencjału ewolucyjnego,czyniąc użytkownika nieśmiertelnym bliskim bycia wszechmocną istotą."

Tak jak na to patrzę to w sumie rękawiczkę na bank podwędzi Thanos,tylko nie wiem czy guardian of the galaxy będą wgl miały cokolwiek wspólnego z resztą filmów marvela,więc może do avengers 2.Mieczyk może sobie pożyczy Loki w drugiej części Thora?
No i kulka dr.Strange... na razie mam za mało info żeby cokolwiek przypuszczać.A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o "eternal flame" i mieczyku Surtotora to polecam film "opowieści z asgardu"-bajka,ale moim zdaniem miała fabułę nawet lepszą niż jedynka thora ;p

Dochuu

Dzięki
... koleżanko:)

Ciekawi mnie nadal co może być tym ósmym artefaktem?

ocenił(a) film na 10
mariuschrek

może nic....? może tam nic nie było ;p

ocenił(a) film na 10
Dochuu

a może to było miejsce na tą laskę co loki potem z nią łaził?

Dochuu

Może faktycznie, skoro znajdywał się tam mjolnir, którym później władał Thor, to może i była tam laseczka:)

ocenił(a) film na 10
mariuschrek

u see ;) chociaż swoją drogą jestem ciekawa czy w 2 części loki dostanie jakąś zabawkę jak thor mjolnira.w końcu żeby z nimi chodzić i im otwierać te bramy będzie potrzebować jakiegoś "wspomagacza"

Dochuu

ale ta laska wczesniej nalezala do Odyna.przekazali ją Lokiemu do rzadzenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones