PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=325418}
6,8 239 254
oceny
6,8 10 1 239254
5,7 30
ocen krytyków
Thor
powrót do forum filmu Thor

Thor

ocenił(a) film na 10

Mało kto zauważył jak Odyn pokazując Lokiemu i Thorowi niebieską Szkatułę z Jotunheimu Loki zapytał, czy lodowe olbrzymy jeszcze żyją? Zaś Thor odparł, że jak zostanie królem to znajdzie i wybije wszystkie Olbrzymy. Od najmłodszego pokolenia Thorowi towarzyszył narcyzm i arogancja, a także pewność siebie.

Thor po swojej zepsutej koronacji w gniewie wywraca stół z jadłem. Grozi również bratu Lokiemu, aby ten się do niego nie zbliżał. Następnie wpada na nierozsądny i nieodpowiedzialny pomysł wyprawy do Jotunheimu który mógłby zakończyć się wojną obu królestw i wieloma zabitymi po obu stronach.

W Jotunheimie sprowokowany delikatnie , wpada w gniew, a mając pretekst wywołuje walkę, która może zagrozić wojnie.

Po powrocie do Asgardu nazywa swego ojca Odyna "starym głupcem". Z braku odpowiednich kompetencji i dojrzałości emocjonalnej by zostać królem Bogów Odyn wysyła Thora na wygnanie, by ten nauczył się pokory.

Z początku nie szanuje ludzi: w szpitalu mówi że jest synem Odyna i należy mu się szacunek, bo ludzie nie mogą się z nim równać, po wyjściu ze szpitala mówi: "strawy! moja powłoka słabnie", prawdziwej goryczy doznaje wtedy kiedy nie był w stanie podnieść Młota (jak widać nie był gotów), jak odwiedził go Loki rzekł: "że, przykro mu jest , że nie jest w stanie podnieść młota rzuconego mu przez jego ojca" - tutaj widzę przesłanie, bo wiele dzieci nie jest w stanie sprostać ambicji jakie pokładają w nich rodzice. Stosunek Thora do ludzi zmienia się, nawet podaje im jedzenie. W walce s stalowym gigantem staje bez broni jako człowiek gotów umrzeć za śmiertelników. Doznaje porażki. Właśnie tego chciał Thora nauczyć Odyn. nie można cały czas zwyciężać i należy uczyć się doznawać porażek życiowych.

Thor pokazując swoją odwagę, będąc gotów oddać bezinteresownie życie za ludzi pokonany i powalony przez potęgę w starciu z którą zwycięstwa być nie może, stał się gotów bycia godnym Młota.

Młot powrócił do Thora , a ten odzyskał swoją moc i łaski Odyna.

Po powrocie do Asgardu, Loki chce wymordować całą rasę Jotunów. Thor chce ich ocalić mówiąc, że nie można wybić całej nacji. Sam powiedział, że stał się inny. Zamiast zaatakować Lokiego starał się zapobiec katastrofie waląc Młotem. Ostatecznie Jotunhaim został ocalony przez Thora.

ocenił(a) film na 7
Raze

Nie bardzo rozumiem po co w ogóle się tak rozpisałeś. Przecież jak ktoś obejrzał ten film to wszystko napisane powyżej wie, a jak ktoś nie obejrzał to sądzę, że woli się zapoznać z "Thorem" niż czytać streszczenie.

ocenił(a) film na 10
amy54321

To analiza psychologiczna metamorfozy jaką przeszedł Thor i nauki jakie nam ten film przekazał. Ja widze w nim mase przesłań. "Sam nie jestem w stanie podnieść Młota który rzucił mi mój własny ojciec". Mógłbym skopać 100 chłopów, ale sa sytuacje, że zwykła dupa ze mnie i byle łamaga jest ode mnie silniejszy.

ocenił(a) film na 7
Raze

Wiesz co? Jest taki jeden superbohater z uniwersum marvela. Nosi młot i przywołuje pioruny. Głupie, co nie?

ocenił(a) film na 6
Raze

Również nie rozumiem po co się tak rozpisałeś- przecież to są rzeczy oczywiste, każdy kto obejrzał film dobrze to wie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones