PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=952}

Titan - nowa Ziemia

Titan A.E.
6,9 6 026
ocen
6,9 10 1 6026
Titan nowa Ziemia
powrót do forum filmu Titan - nowa Ziemia

Pierwszy raz obejrzałem ten film wiele lat temu (chyba 9-8) i spodobał mi się. Dziś oberzałem go po raz drugi i nadal mi się podoba mimo tego, że tym razem mam już świadomość, że to łatwa rozrywka bez ambicji na coś więcej. Ładna animacja, niezła muzyka (pomijając te pop rockowe kawałki), kilka dobrych mrugnięć oka do widza, bardzo dobra scena "pływania" z Aniołami Kosmosu (delfinami kosmosu?) i kilka śmiesznych scen, które dodały nieco humoru do obrazu. Wady jakie zauważyłem to mało ciekawe postacie, tak pierwszo, jak i drugoplanowe oraz kilka luk w fabule. Ogólnie film zaliczam do ulubionych, choć muszę przyznać, że głównie za sentyment z dzieciństwa.


(opinia całkowicie subiektywna)

Modrzew88

To ciekawe jak takie filmy zapadają w pamięć. Ja też oglądałem ten film kilka lat temu a dziś znowu i muszę przyznać że mi się cholernie podoba chociaż nie jestem już dzieckiem. Ten film ciekawie łączy bajkę z filmami akcji dla dorosłych, a do tego ma rewelacyjne efekty specjalne. Nawet niezła ścieżka dźwiękowa, a te niektóre sceny (zniszczenie Ziemi, latanie z aniołami, powstanie Nowej Ziemi) jakby żywcem wyciągnięte z hollyłódzkich produkcji. Polecam:)

bred21

Co do łączenia bajki z filmami dla dorosłych to w tym temacie od zawsze króluje Anime ze swoimi sztandarowymi produkcjami na czele ("Księżniczka Mononoke", "Spirited Away", "Mój Sąsiad Totoro" czy "Akira" lub "Ghost in the Shell"), w Titan - Nowa Ziemia wprawdzie jest kilka momentów bardziej "dorosłych" jak na przykład skręcenie karku Preedowi przez kapitana Korso albo sam widok krwi, ale są to raczej subtelne sceny, a zabójstwo kucharza przez Drejów to już typowa scena komediowa więc jak dla mnie film pozostanie raczej filmem dla młodszych. Na dorosłych nie zrobi takiego wrażenia jak na dzieciakach.

Modrzew88

Jeśli chodzi o łączenie bajki z filmami dla dorosłych to polecam film "Felidae".

6hojrak

Do tego możnaby dodać jeszcze takie filmy jak "Koralina i tajemnicze drzwi", "Miasteczko Halloween" no i może odstępujący nieco od reszty, ale również mieszczący się w modelu odpowiedzi "Heavy Metal", z seriali wymienię np. "South Park" i "Salad Fingers". Takich prodkukcji wbrew pozorom jest bardzo wiele, a w dzisiejszych czasach powstaje ich coraz więcej.
Twórcy Anime już dawno wpadli na to, że często dużo łatwiej oraz dużo taniej jest przemycić różne wartości w ambitnym filme animowanym niż fabularnym.

Zabawny jest jednak widok matek ze swoimi pociechami na seansie "Final Fantasy" czy "Gnijącej panny młodej", które wychodzą oburzone w środku filmu. ;]

ocenił(a) film na 8
Modrzew88

"Wady jakie zauważyłem to mało ciekawe postacie, tak pierwszo, jak i drugoplanowe oraz kilka luk w fabule"

Ciekaw jestem, jakie luki zauważyłeś w fabule.

Der_SpeeDer

Jeżeli sądzisz, że pamiętam co miałem na myśli 3 lata temu to mocno przeceniasz moje możliwości w tym względzie.

ocenił(a) film na 8
Modrzew88

Skomplikowana sprawa generalnie zawsze powtarzam "lepiej 1000 razy oglądnąć jeden dobry film niż raz kiepski" Tu mamy przykład zwykłej animacji która jest kapitalna i nie kosztowała majątku - kawał dobrej roboty.

To trochę tak jak niemieckie filmy - kosztują tyle samo co polskie albo i mniej ale są 500x lepsze. Dlaczego w Polsce nie robią porządnych i dobrych filmów ?

Modrzew88

powiem tak, może nie jestem jeszcze 'starsza', ale mam wręcz przeciwne odczucia co do tego filmu. gdy miałam 6/7 lat i tata pokazał mi te animacje pomyślałam , ze jest beznadziejna. później baaardzo długo opierałam się przed wspólnym oglądaniem tytana. natomiast teraz, hm, uważam, ze ten film jest dobry, nawet bardzo;] w pewnym momencie do niego dorosłam i wciąż mi się podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones