PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793838}

6,1 10 1 64630
5,4 26
ocen krytyków
To: Rozdział 2
Ćwierć wieku to konkret. Solidny fundament. Skoro już udało nam się dożyć, może najwyższy czas zrzucić z... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Widzowie po raz kolejny oszaleli na punkcie przygód Pennywise'a w krainie dziecięcych traum w stopniu nie mniejszym niż Henry Bowers po kąpieli w jego "trupich światłach". Cyrkowa inkarnacja pradawnego zła drugi raz z rzędu trzęsie box officem niczym poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców Derry, fani autora książkowego pierwowzoru – Stephena Kinga – świętują z kubełkami popcornu w dłoniach, a troskliwe mamy bulwersują się faktem, że ziejąca terrorem z plakatów facjata upiornego clowna rujnuje ich pociechom błogie wizyty w galeriach handlowych. Przychód "To" z 2017 roku był wręcz gwarantem powrotu dystrybutora czerwonych baloników na wielki ekran. Pamiętajmy jednak, że twórcy wspomnianego filmu odnieśli wówczas nie tylko kasowy, ale i artystyczny sukces. Fortunnie, również i tym razem nie poszli oni po linii najniższego oporu. więcej
W 2017 roku do kin wyszło "To", adaptacja powieści Stephena Kinga. Produkcja zebrała na świecie pozytywne recenzje, zarówno od krytyków, jak i od publiczności, głównie ze względu na obsadę, która stała na bardzo wysokim poziomie. Po dwóch latach nadszedł czas na kontynuację, w której miejsce młodych aktorów zajęli starsi, min. James McAvoy i Jessica Chastain, znani ze swojej współpracy przy filmie "X-Men: Mroczna Phoenix". więcej
Nie jest to film zły. W momencie, gdy przestaniemy rozpatrywać film w kategorii horroru, przymkniemy oko na dziury fabularne i rozwleczone tempo akcji, otrzymamy niezłe kino przygodowe, które może bawić.  więcej