PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37511}

Tożsamość

Identity
7,2 63 164
oceny
7,2 10 1 63164
6,1 14
ocen krytyków
Tożsamość
powrót do forum filmu Tożsamość

Szukam filmów podobnych do tego. Czyli thrillerów w których ktoś zabija w pewnym gronie i przez ten cały film rozwiązywana jest ta zagadka.Będę wdzięczny za odpowiedź.

EDEK_2

Witam
Polecam D- Tox z Sylvestrem Stallone

ocenił(a) film na 10
EDEK_2

"Łowcy umysłów" - gorąco polecam ! Trzyma w napięciu do ostatniej minuty. I tak jak "Tożsamość" posiada elementy fantastyczne.

EDEK_2

Polecam ekranizacje książki Agaty Christie 'I nie było już nikogo': 'A potem nie było już nikogo' [And then there were none] :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
EDEK_2

Można powiedzieć że trylogia Piły i dwie części Cube są w pewnym sensie podobne do Tożsamości ,jednak troszke od niej odbiegają... Jednak łączy wszystkie filmy główie jedno - tajemnica dlaczego wszyscy bohaterowie znależli się tak przypadkowo w jednym tak tajemniczym miejscu...

EDEK_2

Najbardziej podobne są TOŻSAMOŚĆ i ŁOWCY UMYSŁÓW... Do tego gatunku można dodać NIEZNISZCZALNEGo z Willis'em i EFEKT MOTYLA (tylko z poszczególnych motywów...)

EDEK_2

Całkiem przyjemny film na poranne przebudzenie. Nie powiem żeby jakoś specjalnie mi się spodobał, natomiast oglądałam podobny- Mindhunters- pozdro

EDEK_2

wydaje mi sie ze seria cube bedzie w ten desen

Elassar

Cube w ten deseń? Ktoś tu kompletnie nie skumał co jest istotą filmu.

ocenił(a) film na 8
EDEK_2

Ja polecam 8 Femmes, co prawda jest tam sporo elementów musicalowych ale ogląda się przyjemnie.

ocenił(a) film na 9
EDEK_2

Myśle ze w podobnym stylu jest "Reeker" trochę nudny ale da się zobaczyć.

użytkownik usunięty
EDEK_2

Podobnie: "Dolina cienia" - gdzie poniekąd zabija ktoś z wewnątrz. Co mam na myśli? Oglądnijcie film, to się dowiecie... :)

użytkownik usunięty

Upss... Dolina cieni, nie Dolina cienia...

ocenił(a) film na 9
EDEK_2

Ja zaproponowałbym Session 9? Podobny klimat.

ocenił(a) film na 9
EDEK_2

Urban Legend to całkiem niezły thriller nie tak dobry jak Tożsamość ale powinien ci się spodobać.

ocenił(a) film na 9
EDEK_2

Urban Legend to całkiem niezły thriller nie tak dobry jak Tożsamość ale powinien ci się spodobać.

ocenił(a) film na 7
EDEK_2

a ja polecam polski Palimpsest. Bardzo podobny do Tożsamości.

EDEK_2

jesli podoba Ci się takie wywrócenie akcji do góry nogami pod koniec filmu . TO polecam Palimpsest. lekko psychodeliczny, ale na końcu jest usprawiedliwienie tegoż. I choć sam film przez ludzi jest różnie odbierany to to co sie dzieje gdzieś 15 minut przed końcem tożto wywrotka fabuły na maxa:D polecam. I styl opowieśći podobny do tożsamości

Redgard

I widze że ktośj już polecił Palimpsest. Tak bo warto:D:D:D i jescze też ktośp polecił i sam rekomenduje to SESJA 9. NIekomercyjna, bardziej pod off, choć także jak się dotrwa do końca finał nam wszystko wynagradza;d

ocenił(a) film na 7
Redgard

Ja polecam książkę - "Dziesięciu Murzynków" jedna z najlepszych i najbardziej uznanych powieści Agathy Christie (osobiście moja ulubiona). Zrobiono na jej podstawie film ("And then there were none") ale on w stosunku do książki jest słaby.

ludwisiu

Ja z kolei polecam "Trop" (clue) z '85 roku. czarna komedia typu "whodunit"(who done it?) , niedawno była na ale kino. Świetny film, wciągający

EDEK_2

chyba najlepiej tutaj poszukać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mindfuck

ocenił(a) film na 9
EDEK_2

ja poleciłbym też Cry Wolf chociaż tam nie ma motywu odosobnienia ale ładna zagadka się pojawia ;)

EDEK_2

moze The Pact (2012) ;)

ocenił(a) film na 8
EDEK_2

Polecam film "Diabeł" jest to bardziej horror ale powinien Ci się spodobać

ocenił(a) film na 10
kasia54

Polecam "MOTEL" Nimroda Antala (reżysera "Kontrolerów" i "Predatorów").
Równie wartki, krótki, zarazem porywający począwszy od czołówki. Podobnie kameralny, niemal w całości zrealizowany w motelu przydrożnym. No i Kate Beckinsale i Luke Wilson robią równie wielkie wrażenie jak John Cusack, Amanda Peet i Ray Liotta.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

No i polski "PALIMPSEST" ze zjawiskowymi rolami Andrzeja Chyry, Magdaleny Cieleckiej i Roberta Gonery. Przede wszystkim jednak właśnie historia, scenariusz autorstwa Igora Brejdyganta zachwyca. Film wyraźnie w duchu 'Tożsamości", acz zupełnie o czym innym.
Świetna robota.

EDEK_2

ja polecam ANGEL'S HEARTH.

ocenił(a) film na 7
gonzoruss

"Morderca w deszczu" - film taki sobie... ale z podobnym klimatem.

ocenił(a) film na 8
EDEK_2

Nie rozumiem czemu nikt nie polecił tytułu "Sekcja 8" z Travoltą i Jacksonem... w każdym razie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones