PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37511}

Tożsamość

Identity
7,2 63 164
oceny
7,2 10 1 63164
6,1 14
ocen krytyków
Tożsamość
powrót do forum filmu Tożsamość

Przyznam się szczerze, że nie do końca rozumiem ten film. Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii.

Oczywiście SPOILER:

Jeżeli, wszystkie 10 postaci, są wytworem umysłu jednego człowieka, i istnieją one, jako niezależne tożsamości, to dlaczego mogą one przebywać i rozmawiać ze sobą w tym samym czasie?
Przykładowo: mamy 4 osoby (nie pamiętam imion bohaterów, więc nazwijmy je 1,2,3,4. Są 4 osoby w tym samym miejscu i czasie, chory psychicznie grubasek "staje się" osobowaścią nr. 2, to co się dzieje z nr. 1,3,4?
Ja z filmu zrozumiałem, że choroba grubaska polegała na tym, że storzył on 10 różnych tożsamości, jednak mogą one przejąć kontrole nad jego umysłem i ciałem idywidualnie (scena kiedy John Cusack, przechodzi w ciało grubasa i rozmawia z lekarzem).

ocenił(a) film na 9
m_szymon

w filmie było powiedziane, że Malcolm został poddany terapii która skutkowała spotkaniem się wszystkich osobowości.
A jeśli chodzi o czas rzeczywisty, że na tym krześle jest np. Edem tak jak pod koniec filmu, to te jego osobowości dalej są razem w jego podświadomości czyli motelu, a Ed się od nich chwilowo odrywa i widzi świat realny z krzesełka Malcolma.

ocenił(a) film na 8
oliina

Gwoli ścisłości: zmyślonych tożsamości było 12, nie 10. Policzcie dokładnie.

ocenił(a) film na 9
m_szymon

Nie próbowałeś sobie nigdy wyobrazić jakiegoś miejsca, w którym jest kilka osób? Malcolm właśnie to robi ale ze względu na swoją chorobę każda z tych osób staje się jego alter ego. Motel to jego umysł a wszystkie osobowości właśnie tam się znajdują. Na potrzeby filmu wszystko ładnie pokazano ale w świecie realnym było widać, że Malcolm wypowiada każdą kwestię, którą słyszymy od bohaterów. On po prostu żył w tym swoim zamkniętym świecie przeskakując z jednej osobowości do drugiej.

ocenił(a) film na 9
reese

W takim razie Malcolm "fizycznie" nikogo nie zabił tak? A cała akcja filmu, poza fragmentami z psychologiem to były wydarzenia rozgrywające się w jego głowie?

ocenił(a) film na 9
Davidoff_Novothny

Malcolm zabił 6 osób, za co miał iść na krzesło. Nie wiadomo, czy "wydarzenia" w jego umyśle są odzwierciedleniem masakry, której dokonał, czy nie mają nic z nią wspólnego. Osobiście obstawiam to drugie.

ocenił(a) film na 10
dezertx

zgadza sie, podpisuje sie pod tym wyjasnieniem

ocenił(a) film na 8
m_szymon

Wydarzenia w motelu/stacji rozgrywały się w głowie głównego bohatera, a wszystkie postacie znajdujące się tam były odzwierciedleniami/osobowościami w życiu realnym, które "przyjmował" Malcolm. Doktor poprzez swoje leczenie "zaaranżował" owe zderzenie osobowości Malcolma i "kazał" mu znaleźć/zabić mordercę, żeby w życiu realnym nasz główny bohater nie przyjmował tej osoby. Zrobił to (doktor) ponieważ kilka lat wcześniej wcielając się właśnie w Tim-a, Malcolm zabił 6 osób (w realnym świecie).
Zderzenie w oczach doktorka przeszło pomyślnie, a jak się skończyło wszyscy widzieliśmy, ponieważ osobowość Tim-a nie została odkryta/zabita i Malcolm ponownie się w nią wcielił popełniając kolejne morderstwo.

Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt chaotycznie, jeżeli są jakieś niejasności to mogę to dokładniej wyjaśnić. Film dobry, niestety czasami jego trywialność i przeciętna gra aktorska zniszczyła możliwość osiągnięcia miana filmu świetnego.

użytkownik usunięty
wiadroglowy

Zabił 6 osób i jeszcze dwie na koniec filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones