PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 294
oceny
7,6 10 1 241294
8,3 40
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Dobra, jestem w stanie zgodzić się, że film ma wiele potencjalnych zalet:
- jest oryginalny, inny niż inne, łamie schematy, ma ciekawą estetykę, klimat, pomysłowy i niebanalny scenariusz, kilka scen jest naprawdę mocnych. Ale te wszystkie zalety in potentia są faktycznie zmarnotrawione, gdyż film jest po prostu nudny, a nic nie ratuje filmu gdy jest nudny. Już po 40 minutach miałem ochotę go wyłączyć, bo zawiązująca się intryga zupełnie nie była w stanie skupić mojej uwagi, po prostu miałem w dupie, co będzie dalej. Zmęczyłem film resztką sił, mając nadzieję na coś ciekawego w dalszej części, nie doczekałem się. Kilka niezłych scen i pomysłów utopionych jest w męczących dłużyznach oraz nudnych i zbędnych opowieściach. Film głównie dla ludzi snobujących się na zamiłowanie do takich niby to ambitniejszych, alternatywnych, ale w gruncie rzeczy wydmuszkowatych i nudnawych dziwolągów. 4/10

1. Nazywanie ludzi którzy myślą inaczej niż Ty "snobującymi się na zamiłowanie do takich niby to ambitniejszych alternatywnych, ale w gruncie rzeczy wydmuszkowatych i nudnawych dziwolągów" to szczyt ignorancji. Ile razy ja już coś takiego czytałem. "Film jest głupi, a jak tobie się podoba to jesteś snobem". Fajnie...

2. Nuda to najgłupszy argument jaki można podać. Inteligentny człowiek zdaje sobię sprawę z tego, że "nuda" jest pojęciem względnym(to co dla jednego jest nudne, dla drugiego nie), więc powoływanie się na nią nie ma racji bytu. Dla przykładu: Byłem na tym filmie w kinie. Facet kilka miejsc ode mnie zasnął w połowie, ja siedziałem jak zahipnotyzowany. Jak tylko pojawił się na DVD, natychmiast kupiłem, i natychmiast obejrzałem drugi raz. Obejrzałbym jeszcze kilka razy ale nie miałem czasu. Niektóre cytaty znam na pamięć. Przesłanie wziąłem sobie do serca. Ten film miał ogromny wpływ na moje postrzeganie świata. Ode mnie 10/10 i ani jednej setnej punktu mniej.

użytkownik usunięty
FinneganAwaken

Oj, czy naprawdę trzeba sobie brać tak do serca, co ktoś napisze na forum filmwebu? Trochę dystansu. Ja napisałem swoją opinię na temat tego, jak film na mnie podziałał - zanudził mnie. Zdaję sobie sprawę, że to czysto subiektywna reakcja, ale ja tylko o swoich subiektywnych reakcjach piszę, nie wygłaszam tutaj
homilii.

Możesz coś więcej napisać o tym przesłaniu, które "wziąłeś sobie do serca"? Bo to ciekawe. I jak konkretnie wpłynął na postrzeganie świata? Czyżbym poza dość oczywistymi konstatacjami, że życie jest kruche, każdego czeka nieuchronna śmierć, los jest nieubłagany i wszyscy mamy przejebane, przegapił jakąś istotną głębię?

Do serca wziąłem sobie to, że warto mieć zasady. Ale nie takie zasady które daje nam prawo, tylko takie jakie sami możemy sobie dać.

użytkownik usunięty
FinneganAwaken

Takie zasady, "jakie sami możemy sobie dać" to miał w tym filmie Chigurh.

No właśnie - Chigurgh. Niby płatny zabójca, ale miał swoje zasady. Sam je sobie dał i bezwzględnie ich przestrzegał.

użytkownik usunięty

Nie no dobra, obejrzałem jeszcze raz. To dobry film, choć jego narracja była dla mnie nieco ciężkawa. Nie powinno się go oglądać, kiedy się jest zmęczonym, bo łatwo odpaść. Film nie rozsmarował mnie po ścianie, ale należy mu się 7/10

ocenił(a) film na 9

Ten Film nie jest nudny. jest wielo poziomowy, musiałem 3 razy obejrzec początek żeby zrozumie przesłanie tego dzieła. Bardzo fajna fabuła zahaczająca o moralnośc i psychikę człowieka. Javier Bardem był świetny.

użytkownik usunięty
Mentor_12

Zgadzam się co do tego, że nudny ale mnie trzymał cały czas w napięciu. Czekałem co się stanie, jaki będzie kolejny ruch zabójcy itp.

Hehe, ostatnio równie dobrze rozłożył mnie kumpel, twierdząc że wiele filmów jest nudnych i jednocześnie ciekawych.

ocenił(a) film na 7

,, Nudne ale trzyma w napięciu " :D wybitne sformulowanie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones