PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 284
oceny
7,6 10 1 241284
8,3 40
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Film się ogląda dobrze, aktorzy bez zarzutu, kilka naprawdę fajnie sprzedanych smaczków - tyle że nic z tego nie wynika. Historyjka, którą mógłby streścić w kwadrans przy kuflu piwa Tarantino (scena w barze w "Desperado" to przez to samo, co TNJKDSL, tylko to drugie jest rozciągnięte w dwugodzinny film). Nie uważam, bym stracił czas, niemniej zachwyty i masowe dawania dych to gruba przesada.

Problem bowiem polega na tym, że ci wszyscy zachwyceni (dający 10 i 9) nie potrafią wyjaśnić, dlaczego film im się podobał. Szczególnie, kiedy muszą się wznieść ponad banalne "świetna gra, fabuła, intryga etc. Niestety, próby doszukania się jakiegoś istotnego, głębszego sensu są skazane na niepowodzenie - ponieważ głębszego sensu w tej opowieści po prostu nie ma.

ocenił(a) film na 10
xiazeluka

To nie jest film dla głupich ludzi.

ocenił(a) film na 6
mak65

Kolejny mądry człowiek, który nie wie, dlaczego dał dychę.

ocenił(a) film na 10
xiazeluka

Ty i tak mnie przebijasz: nie możesz znaleźć sensu i z radością informujesz o tym wszystkich dookoła.

ocenił(a) film na 6
mak65

Przecież to Ty nie wiesz, dlaczego dałeś dychę.

ocenił(a) film na 10
xiazeluka

Nie wiem? Gdzie tak napisałem?

ocenił(a) film na 6
mak65

No właśnie nic nie napisałeś.

xiazeluka

To nie film dla pustych ludzi. I co ma oznaczać to wyświechtane powiedzenie- przerost formy nad treścią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones